• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Concurs Scrisoarea către Moș Crăciun

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Zaniah

Forum Moderator
Echipa Elvenar
Letter%20to%20Santa.jpg


Salutare oameni și elfi,

Magia sărbătorilor de iarna ne înconjoară încet, totul sclipește în mii de luminițe iar inimile noastre devin mai sensibile mai calde, mai pline de speranțe și vise. În această perioadă mă întreb adesea ”oare de ce ne credem prea maturi pentru a-i scrie Moșului?”. Undeva în adâncul sufletului am mai păstrat o bucățică din jurnalul copilăriei, și mă gândesc cu nostalgie la dorințele exprimate într-o scrisoare naivă în care stabileam inconștient obiective.

Echipa Elvenar are deosebita plăcere de a vă invită la un concurs special cu ocazia sărbătorilor de iarnă. Pentru a participa, va trebui să-i scrieți moșului o scrisoare care să conțină neapărat următorii 5 termeni : cryomană, sat vivace, stea de iarnă, fabrica de Crăciun a Moșilor Yeti și magazinul de cadouri al Goblinilor. Puteți posta creațiile direct în acest topic, sub acest anunț, până pe 28 decembrie.

În perioada 29 - 31 decembrie vom alege cele mai bune 5 scrisori adresate moșului și le vom premia cu 900, 700, 500, 300 și 250:diamond: :

Regulament :
  • Toate postările trebuie să respecte regulile forumului (implicit ale bunului simț);
  • Dacă dețineți unul sau mai multe conturi, puteți participa doar cu unul, altfel riscați să fiți descalificați;
  • Creația trebuie să fie originală și să nu se regăsească în altă parte;
  • Orice postare trimisă după data finală, nu va fi luată în considerare;
  • Modalitatea de alegere a câștigătorilor: Echipa Elvenar;
  • Anunțarea câștigătorilor și acordarea premiilor: 2-4 ianuarie 2023.
Notă:
  • acești termeni îi adăugați unde credeți de cuviință în cursul scrisorii voastre.
Pentru eventuale comentarii/întrebări, puteți folosi topicul dedicat din secțiunea feedback. Aici se vor posta doar creațiile pentru concurs.
Echipa Elvenar își rezervă dreptul de a face departajări sau retrage/modifica/adăuga premii dacă acest lucru este necesar.

Să aveți parte de momente magice alături de cei dragi vouă! Crăciun fericit!
Echipa Elvenar
 

tvhy

Journeyman
Draga Mos Craciun,
M-am tot plimbat prin saracul meu sat vivace, inclusiv pe la fabrica de Craciun a Mosilor Yeti si pe la magazinul de cadouri al Goblinilor si nu am gasit decat o saracuta stea de iarna si o banala cryomana.
De aceea te rog sa aduci sanatate tuturor, pace in aceasta lume si mintea cea de pe urma acestui popor!
Multumesc!
 

pac67

Apprentice
Draga Mosule


Eu am fost cuminte anul asta si...mi-am vazut de treburi . Stiu ca in fiecare an primesc de la tine bunatati langa brad , pentru ca esti harnic ,bun, generos . De aceea te rog sa-mi aduci muuulte cadouri faine cum sunt criomana , satul vivace , steaua de iarna , fabrica de Craciun a Mosilor Yeti , magazinul de cadouri al Goblinilor si vreo 900 diamante pentru orasul meu . Am citit ca sunt interesante si ca mi-ar trebui . Pentru familia mea imi doresc sanatate , armonie si ...cat mai multa joaca .
Sper ca esti voios si sanatos , iar la noi sa ajungi curand , mi-e dor de noaptea in care poposesti la noi in fiecare an .

pac67
 

frunza

Chef
Draga Mos Craciun,

Am auzit ca in Laponia, intr-un sat vivace, elfii harnici au muncit din zori si pana-n noapte, la cadourile pe care le asteapta toata suflarea pamanteana. Au inventat dupa niste reguli ce implica frigul adanc, cryomana, pt cele perisabile, dupa ce le-au calit in abur si ceata in izvorul fierbinte a lui Yeti. Mai de trebuinta ar fi fost un cryosmile, care sa ne dea cate-o tona de diamante in fiecare zi… cu ce zambet larg si de fericire as fi dat click pe cladire, nici nu poti sa-ti imaginezi…adica poti, ca tu poti si le stii pe toate!
Mos frumos si aratos, am auzit ca renii s-au pierdut in magazinul de cadouri al Goblinilor pe cand isi faceau incalzirea la gimnastica de dimineata. Si ca Rudolf, cel cu nasul rosu, detector si girofar (nasul, nu Rudolf), calauzindu-se dupa steaua de iarna, i-a ghidat in sir indian pe ceilalti reni pana la fabrica de Craciun a Mosilor Yeti. Am inteles ca sania este plina ochi de cadouri si gata de drum!
Draga Mosule, io recunosc, nu am fost prea cuminte, am facut nazbatii, am mai carcotit, m-am mai uitat lung si urat la cate cineva…recunosc! De aceea nici nu am asa mari pretentii!
Deci, io as vrea: 435364758696 extinderi, 335353336879883 diamante, marirea limitei la schimbul minunilor sa fie infinita si vreo 343536373839 Djinni.

Si mai vreau, Mosule Drag, sa pui multa sanatate la fiecare cadou daruit, multa sanatate tuturor, daca au sanatate le pot face pe toate. Inclusiv sa fie fericiti.

Craciun Fericit!
 

carmen20

Journeyman
Dragă moș Crăciun,

Seara magică pe care o așteptăm toți, copii și părinți, e aproape. Mă plimb prin satul meu vivace și deodată, toboșarul satului a adus o veste: “Echipa Elvenar are deosebita plăcere de a vă invita la un concurs special cu ocazia sărbătorilor de iarnă….”
Vestea e minunată, premiile ar fi binevenite...de ce nu? Voi participa și eu...pe cer, steaua de iarnă strălucește.
In noaptea cryomana incep să scriu:

“Dragă moș Crăciun,
Am fot cuminte și anul ăsta și te-aș ruga să aduci tuturor sănătate, putere de muncă, pace și ințelegere și, dacă nu cer prea mult, caută prin fabrica de Crăciun a Moșilor Yeti și magazinul de cadouri al Goblinilor , un cadou mic…atât cît crezi tu că merit.
Crăciun fericit tuturor!
 
Draga Mos Craciun,



Stiu ca nu ti-am mai scris de multa vreme….insa acum avand nevoie de niste cadouri speciale m-am gandit ca numai tu ai putea sa mi le daruiesti….In schimb eu iti voi arata un joc minunat pe care il vei adora…acest joc se numeste ELVENAR!
Elvenar este un joc unde se construiesc orase si atunci cand il vei juca, te va captiva si va deveni o parte din tine!
As vrea sa te rog sa imi aduci niste cryomana de care am mare nevoie si o stea de iarna care imi va aduce multa prosperitate si populatie in orasul de care ti-am vorbit.
Pentru a gasi aceste lucruri incearca la magazinul de cadouri al Goblinilor…daca ei au epuizat stocul…te voi ruga sa le comanzi la fabrica de Craciun a Mosilor Yeti, aici sigur le vei gasi…
Dar am uitat sa iti spun unde ma vei gasi…ma aflu intr-un sat vivace ca de poveste, unde toate obiceiurile de Craciun s-au pastrat intacte!
Astept cu nerabdare sa vii, dar mai ales astept sa imi spui cum ti-a placut jocul.
Te voi astepta cu turta dulce si cu un ceai cald si aromat…prin ce frig umbli cred ca este potrivita aceasta gustare…sa nu crezi ca am uitat de renii tai preferati, ii voi rasfata si pe ei!
 
Moș Crăciune, Moș Crăciune, nu credeam c-o să mai vii...

Peste tărâmul fermecat al Elvenarului se așterne o pătură groasă de cryomană, în timp ce în cătunul meu, un sat vivace, coboară mândra noapte și o stea de iarnă se ivește dintre norii groși.

Așa că, fermecat de tabloul minunat de afară, m-am hotărât să iți scriu, dragă Moșule. Știu că nu-ți mai vezi capul de treburi în fabrica de Crăciun a Moșilor Yeti și, împreună cu elfii, te pregătești să pleci în călătorie.

Aș putea să îți cer multe lucruri, care mi-ar fi de mare folos în lumea feerică a Elvenarului, însă te las pe tine să alegi ce dorești să îmi aduci din magazinul de cadouri al Goblinilor.

Aștept să mă surprinzi și îți doresc multă sănătate și un Elven-An Nou Fericit!
 

Hiarchas

Associate
Draga Moș Craciun,
În drumurile tale acoperite de nămeți de cryomana te rog să vii și pe la mine dacă am fost cuminte. Mă găsești în satul vivace al Elvenarului. Mi-ar plăcea să îmi aduci din fabrica de Crăciun a Moșilor Yeti, o stea de iarna să îmi lumineze parcursul în Elvenar. Si cum fac parte dintr-o frăție cu membrii simpatici, te rog să le aduci si lor cate un cadou din magazinul de cadouri al Goblinilor. La fiecare din ei după cum merită.
Mulțumesc că exiști Moșule si ca ne bucuri cu surprize și cadouri an de an!
 

Zaniah

Forum Moderator
Echipa Elvenar
Concursul a luat sfârșit și, cum am promis, revenim cu lista câștigătorilor.

Cei 5 câștigători sunt:

frunza - 900:diamond:
viorica2019 - 700:diamond:
Floricica mea - 500:diamond:
carmen20 - 300:diamond:
pac67 - 250:diamond:

Și pentru că a fost luna cadourilor și e frumos să dăruiești, ne-am gândit sa oferim două premii suplimentare:

tvhy - 150:diamond:
Hiarchas - 150:diamond:

Vă mulțumim pentru participare și vă așteptăm cu drag la concursurile viitoare.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus