• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Scadere punctaj clasament

  • Autor subiect DeletedUser616
  • Data de început

ULISE

Ascended
Ce ar fi sa nu mai faci tu offtopic ? :) Avem rugamintea sa ramaneti pe subiect, e sectiune strict pentru bug-uri. Pentru glumite aveti alta. Multam.
Lasand glumitele la oparte, vad ca deranjeaza desi mai demult eram indemnat de catre "cineva" sa fiu mai relaxat si sa am simtul umorului, ce ar fi sa rezolvati mai repede problema!
Iar pe viitor ar fi bine sa nu mai apara mereu probleme la ficare nou up-date al jocului.o_O
Multumesc si eu!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Dragilor, nu cred ca am scris undeva ca se va repara ceva luni :) Am scris ca luni vom avea mai multe informatii. Si le avem, bug-ul a fost izolat si rezolvat pentru versiunea 1.75. Nu totul se poate repara printr-un hotfix, stim deja acest lucru, corect ? Pentru ca se poate strica altceva si nu ne dorim asta. Punctele nu fug nicaieri si nu afecteaza jocul propriu-zis, nu direct sau "debilitant" cel putin, o sa le aveti inapoi. Distractie placuta. Glumite si "speculatii" la offtopic, mersic. (sa nu zica Ulise ca ma iau numai de el, pur si simplu nu-mi faceti offtopic la bug-uri, scrie si in descrierea sectiunii, aici nu prea suntem permisivi... stergem sau avertizam, nu de alta) Pupici.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Ham inteles, numai tu ai voie sa faci glumite...

Daca faceam o postare special sa-ti spun ca nu creste iarba, da, aveai dreptate, insa in paragraful respectiv ti-am dat toate informatiile tehnice de la acel moment, pe subiect, despre bug. Fa si tu la fel cand dai o informatie utila pe tema respectiva daca vrei. Nu te preface ca n-ai inteles, am pretentii de la tine, parol. Sunt aici postari care n-au nicio legatura cu situatia semnalata, eh, glumite din astea faceti la offtopic. Nu cred ca e chiar asa exagerata cererea de a mentine topicul curat.
 

DeletedUser931

Guest
Dragilor, nu cred ca am scris undeva ca se va repara ceva luni :) Am scris ca luni vom avea mai multe informatii. Si le avem, bug-ul a fost izolat si rezolvat pentru versiunea 1.75. Nu totul se poate repara printr-un hotfix, stim deja acest lucru, corect ? Pentru ca se poate strica altceva si nu ne dorim asta. Punctele nu fug nicaieri si nu afecteaza jocul propriu-zis, nu direct sau "debilitant" cel putin, o sa le aveti inapoi. Distractie placuta. Glumite si "speculatii" la offtopic, mersic. (sa nu zica Ulise ca ma iau numai de el, pur si simplu nu-mi faceti offtopic la bug-uri, scrie si in descrierea sectiunii, aici nu prea suntem permisivi... stergem sau avertizam, nu de alta) Pupici.

Buna seara,

Sa inteleg ca Versiunea 1.75 a fost facuta ieri, ca urmare si crearea subiectului ''Versiunea 1.75'' ........ citat din raspunsul tau Elmer: `` Am scris ca luni vom avea mai multe informatii. Si le avem, bug-ul a fost izolat si rezolvat pentru versiunea 1.75. Nu totul se poate repara printr-un hotfix, stim deja acest lucru, corect ? Pentru ca se poate strica altceva si nu ne dorim asta. Punctele nu fug nicaieri si nu afecteaza jocul propriu-zis, nu direct sau "debilitant" cel putin, o sa le aveti inapoi.``

Dupa ceea ce vad, bugul de fapt nu s-a rezolvat cu nimic si nimic nu a revenit la cum a fost. Alte info, clarificari? Astept degeaba sa imi primest again clasamentul pierdut. NU de alta... insa nu suport sa muncesc degeaba. In acest caz...zic si eu stop joc. Nu mi se pare normal ca aceste actiuni de reechilibrare dupa un bug sa dureze atat de mult si cu atat mai mult faptul ca informatia nu circula (indiferent ca e sub forma de feedback sau clarificare). La urma urmei... e o intreaga ''Echipa'' in spate care are obligatia sa isi faca datoria, ceea ce sustine si faptul ca de unii jucatori, inclusiv eu, au/am facut si ''donatii''.

Nu stiu cum e la ceilalti jucatori care au patit la fel... nu vad nici un feedback niciunde... Tocmai din acest motiv, cer clarificarea necesara.

Mai mult decat atat, aluzia cu ''iarba creste luni''' am continuat-o eu, cu succesiva intrebare sau mai bine zis contatare ''nu vad nici o schimbare'' ca urmare, a venit mesajul de la tine Elmer pe care l-am citat mai sus.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Cu tot respectul dar in descrierea versiunii 1.75 nu amintesti nimic de rezolvarea bug-ului!

https://ro.forum.elvenar.com/index.php?threads/versiunea-1-75.1766/

Citez din sectiunea de bug-uri reparate care apare in fiecare changelog : "La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care" - niciodata nu sunt listate toate, e o parte din ele.

E versiunea 1.75 acum iar bug-ul a ramas !

Problema de cod in sine, care ducea la calculul eronat a fost reparata, exact cum am precizat. Numai ca, la fel cum v-au disparut punctele dupa un timp si nu imediat, serverul/scriptul de calcul nu ruleaza la actualizare, ci la alte momente predefinite ori in functie de incarcare. Stim asta deja sau asa ar trebui, nu ? De ce ne place sa ne grabim sa tragem concluzii, sa dam cu oistea in gard, samd ? Am zis ca se repara in 1.75, stiu de ce am zis :) Chiar daca nu se reclaculeaza corect sau nu se repara ceva in general, asta inseamna doar ca "reparatia in sine" nu a reusit, nu ca nu s-a facut, cat timp s-a anuntat ca se face. Pur si simplu se redeschide bug-ul si se incearca din nou pentru o data ulterioara. Nu e cazul sa dam cu bata :)

Cei care ati avut probleme cu punctajul, va rog sa verificati acum daca este corect si sa scrieti mai jos. Multam frumos.
 

DeletedUser192

Guest
Numai ca, la fel cum v-au disparut punctele dupa un timp si nu imediat, serverul/scriptul de calcul nu ruleazala actualizare, ci la alte momente predefinite ori in functie de incarcare. Stim asta deja sau asa ar trebui, nu ? .

Aici te-as contrazice putin dar nu are rost , scriptul de calcul se putea reinitializa odata cu updatele la versiune , dar da , ne-am grabit pentru ca nu am inteles de ce la prezentarea bug-urilor reparate in versiunea 1.75 nu a aparut in descriere ! Stim ca scria" printre care " dar consider ca asta a fost de impact major, sa zic asa ,si ne asteptam sa-l vedem in descriere la rezolvari . Adica,cel putin pe mine, ma intereseaza mult mai mult sa recuperez ceva ce s-a luat dintr-o greseala de calcul decat sa stiu ca acum nu mai apare blurat o cladire,de exemplu :))
Dar ,oricum,imi retrag acuzele premature la adresa echipei care sta in spatele codului de joc :)


Care ati avut probleme cu punctajul, va rog sa verificati acum daca este corect si sa scrieti mai jos. Multam frumos..

Din cate vad acum ar fi ok la mine,nu am facut un calcul exact dar cred ca e ok
Multam
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
scriptul de calcul se putea reinitializa odata cu updatele la versiune

Asta s-a si facut, la putin timp dupa, pentru ca la update e prea incarcat serverul. Daca nu se facea, calculul avea loc si mai tarziu.

Nu apare pentru ca s-a rezolvat spre final, plus, partea reparata e mult prea tehnica, nu isi gasea locul acolo oricum. Stiu, puteam scrie ca s-a reparat o problema ce ducea la x, dar v-am spus eu aici oricum ca se repara in 1.75 si tot nu m-ati crezut, prin urmare, la ce bun sa va zic acelasi lucru si acolo ? :D
 

DeletedUser931

Guest
Verificat, reparat! In stare de functionare !! :)Totul cum ar trebui sa fie! ;)

Multuu' frumos!!! :)

Seara buna in continuare si spor in toate !!!
 
Sus