• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Scadere punctaj clasament

  • Autor subiect DeletedUser616
  • Data de început

DeletedUser616

Guest
Buna dimineata,
Astazi de dimineata m-am trezit cu un cadou de la inno, s-au gandit sa-mi ieie 30k la punctaj, noroc ca nu sunt singurul, am observat ca a "operat surpriza" la multi jucatori ....probabil o denominare la punctaj :)
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Multam pentru raportare. E weekend, nici iarba nu creste, modificari in joc nu se fac, serverul de unul singur nu o prea ia asa razna, prin urmare, ar fi bine sa scrieti aici toti cei care ati observat aceasta situatie si sa ne dati cat mai multe detalii, ce ati facut mai deosebit (cladiri mutate, sterse, modernizari cu noua vraja, samd), pentru a putea pune lucrurile cap la cap, daca este cazul si ceva chiar e gresit, impreuna cu echipa de dezvoltare, pentru ca punctele de clasament sunt calculate exclusiv de catre server, nu este ceva ce poate fi verificat cu cateva click-uri. Multumim, weekend placut.
 

DeletedUser616

Guest
E weekend, nici iarba nu creste, modificari in joc nu se fac, serverul de unul singur nu o prea ia asa razna, prin urmare, ar fi bine sa scrieti aici toti cei care ati observat aceasta situatie si sa ne dati cat mai multe detalii, ce ati facut mai deosebit (cladiri mutate, sterse, modernizari cu noua vraja, samd), pentru a putea pune lucrurile cap la cap
m-am dus la nani , ca omul de rand pe la 22.00 ;), si m-am trezit la 8.00 fara vre-o 30k puncte clasament( nu am mutat/ sters/ modernizat etc. , am dat comenzi in ateliere si fabrici si in academie ), cam asa este de parerea si elvenstats :rolleyes:
Vezi atașament 1251
si acum am ramas cu 942322
probabil serverul (mai bine zis operatorul de la server) a intarziat cu 1 saptamana cele 44 pahare cu vin si le-a "servit azi noapte":p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser645

Guest
Buna ziua!
Si la mine au disparut in jur de 28k puncte din clasament, peste noapte... ieri seara am modernizat doua "Stele de iarna" cu RR, dar nu am urmarit punctajul din clasament decat daca mi-a oferit corect populatia si cultura.
 

DeletedUser931

Guest
Buna ziua,

o retrogradare de punctaj o am si eu de vreo 30 de k pc.
Am facut mai devreme Ticket, mi s-a recomandat sa raportez si aici.
Mda... e minunat sa te trezesti dintr-o data de la 906.425 (cca) coborand la 874.271 punctaj.
Nu am sters absolut nimic din oras (in afara de un carusel ce tocmai expirase), in rest mai degraba am pus constructorii la treaba.


Un weekend cat mai placut tuturor!

Cu stima,
Imperio
 

DeletedUser394

Guest
Bună ziua,
Acum, după ce am citit postările altor jucători, m-am lămurit și eu că nu mi s-a părut că punctajul s-a dus în jos, fără să acționez eu în vreun fel. Din păcate nu mi-am notat punctajul anterior, deci nu pot spune cât de mult a scăzut.
Sper că se va rezolva!
 

ULISE

Ascended
Probabil s-au inspirat dupa Liga 1 de fotabal din Romania care la intrarea in play-off injumatateste punctele!;) Ei au fost mai blanzi si au luat doar un "comision" de administrare. :D

Aplicati principiul lui Pierre de Coubertin: Important este sa participi!
 

DeletedUser192

Guest
La minuni stravechi am avut 298k puncte in total iar acum am 288k , deci 10k de puncte s-au evaporat peste noapte... Din cate am observat cam astea sunt punctele cu care am scazut si la general
Am modernizat cu noua vraja Scorpia un lvl si cam atat,nu am sters nimic,doar modernizari ale Insulelor pentru noua rasa
La T3z3u stiu sigur ca m-am uitat acum doua zile si avea 224k app la minuni,per total , iar acum are 202k.....Cred ca aici apare problema!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser645

Guest
Dupa ce mi-a spus Mentalistul ca punctele lipsesc de la minuni, m-am apucat sa adun toate punctele minunilor mele si mi-a dat rezultatul de 226.812 puncte, iar in clasament imi apar doar 202.398 puncte... o diferenta de 24.414 puncte...
 

acidutza

Associate
Da la minuni este, am verificat acum , aveam actualizare ieri pe elvenstats si am verificat: Abisul la lvl 30 era 15730 puncte iar acum este 12580 puncte, galeriile muntelui la lvl 30: ieri 23295 puncte iar azi 20145. Ambele au o diferenta de 3150 puncte in jos. Cu cat mai multe minuni la lvl mare cu atat mai multe puncte scazute. Era frumos sa se anunte, daca nu e bug.
 

DeletedUser192

Guest
Era frumos sa se anunte, daca nu e bug.
E bug, la minuni cate pc-uri iti trebuiesc ptr un lvl cu atatea puncte iti creste minunea. Daca la abis,de exemplu,trebuie sa pui 500pc de la lvl9 la lvl 10 atunci dupa modernizare minunea va creste cu 500 puncte,deci nu poate sa scada punctajul
Singurele puncte suplimentare per minune sunt daca ai Tronurile,dar acele puncte in plus le vei gasi insumate la tronuri

Multam pentru raportare. E weekend, nici iarba nu creste.
Asta e valabil si Luni :))))))
Ideea este sa se rezolve bugul,nu murim cateva zile cu punctele in minus :)))
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Da la minuni este, am verificat acum

Asa se pare, intr-adevar. O valoare a punctajului oferit de minune apare in fereastra ei si alta cand se pune cursorul pe punctaj in clasament. S-a facut deja tichet pentru bug si se va verifica luni de catre devs, respectiv rezolva cu prima ocazie (tichetul e setat cu prioritate majora). E o problema de cod undeva, s-a actualizat jocul, dar a aparut in cursul noptii pentru ca atunci face serverul calculele, iar formula fiind probabil gresita, rezultatul e eronat.

Multumim frumos tuturor pentru detalii. E cu totul altceva cand incercati sa scrieti mai amanuntit si sa reproduceti situatia, in final iese ceva constructiv :)
 

DeletedUser1091

Guest
Salut ! Si la mine au scazut punctele fara sa sterg vreo cladire.Seara aveam 648000 puncte si dimineata m-am trezit cu 633000 pct.Sper sa se rezolve curand aceasta problema ca nu-i OK.
 

DeletedUser545

Guest
Buna dimineata ,
Si la mine au disparut 17500 din punctaj , pt ca am pus 2 minuni la modernizat , sper sa se rezolve.
 

DeletedUser2404

Guest
Bună dimineata,
Si la mine lipsesc aprox 10-12.000 din punctaj. Am verificat si sunt scazute doar din punctele cumulate la minuni. Daca este un bug, sper sa se rezolve, Daca este o scadere de punctaj voita, sper pe viitor sa ne anunte. O zi insorita va doresc tuturor.
 

DeletedUser2112

Guest
On topic!
La mine nu s-a schimbat nimic , totul e la fel, Nimic in plus, nimic in minus.
 
Sus