• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Rasa

Giuliano

Journeyman
Am si eu o intrebare legata de joc.
Am terminat toate cercetarile din ultima rasa unur si nu ma lasa sa dau skip la misunea care o am activa in meniu.Efectiv jocul ma obliga sa joc mai departe ceva ce am terminat deja?Ce anume trebuie sa fac pentru a da misunile mai departe fara sa le mai fac din moment ce eu l-am terminat deja?Multumesc
 

ULISE

Ascended
Cred ca ar trebui sa vinzi portalul.

PS
Este un sfat pe care eu nu am sa-l urmez niciodata :rolleyes:
Colegii mai vechi stiu de ce spun asta.

Daca tot nu merge va trebui sa faci un tuchet catre staff.
 

Giuliano

Journeyman
La rasa anterioara am putut da skip la misiuni aici nu mai pot.De ce sa la fac cand eu vreau sa ma apuc de modernizat. Nu sa fac in continuare misiuni!!Nu m-i se pare normal.Si ce se intampla daca sterg portalul?Merci
 

ULISE

Ascended
Cel mai bine este sa trimiti un tichet catre staff si sigur vei primi un raspuns concret care cred ca te va debloca.
 

ncat

Journeyman
Misiunile astea se vor putea refuza atunci cand vei incepe capitolul urmator. Intre timp, e alegerea ta daca le faci sau nu.
 

ULISE

Ascended
Eu nu am ajuns acolo dar pe vremuri cand terminai un capitol mai devreme aveai posibilitatea sa faci misiuni la alegere in dublu exemplar.

Desigur ca unii vor invoca faptul ca interesul pentru misiunile la alegere a scazut foarte mult fata de perioda la care eu fac referinta.
 

ncat

Journeyman
Din cate imi dau eu seama, Giuliano vorbeste despre misiunile specifice capitolului, nu despre misiunile alea repetitive la care primesti monede si provizii.
Misiunile repetitive se pot face in dublu exemplar dupa ce ai terminat misiunile specifice capitolului. Daca nu ai terminat misiunile specifice capitolului, atunci poti face misiunile repetitive intr-un singur exemplar.
Iar pe vremuri, misiunile specifice capitolului nu se puteau refuza nicicum.
 
Ultima editare:

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Misiunile astea se vor putea refuza atunci cand vei incepe capitolul urmator. Intre timp, e alegerea ta daca le faci sau nu.

Absolut corect. Daca vorbim de ultimul capitol, respectiv ultima rasa, trebuie sa apara un nou capitol pentru ca seria din poveste sa poata fi refuzata, altfel nu e cum. Poti lasa misiunile asa daca nu vrei sa le faci, pana vei avea posibilitatea sa le refuzi, nu e nimic obligatoriu.
 

Salador

Evoker
Am si eu o intrebare legata de joc.
Am terminat toate cercetarile din ultima rasa unur si nu ma lasa sa dau skip la misunea care o am activa in meniu.Efectiv jocul ma obliga sa joc mai departe ceva ce am terminat deja?Ce anume trebuie sa fac pentru a da misunile mai departe fara sa le mai fac din moment ce eu l-am terminat deja?
Poti sa dai skip la misiunile unui capitol dupa cercetezi prima tehnologie din capitolul urmator. Cum nu este un capitol dupa Negustori din Unur nu poti sa dai skip la misiunile acestui capitol.
trebuie sa apara un nou capitol pentru ca seria din poveste sa poata fi refuzata
 

Giuliano

Journeyman
Da aveti dreptate in legatura cu misiunile am primit raspuns si de la suport.Nu poti da skip pana nu apare o noua rasa dar din punctul meu de vedere nu prea este corect din moment ce eu am terminat jocul.Adica ei ma forteaza intr-o oarecare masura sa joc chiar daca eu nu vreau.Normal ca nu este obligatoriu si poti sta cu ele acolo in bara/Dar inca o data nu cred ca e ok acest sistem/Daca am terminat jocul da-mi voie sa aleg eu daca vreau sa le fac sau nu.Multumesc tuturor pentru raspunsuri.
 

yulishko

Enchanter
Rasa noua, include un numar de misiuni (sarcini) pe care ar trebui sa le faci, faptul ca tu ai ales sa faci cercetarea arborelui fara misiuni, nu inseamna ca ai terminat capitolul. In plus nu esti fortat sa joci sau le faci, doar ca unele din ele iti dadeau anumite recompense, una parca 200 diamante (si nu era cea cu vanzarea portalului). Jocul nu l-am terminat niciunul din noi, pentru ca inca nu a ajuns la final :).
 

FRin

Apprentice
"Colecteaza 80k luxuri" misiune impinsa inainte de ultima cercetare, cand ai deja 90% luxuri din cerinte, in inventar. Care e rostul ei?
 
Sus