• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Puncte cercetare

  • Autor subiect DeletedUser1115
  • Data de început

DeletedUser1115

Guest
Salutare tuturor!
Nu știu dacă s-a mai pus această întrebare, n-am găsit nicăieri pe forum o informație mulțumitoare.
Sunt nou pe Elvenar, și aș vrea să știu ce pot face cu punctele de cercetare dacă sunt blocat și nu le pot investi?
Există vreo posibilitate să le donez la o legendară?
Scuze, minune. :) Am jucat FoE până acum. :)
 

ARTUR78

Enchanter
Investirea punctelor în Minunile străvechi
Este posibil ca jucătorii să se ajute reciproc la modernizarea Minunilor străvechi! Pentru a face acest lucru, trebuie să vizitezi jucătorul, să dai click pe pictograma aflată deasupra Minunii străvechi, apoi să selectezi fila Ajutor și să investești câte puncte de cunoaștere dorești.
Jucătorii din topul donatorilor vor fi recompensați pentru investiții și vor primi Fragmente de Rune și/sau puncte de cunoaștere!
Poți investi numai în Minunile străvechi la care ai cercetat deja tehnologia, dar odată ce ai deblocat prima tehnologie, poți începe imediat să investești în orice Minune Străveche, inclusiv în cele care nu au fost încă deblocate.
 

daymaker

Wizard
Salutare tuturor!
Nu știu dacă s-a mai pus această întrebare, n-am găsit nicăieri pe forum o informație mulțumitoare.
Sunt nou pe Elvenar, și aș vrea să știu ce pot face cu punctele de cercetare dacă sunt blocat și nu le pot investi?
Există vreo posibilitate să le donez la o legendară?
Scuze, minune. :) Am jucat FoE până acum. :)
Poate ai un vecin mai mare desoperit, donezi la el si sa-ti dea niste resurse in schimb
 

DeletedUser1115

Guest
Mulțumesc, daymaker!
M-am lămurit între timp cum stă treaba. :)
 

DeletedUser771

Guest
salut.am o nelamurire in legatura cu cercetarea.daca la cap 7 .daca nu mai cercetez copaci si lampioane,ma afecteaza cu ceva pe viitor?multumesc.
 

DeletedUser671

Guest
nu mai tin minte daca era misiune obligatorie sa ai un copac/lampion...daca nu, nu te afecteaza cu nimic. la fel si modernizarile marime divizie, nu are impact la cercetare, insa mai incolo o sa vezi ca ai armata ta mai mica cu mult decat cele pe care trebuie sa le bati. oricum, la turnir aceasta diferenta nu mai conteaza.
 

DeletedUser1466

Guest
Buna ! ma poate ajuta cineva? de ce nu am MAG? nu pot sa intruiesc doar dansatoare cu sabia si arcas! de ce nu pot vrajitoare si restu? mam uiotat la cercatere dar nu observ unde e! multumesc ptr ajutor
 

momi

Journeyman
Pentru ca,fiind elf,nu ai magi,ai vrajitoare,la cap 3,5 si 7,pana ajung cu 3 stelute,vrajtoarea este echivalentul sacerdotului de la oameni,un fel de magi sunt ambii
 

DeletedUser1466

Guest
Pentru ca,fiind elf,nu ai magi,ai vrajitoare,la cap 3,5 si 7,pana ajung cu 3 stelute,vrajtoarea este echivalentul sacerdotului de la oameni,un fel de magi sunt ambii
Multumesc frumos ptr raspuns!

de ce nu pot sa debloca si sa instruisc in afara de arcasi si ceva cu spada??

ce trebuie sa construiesc sau sa modernizez ptr a avea in arm armata cand ma duc la lupta soldati noi? c-au cam murit ce am avut de la inceput

Edit : posturi unite, exista buton de editare, foloseste-l cu incredere
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1115

Guest
de ce nu pot sa debloca si sa instruisc in afara de arcasi si ceva cu spada??

ce trebuie sa construiesc sau sa modernizez ptr a avea in arm armata cand ma duc la lupta soldati noi? c-au cam murit ce am avut de la inceput

Edit : posturi unite, exista buton de editare, foloseste-l cu incredere

Trebuie să deblochezi următoarele unități la cercetare. Poate n-ai ajuns încă la ele.
 

DeletedUser1466

Guest
Trebuie să deblochezi următoarele unități la cercetare. Poate n-ai ajuns încă la ele.
multumesc ptr raspuns! credeam ca nu miam dat seama ceva! ca nu mai pot lupta ca nu am oameni suficienti! oricum mersi ptr raspuns
 

DeletedUser1115

Guest
Cu plăcere!
La oameni următoarea unitate din arborele tehnologic este Paladinul, iar la Elfi Treantul. Ambele sunt unități grele de luptă corp la corp.
 
Sus