• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Poveste

ULISE

Ascended
A fost odata ca niciodata, intr-o tara indepartata, un mare meci de fotbal care urma sa stabileasca cine va iesi campioana in acel an.
Ambele echipe se antrenasera intens pentru acest meci si erau increzatoare ca vor reusi victoria. Dar meciul se apropia de sfarsit si nimeni nu reusea sa inscrie golul victoriei. Era minutul 90+4 si pentru un fault la 30 m de poarta echipei oaspete arbitrul dicteaza penalty pentru echipa gazda! Jucatorii oaspetilor protesteaza cu vehementa dar arbitrul este inflexibil si mentine decizia. Vedeta celor de la gazde se pregateste sa execute lovitura de la 11 m acordata, aseaza mingea la punctul cu var, isi ia elan si suteaza in stanga portarului oaspetilor care se aruncase in directia opusa, dar balonul nu vrea sa intre in poarta si loveste bara intorcandu-se in teren! Si atunci s-a intamplat "minunea": arbitrul care urmarea faza preia mingea si o introduce in poarta, iar apoi fluiera sfarsitul meciului. Juvcatorii echipei gazda exulta de bucurie ca au castigat campionatul si vor reprezenta tara in turul 4 preliminar al Ligii campionilor!

PS
Conform regulamentului jocului de fotbal: arbitrul face parte din joc, iar daca balonul il loveste si intra in poarta golul este perfect valabil.

Epilog
Arbitrul respectiv (nu ii dau numele) a fost promovat sef al comisiei de arbitri.
 

DeletedUser1388

Guest
Acum nu stiu eu povesti prea multe dar viata bate filmul cu siguranta si am atatea povesti sa spun la batranete unele mai frumoase altele amuzante incat s-ar face un roman despre viata mea.
Asadar sa incep cu una dintre ele oarecum recent intamplate.
Am cunoscut o fata frumoasa , desteapta , plina de viata plina de bani ; bine acum nu este ea plina de bani ci parintii ei , oricum nu asta este important.
Am avut cu ea o vara foarte frumoasa plina de distractie si momente frumoase si cu toate acestea nu i-am cunoscut parintii desi ea isi dorea asta dar eu aveam ceva retineri.
Seara pe la ora 10 de obicei ne indreptam catre casa ei , ne opream la poarta si sa ne luam ramas bun mai intens asa ca de fiecare data.
Inevitabilul se intampla si a trebuit sa ii cunosc si parintii ca m-au invitat la cina sa ma cunoasca si pe mine sa stie si ei cu cine umbla fata lor ceea ce respect asta .
Mama ei la prima impresie mi s-a parut foarte de treaba ca toate mamele si am intrat in discutie mai usor cu ea , probabil am asociat-o cu mama mea mai usor dar in schimb tatal ei la prima impresie mi s-a parut mai impunator mai serios si ezitam sa fiu eu insumi la cina.
Aproape de finalul mesei dupa cateva intrebari adresate mie ce fac ce studii am ce planuri de viitor am etc am observat ca atmosfera s-a mai destins si m-am simtit mai in largul meu.
Si ma ia nea Vasile (tatal ei) putin de umar imi ofera o bere , se uita lung la mine si imi zice : "Voi aveti interfon la bloc ?"
"Da avem " zic eu putin nedumerit uitandu-ma la el , la prietena mea , la mama ei si la sora ei (are o sora mai mica de 14 ani foarte simpatica )
"Inseamna ca nu e ca al nostru ca nu stiu cum faci de te sprijini in el cateodata seara si lasam si televizor si tot sa fim in direct cu poarta "
Au ras de noi si mai ales de mine muuullt timp , eu eram terminat , mama lui de buton cine stie ce au auzit seara de seara oricum important este ca aparentele inseala .
Tatal ei s-a dovedit a avea un spirit de umor ceva iesit din comun in multe alte zile ce au urmat si ma bucur .
Amintirile cu ea si parintii ei - de nepretuit !
 

DeletedUser1476

Guest
Acum nu stiu eu povesti prea multe dar viata bate filmul cu siguranta si am atatea povesti sa spun la batranete unele mai frumoase altele amuzante incat s-ar face un roman despre viata mea.
Asadar sa incep cu una dintre ele oarecum recent intamplate.
......................................................................................................
Amintirile cu ea si parintii ei - de nepretuit !

Tare de tot! Da' vezi ca ti-au copiat-o unii (Mastercard Blow Job Ad)! Dupa cite vizionari aduna, mai fac si bani de pe urma ei!
 
Sus