• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Parc-a fost ieri ..... da'-s 5 ani de fapt !!

badrela

Enchanter
Nu-mi amintesc ce-am mancat azi dimineatza.... da'-mi amintesc prima zi de Elvenar !!! ...atunci o joaca , acu', fix ca un drog .... cred !!! :)) Fix de parca faci parte din familie ... numa' ca nu platesti intretinerea !!! Ca-mi stii si puchinii di la ochi , si toate culorile de vopseluri de par ...si cearcanele de la noptile albe de aventura , ca nu ajungeau fierarii si mergeam prin oras , fix ca pe un teren minat , sa-mi iasa la numar!!! :) Ca numa' tu stii de cate ori am injurat cand dadeam pe langa diamante !!! ... si cate forari am facut ptr fantani si ...ma consolam ca-s baftoasa-n dragoste !!! :) ....si nervii toti mi-i stiai ...cand abia imi faceam tipla orasul si schimbai cotele la cladiri in urmatoarea saptamana !!! ...si-apoi , imi imaginam cum intra tati casele intr-un aparat de vidat ....ca .... nexam extinderi !! :) Acu' , cu ivirea primului ghiocel (din paru' meu ) , care cred io ca fix di la tine vine , iti doresc ani multi si aventurosi !!! Sa ne dai serpentine-n joc ...da' la cotituri , ma presara si neste diamante veritabile , parcele di pamant si fantani fara fund !!! si ....sper sa-ti prind majoratu' !!! :)
 
....asa este...dar nu un drog care distruge...ceva care te supara, te enerveaza, te tine in suspans ca mai apoi sa-ti ofere, emotia fiecarei realizari sau sa gusti castigul de la turla sau turnir cu fiecare pas....apoi desertul il primesti cand aranjezi orasul si il admiri minute in sir...stiind ca tu esti arhitectul...
....apoi nerabdarea de a trece la urmatorul capitol....cand ti se pare ca nu mai ajungi la el....eiii...si cate mai sunt....asteptare cu sufletul la gura a eventurilor si curiozitatea sa vezi castigurile....toate astea inseamna ELVENAR....jocul meu de suflet....cu prieteni sau colegi....uneori intelegatori alteori nu....o lume paralela cu cea reala....dar atat de placuta pentru suflet....LA MULTI ANI EVENAR....alaturi de toti jucatorii tai...
 

ULISE

Ascended
La multi ani Elvenar!
Din pacate eu m-am cam plictisit de el.:( Poate va veni o zi cand ma voi intoarce la joc de adevaratelea ....:confused:
Bafta tuturor care se mai bucura de joc.
 
.....nu trebuia sa strici ziua de aniversare cu regretele tale fara sens....crezi ca ne intereseaza cand o sate intorci tu....esti spargator de bucurii...
 

frunza

Chef
Nu-mi amintesc ce-am mancat azi dimineatza.... da'-mi amintesc prima zi de Elvenar !!! ...atunci o joaca , acu', fix ca un drog .... cred !!! :)) Fix de parca faci parte din familie ... numa' ca nu platesti intretinerea !!! Ca-mi stii si puchinii di la ochi , si toate culorile de vopseluri de par ...si cearcanele de la noptile albe de aventura , ca nu ajungeau fierarii si mergeam prin oras , fix ca pe un teren minat , sa-mi iasa la numar!!! :) Ca numa' tu stii de cate ori am injurat cand dadeam pe langa diamante !!! ... si cate forari am facut ptr fantani si ...ma consolam ca-s baftoasa-n dragoste !!! :) ....si nervii toti mi-i stiai ...cand abia imi faceam tipla orasul si schimbai cotele la cladiri in urmatoarea saptamana !!! ...si-apoi , imi imaginam cum intra tati casele intr-un aparat de vidat ....ca .... nexam extinderi !! :) Acu' , cu ivirea primului ghiocel (din paru' meu ) , care cred io ca fix di la tine vine , iti doresc ani multi si aventurosi !!! Sa ne dai serpentine-n joc ...da' la cotituri , ma presara si neste diamante veritabile , parcele di pamant si fantani fara fund !!! si ....sper sa-ti prind majoratu' !!! :)

Dimineata la sculare, primul meu gand, nu e sa-mi spal puchinii de la ochi, ci sa nu pierd culesul fantanilor si a amendamentelor! cu un elvenar intravenos imi pulseaza sangele prin vene si-mi vibreaza sinapsele la amperaj mare… sistematic si periodic, altfel n-are farmec ziua! ma gandeam (cu gandurile puse pe bigudiuri mari), ca poate acu` la cincinal, ne-or blagoslovi cu o surpriza moaca, normal! Sa ne bucuram si noi de bucuria ei, bucurandu-ne de bucuriile oferite! vreo 10 fantani , 2-3 locuinte magice combinate cu ateliere, sa ne treaca emotiile pana-n calcai de bucurie si parul sa se faca precum sarma ghimpata! si desigur vreo 5 extinderi, ca deh, e cincinal! Si vreo 500 de pc-uri sa ne ferchezuim si noi minunile, sa creasca precum Fat Frumos din poveste! Sa ne dea, si io zic la fel, de toate si un sac de diamante… daca se poate! sa traim, sa-nflorim, 5 ani sa sarbatorim! Aferim!
 

badrela

Enchanter
Acu' , io am aflat ca puchinii au puterea de a schimba culoarea ochilor ...d'aia nu insist pe ei !!! Da' o cafea , tot sorb pana sa apas pe butoane !! ... nu pe fantani , ca -i loc secetos !!!Oare daca-mi pun si io bigudiuri mari ... pe alea 214 fire de par numarate cu manusa de box ... o sa-mi tanjeasca si mie sufletu' dupa surpriza moaca ?! adica , bucuriile ma flambeaza si pe mine intr-un mod placut ...numa' sa nu-mi iasa apoi parul , fix de beton armat .... ca n-as putea duce bucuria !! ...bucuria de a visa !!!
 
....draga mea badrela ca ai 214 fire de par numarate esti tare....ma intreb oare cum poate trece pieptanul prin asa desime....la mine e mai usor vreo 50 60 cu bataie...iar in legatura cu surpriza e o vorba...lasa-te surprinsa...apoi parul o sa ia atitudinea cuvenita momentului ;)seara aniversara frumoasa pentru toti jucatorii ELVENAR!!
 

yulishko

Enchanter
Pff........ ce de pretentii pe voi fetelor......Oare sunt singura care apreciez Poiana Unicornilor, "muncita"??? ;). Las sa aibe casa lor si cei 4 unicorni primiti la celelalte aniversari?. Auzi? PC-uri, diamante, fantanici si extinderi....fetelor astea la a 50-a aniversare :p. Hai, La multi ani!!! si sa va tie drogul pan la ea!!!!
 

frunza

Chef
Acu' , io am aflat ca puchinii au puterea de a schimba culoarea ochilor ...d'aia nu insist pe ei !!! Da' o cafea , tot sorb pana sa apas pe butoane !! ... nu pe fantani , ca -i loc secetos !!!Oare daca-mi pun si io bigudiuri mari ... pe alea 214 fire de par numarate cu manusa de box ... o sa-mi tanjeasca si mie sufletu' dupa surpriza moaca ?! adica , bucuriile ma flambeaza si pe mine intr-un mod placut ...numa' sa nu-mi iasa apoi parul , fix de beton armat .... ca n-as putea duce bucuria !! ...bucuria de a visa !!!

nu ma mai spal curand, io ii vreau o zi albastri, o zi verzi…asa de diversitate! Fantanile vor fi doar o amintire, in curand si la mine va fi teren arid, ca pe Marte! Iti sugerez manusi de sudor, parul iese gata apretat! Bucuriile sunt la macerat, la flambat se lasa cu explozie nucleara si nu mai sunt vise, ci cosmaruri! :))) daca gasesc orasul gol dimineata? :)))))))
 

frunza

Chef
Pff........ ce de pretentii pe voi fetelor......Oare sunt singura care apreciez Poiana Unicornilor, "muncita"??? ;). Las sa aibe casa lor si cei 4 unicorni primiti la celelalte aniversari?. Auzi? PC-uri, diamante, fantanici si extinderi....fetelor astea la a 50-a aniversare :p. Hai, La multi ani!!! si sa va tie drogul pan la ea!!!!

nah, ca sa nu zici ca-s prea pretentioasa, de ex. m-ar coafa un premiu pt fidelitate, o recompensa motiveaza intotdeauna! alta viata, alt elan cand intru pe joc (trepidatii, miscari liniare sau oscilatorii pt “corazon”). La a 50 aniversare o sa confund tastele cu pastilele de memorie :)))))))
 

yulishko

Enchanter
Eu vroiam un calutz ca premiu, pur sange arab ceva :D

Na ca ti-a pus stop la herghelie......pentru ea ne-au dat poiana asta minunata :)))

nah, ca sa nu zici ca-s prea pretentioasa, de ex. m-ar coafa un premiu pt fidelitate, o recompensa motiveaza intotdeauna! alta viata, alt elan cand intru pe joc (trepidatii, miscari liniare sau oscilatorii pt “corazon”). La a 50 aniversare o sa confund tastele cu pastilele de memorie :)))))))

Io-s de acord cu tine si pe mine m-ar coafa, da cica nu e randul nostru al celor fideli.......noi avem deja drogul in sange :confused:.
 

badrela

Enchanter
... că vrem unii diamante , extinderi , alții herghelii sau poiene cu ponei sau cai verzi pe pereți , sau câte-o coafare subțire pentru dinți rari la pieptăn , fix cred io , că rămânem cu drogu' !! că am zăpăcit oamenii ăștia cu dorințe , de nici nu știu ce să ne mai dea !!! ... după cum îi vorba : unu' hăis , altu' cea , copchilu' se prostește !!! tre' să picăm în tandem ... să fie bine , să nu fie rău !!!
 

yulishko

Enchanter
Pe mine m-au amuzat in schimb ofertele...avem oferta la armurier 20% reducere, dar, in mod normal, nu avem posibilitatea sa achizitionam armurierul, deci de unde sa stiu ca e redus??? Oricum, mie mi se pare scump in oricare varianta..... Ofertele astea seamana mult cu ofertele Emag ;).
 
Sus