• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Orcii

clau63

Associate
Salut ! Doresc si eu o modalitate de a juca folosind mai putini "Orci" intrucat orice as face nu i-mi ajung sa folosesc si la turneu si la Turla vesniciei......dca reusesc un rezultat bun la Turneu nu i-mi ajung la Turla ....nu folosesc costuri de sustinere decat de la un anumit nivel de obicei dupa 15-16 la Turneu iar la Turla de obicei de la "Sali Impunatoare" in sus ,asadar eu niciodata nu reusesc un rezultat bun si asta din cauza ca daca s-ar folosi doar 3-400 de Orci de fiecare "sustinere" ar mai fi cum ar fi dar de obicei cifrele mi se par f.exagerate......Nu trageti CONCLUZIA,am facut si cuiburi de orci vreo 5-6 ,de la Fieraria Eroilor am iarasi 2-2500 ,Depozite de Arme am 4,al 5-lea e in constructie inca si dau cu 12 ore culegere si am nevoie sa pot scoate si eu un rezultat cat de cat ca sa pot scoate un rezultat bun si la Turla si la Turnir.....Intreb si numai asta ma INTERESEAZA,doar daca se poate reduce cantitatea de ORCI care se cere,se vede ca interesul mi-l dau dupa ce am enumerat ce am construit pana acum,MULTUMESC,

clau63
 

clau63

Associate
Nu am primit nici un raspuns de la nimeni,am asteptat destul,consider ca nici nu se vrea a mi se raspunde,preferam un MODERATOR FORUM ca sa pot purta si o discutie si in continuare am ramas cu problema,dar voi merge mai departe daca e nevoie,nu-mi place sa amenint,spun numai ce am de gand sa fac,astazi si NUMAI azi am cheltuit la Turla Vesniciei in cateva minute 18.000 orci si nu mai spun din celelalte,subliniez ca trebuie sa pun orci si la Turneu numai ce nu pot sa duc lupta ATAT,mai am numai 3.000 ORCIi.......MULTUMESC pt ATENTIE...:)
 

clau63

Associate
Problema nu s-a rezolvat decat partial sau deloc,partial inseamna nici macar 10 %,Ecourile celor uitati rezolva dacat 2.200 de orci pe zi iar eu folosesc numai la o singura abordare 1500,la nivelurile mai mari dupa "Sali Impunatoare " atat se cere,.....Oameni buni se impune intrebarea : Vreti sa platesc eu totul........?? Anumite lucruri ca extinderile sau altele DA ,le voi plati daca este necesar,dar vreti ca sa platesc eu totul......??
 

tvhy

Journeyman
nu te obliga nimeni sa platesti
ce s-a ajuns: sa platesti ca sa te joci :((((
daca nu ar fi cei care bagati bani in joc, sa vedeti cum si-ar schimba tactica de a atrage jucatori, asa ... bagati bani in joc :(
P.S. dezvoltati armata, dezvolta minunile care te ajuta la asta, foloseste armurierul gnom si cele 3 cladiri pe care le obtii la academie si mai foloseste si phoenixul de foc si termini turla fara/cu una-maxim 2 negocieri
 
Ultima editare:

clau63

Associate
Dar scrie destul de clar,hai sa nu ne facem ca nu stim ca pt anumite lucruri,din ce in ce mai multe se plateste,vrei sa ti le numar eu draga domnule "tvhy",eu sunt doar clau63,multumesc pt "RASPUNS"
 

ULISE

Ascended
Perfect de acord cu tvhy!

Eu am inceput acest joc foarte aproape de debutul lui. Pe vremea respectiva toti ne confruntam cu multe noutati pe care le rezolvam singuri si mergeam mai departe. In ultimul timp au aparut destui jucatori care ar vrea sa se dezvolte fara sa depuna niciun efort. Exista destule surse de informare oficiale (wiki) cat si neoficiale ....
 

clau63

Associate
nu te obliga nimeni sa platesti
ce s-a ajuns: sa platesti ca sa te joci :((((
daca nu ar fi cei care bagati bani in joc, sa vedeti cum si-ar schimba tactica de a atrage jucatori, asa ... bagati bani in joc :(
P.S. dezvoltati armata, dezvolta minunile care te ajuta la asta, foloseste armurierul gnom si cele 3 cladiri pe care le obtii la academie si mai foloseste si phoenixul de foc si termini turla fara/cu una-maxim 2 negocieri
lupt pana la un anumit nivel,vreau sa fac si eu ceva fiindca am nevoie de extinderi,ce e asa greu de inteles,la nivelul meu lupt atat cat pot,am 5 depozite de arme + restul,adica fieraria eroilor hai sa ne mai si uitam la realizari,pot veni si eu in orasul dumitale sa te critic.........armurierul gnom i-mi pica odata la nu stiu cat timp,i-ti gasesc repede raspuns,datul peste nas nu e raspuns domniile voastre care sunteti pusi acolo pentru altceva,sa ajutati nu sa dati peste nas....:))

Perfect de acord cu tvhy!

Eu am inceput acest joc foarte aproape de debutul lui. Pe vremea respectiva toti ne confruntam cu multe noutati pe care le rezolvam singuri si mergeam mai departe. In ultimul timp au aparut destui jucatori care ar vrea sa se dezvolte fara sa depuna niciun efort. Exista destule surse de informare oficiale (wiki) cat si neoficiale ....
cine ti-a spus dumitale ca nu fac nici un efort,stii cat timp folosesc la JOC....?? Nu stii.....hai sa mai si raspundem nu numai sa dam peste nas,daca ai solutii spune,nu mai lua in depreciere pe toata lumea,eu nu sunt TOATA LUMEA,fiecare caz e tratat in parte........:))
 

clau63

Associate
Mai este si altcineva de acord cu tvhy.......sau nu aceti propriile dumneavoastra IDEI, oare cum putem ajuta un jucator care vrea sa faca ceva si doreste sa aibe si el ceva realizari......cat in ceea ce priveste pe tvhy nu doresc sa spun ce convorbiri am avut in particular.......da am fost contactat in particular,sa nu va MIRE
 

Nighthawk

Senior Forum Mod
Echipa Elvenar
Fiecare jucător se află la un moment dat într-o situație mai mult sau mai puțin dificilă, nici nu poate fi altfel. De exemplu un jucător aflat acum la unul din primele capitole nu poate avansa prea mult, dar pe măsură ce joacă va finaliza și evenimente similare. La fel, unii joacă pentru clasament, poate nu le convine să dărâme ceva, pentru alții un premiu nu este satisfăcător ori de ajutor, pentru alții da, șamd. Depinde strict de dumneavoastră ce considerați mai atractiv și ce decizii luați.
 

tvhy

Journeyman
Mai este si altcineva de acord cu tvhy.......sau nu aceti propriile dumneavoastra IDEI, oare cum putem ajuta un jucator care vrea sa faca ceva si doreste sa aibe si el ceva realizari......cat in ceea ce priveste pe tvhy nu doresc sa spun ce convorbiri am avut in particular.......da am fost contactat in particular,sa nu va MIRE
te rog sa postezi convorbirile particulare pe care (NU) le-ai avut cu mine!
si rog, in caz contrar, moderatorii forumului sa-i blocheze accesul acestui jucator pus pe cearta/modereze afirmatiile!
am vrut sa dau un simplu sfat si uite unde se ajunge! :(
 

clau63

Associate
te rog sa postezi convorbirile particulare pe care (NU) le-ai avut cu mine!
si rog, in caz contrar, moderatorii forumului sa-i blocheze accesul acestui jucator pus pe cearta/modereze afirmatiile!
am vrut sa dau un simplu sfat si uite unde se ajunge! :(
vad ca dumneata ai venit cu cearta si am sa-i rog pe moderatori sa te tempereze pe dumneata,de cand ai intrat aici numai asta faci........"despre ce am vorbit prima data si unde se ajunge"....
 

clau63

Associate
Fiecare jucător se află la un moment dat într-o situație mai mult sau mai puțin dificilă, nici nu poate fi altfel. De exemplu un jucător aflat acum la unul din primele capitole nu poate avansa prea mult, dar pe măsură ce joacă va finaliza și evenimente similare. La fel, unii joacă pentru clasament, poate nu le convine să dărâme ceva, pentru alții un premiu nu este satisfăcător ori de ajutor, pentru alții da, șamd. Depinde strict de dumneavoastră ce considerați mai atractiv și ce decizii luați.
esti singurul care incearca sa consoleze,ceilalti nu vreau sa mai repet ce au zis si ce au facut......MULTUMESC....:)
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Avem rugamintea sa incercati sa ramaneti pe subiect. Forumul nu este tocmai locul potrivit pentru discutii personale, aveti mesagerie privata pentru asta. Multumim pentru intelegere.
 

clau63

Associate
Avem rugamintea sa incercati sa ramaneti pe subiect. Forumul nu este tocmai locul potrivit pentru discutii personale, aveti mesagerie privata pentru asta. Multumim pentru intelegere.
Buna ziua,din cate stiu am inceput sa dezvolt un subiect si mi s-a dat peste nas , am rezolvat subiectul si singur,datorita " AJUTORULUI " primit de pe Forum si tin sa va " multumesc " tuturor,

O zi placuta la toata lumea,
clau63
 

basarab

Journeyman
uffff, nu credeam că se termină asta
sorocul.jpg
mica” asta cu miros de ceartă, dar a ajuns, se pare la soroc
 

clau63

Associate
Azi spre exemplu ( 10 IULIE ) am ajuns pana la Poarta si sunt 3 valuri pt lupta,nu pot trece de toate 3,trec de 2 dar la al 3-lea sunt infrant,iar pt "Abordarea Diplomatica" mi se cer ORCI,F.Multi dupa parerea mea,vreau si eu sa intru mai departe sunt de abia la prima treapta,trebuie neaparat sa RENUNT...?? Doresc raspunsuri care sa ma ajute,nu in bataie de joc sau la misto.......vreau cu adevarat A J U T O R, pt asta exista F O R U M , : mai specific ca am Fieraria Eroilor niv.20, Ecourile celor Uitati niv.8, Coliba Vrajitoarei niv.9, cateva Cuiburi de Orci, 5 depozite de arme la nivel 31 adica maximum la nivelul la care sunt acum 13 AMUNI la inceput inca.......MULTUMESC, astept multa seriozitate.........:)

clau63
 

ULISE

Ascended
Iti spun cum procedez eu. La Turla nici nu se pune problema sa negociez ceva. Ma bazez numai pe lupte, iar pentru asta imi intaresc armata atat cantitativ cat si calitativ daca se poate. Totodata aplic stimulente pentru trupe cum ar fi cladiri ce expira si dau bonusuri diverse pentru trupe cat si hrana pentru Phoenixul de Foc. Dintre cele trei etaje principale ale Turlei doar la primul merg pe lupte auto, la urmatoarele 2 fac luptele manual. Daca ai poti folosi si "inimioare" pentru refacerea trupelor intre lupte.
Iti urez succes!

PS
Fieraria eroilor - nivel 21 si 4 depozite de armament la nivel 33
Eu sunt la Cap. XV - Elvarieni (unde stagnez de cca. 4 ani jumate - practic am refuzat sa mai avansez in dezvoltarea jocului din motive personale) dar asta nu m-a impiedicat sa particip activ la Turnir, la Turla, la Aventuri si Evenimente.
Dupa cum vezi suntem aproximativ la acelasi nivel de dezvoltare. Singura diferenta poate fi in numarul trupelor pe care eu am reusit sa le strang de-a lungul timpului. Dar niciodata nu am negociat la Turla iar pietrele pentru negociere pe care le primesc la evenimente le consider inutile.
In Turnir sau in Provincii negociez adesea!
Sper ca am fost de ajutor.
 

basarab

Journeyman
Mulțumesc ULISE, de mare ajutor ...când ajung și eu la nivelul tăuai o inima.jpg

....separat, mi-a atras atenția ce ai spus, că la etajul doi și trei, nu merge pe automat, numai pe manual....
nu este CORECT, TREBUIE SĂ POȚI ALEGE ....dacă ești mobilizat în cărucior, nu este vinovat nimeni, dar poți alege, acolo unde este CIVILIZAȚIE, : Pe scările de la magazin, spectacole, sau să alegi panta asfaltată (necesități motrice, asta este corect)
 

clau63

Associate
Raspunsul e pe jumate,ce poate dumnealui sa faca dar aici mai e si in functie de nivel,pt ca la nivelul meu nu pot lupta ca sa ajung acolo,atunci sa treaca dansul in locul meu,sa schimbam locurile,e vorba de a gasi o modalitate sa joace toata lumea,nu numai unii,de asta spune cand treci la cercetare " MODERNIZARE NR MARIME DIVIZIE " - poate i-mi spune si mie cineva pt ce e asta...??

MULTUMESC
clau63
 

Reina Del Mar

Journeyman
Info de pe wiki: “Modernizare mărime divizie”: În meniul de cercetare poți debloca mai multe “Modernizare mărime divizie”, fiecare crescând mărimea diviziei tale cu de 3x numărul tehnologiei.
 
Sus