• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Concurs O scrisoare pierdută

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Nighthawk

Senior Forum Mod
Echipa Elvenar
După ce Zaphiel găsește uriașa Crevasă deschisă lângă Ruinele interzise hotărăște să trimită o scrisoare Consiliului vrăjitorilor prin bufnița-curier. Micuța bufniță Uli uimită de toate culorile, mișcările și piesele metalice strălucitoare din centrul de distribuție al lui Boblin pierde scrisoarea. Viscolul puternic rupe scrisoarea în mai multe bucăți și le împrăștie prin rețeaua de tuneluri. După îndelungi căutări reușește să recupereze toate fragmentele, dar nu a reușit să recompună mesajul. Cine o ajută?
Pentru efortul vostru oferim 3000 :diamond:.

Fragmentele găsite sunt:

  1. deschisă în mijlocul unei
  2. spatele tuturor acestor
  3. uriașă care se află
  4. ce strălucesc într-o
  5. Prioritatea este să
  6. tabere ridicată de vechii
  7. să-mi salvez vechii
  8. evenimente.
  9. De unde provine
  10. pericol pe toți ucenicii?
  11. ruinele unui castel antic
  12. discuta motivele din
  13. prieteni fără a-i pune în
  14. Am găsit o
  15. deasupra, plutesc în aer,
  16. Cum ar trebui
  17. îmi duc ucenicii
  18. După aceea, vom
  19. mei prieteni, iar
  20. nouă Crevasă de Mană
  21. acea energie?
  22. deschisă?
  23. într-un loc sigur.
  24. lumină albastră ciudată. Ce o ține

Regulament:
  • Îmi veţi trimite prin mesaj privat soluţia găsită până pe data de 30 ianuarie, ora 23:59 cu menţiunea: concurs;
  • Toate mesajele trebuie să respecte regulile forumului (implicit ale bunului simț);
  • Vor fi descalificate răspunsurile care nu conţin toate fragmentele de text sau modifică orice caracter;
  • Nu vor intra în concurs răspunsurile de genul: 3, 9, 5....;
  • Câştigătorii vor fi aleși prin Random.org;
  • Postările pe Forum vor fi şterse şi vor duce la descalificarea jucătorului;
  • Orice mesaj trimis după data finală, nu va fi luat în considerare;
  • Anunțarea câștigătorilor și acordarea premiilor: 31 ianuarie – 3 februarie.
Echipa Elvenar își rezervă dreptul de a face departajări sau retrage/modifica/adăuga premii dacă acest lucru este necesar
Pentru eventuale comentarii/întrebări, puteți folosi topicul dedicat din secțiunea feedback.

Mult succes tuturor!
Echipa Elvenar
 

Nighthawk

Senior Forum Mod
Echipa Elvenar
Textul scrisorii trimise de Zaphiel este:

Am găsit o nouă Crevasă de Mană uriașă care se află deschisă în mijlocul unei tabere ridicată de vechii mei prieteni, iar deasupra, plutesc în aer, ruinele unui castel antic ce strălucesc într-o lumină albastră ciudată. Ce o ține deschisă? De unde provine acea energie? Cum ar trebui să-mi salvez vechii prieteni fără a-i pune în pericol pe toți ucenicii? Prioritatea este să îmi duc ucenicii într-un loc sigur. După aceea, vom discuta motivele din spatele tuturor acestor evenimente.

Câștigătorii concursului vor fi anunțați în cel mai scurt timp posibil.
Vă mulțumim tuturor pentru participare!
 

Nighthawk

Senior Forum Mod
Echipa Elvenar
Jucătorii care au răspuns corect și vor primi câte 250 :diamond: sunt:
  • ULISE
  • viorica2019
  • Floricica mea
  • Lovejoy
  • Goodspeed
  • Hiarchas
  • frunza
  • Danir
  • starsteel
  • LadyZelda
  • DarkShadow2018
  • czapuc
Au mai participat, dar cu câteva mici erori:
  • lucas9 lipsește fragmentul „care se află”
  • Storm64 inversare ordine text „De unde provine acea energie? Ce o ține deschisă?”
  • Elfenar inversare ordine text „De unde provine acea energie? Ce o ține deschisă?”
  • Rorro inversare ordine text „De unde provine acea energie? Ce o ține deschisă?”
  • guba inversare ordine text „Cum ar trebui să-mi salvez vechii prieteni fără a-i pune în pericol pe toți ucenicii? Prioritatea este să îmi duc ucenicii într-un loc sigur.”
Felicitări tuturor!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus