• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Concurs O poveste de iubire desenată

  • Autor subiect DeletedUser166
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser166

Guest
transparent_logo.png
Salutare Oameni și Elfi,

Vine primăvara şi, odată cu ea, cele două sărbători oficiale ale iubirii: una împrumutată de la americani, mai mult comercială, mai mult roz , şi cealaltă românească, puternic tradiţională, plină de cutume.

Indiferent dacă alegi să-ţi sărbătoreşti iubirea de Valentine’s Day sau de Dragobete, noi oferim diamante(2000 în total) :)

Tema pentru concursul acesta este O POVESTE DE IUBIRE DESENATĂ , pune-ți mintea la contribuție și vezi ce te inspiră.

Stilul de lucru îl alegi tu. Personal sunt curioasă mai degrabă să văd creativitatea poveștii tale decât scheme complexe și detalii minuscule dar apreciez și munca depusă, tehnica, culorile alese daca alegi să le folosesti, etc.
Pentru verificarea autenticitătii lucrării am nevoie de o semnatură vizibilă.

Așa cum v-am obișnuit avem și planul B:D ,să încercați să descrieți iubirea într-o notă cât mai ironică.

Puteți posta creațiile direct în acest topic, sub acest anunț, până pe 24 februarie, ora 23:59;

Regulament :
Toate postările trebuie să respecte regulile forumului (implicit ale bunului simț);
Creația trebuie să fie originală și să nu se regăsească în altă parte;
Puteți participa cu o singură creație;
Modalitatea de alegere a câștigătorilor : echipa Elvenar va alege câstigătorii;
Orice imagine trimisă după data finală, nu va fi luată în considerare;
Anunțarea câștigătorilor și acordarea premiilor : 25-28 februarie.

Pentru eventuale comentarii/întrebări, puteți folosi topicul dedicat din secțiunea feedback. Aici se vor posta doar creațiile pentru concurs.

Mult succes tuturor!

Echipa Elvenar
 

badrela

Enchanter
Nu am talent sa desenez iubirea !!!..... stiu doar ca exista si vibreaza frumos , in multe feluri !!! Iti da o groaza de trairi grozave ....aripi sa atingi stele , fluturi ce-ti invaluie mintea si picioare ce nu ating pamantul !!! E grozav sa iubesti si sa daruiesti iubire la randul tau .... asa e firesc !!! :) ♥♥♥
 

Atașamente

  • 20170218_190257.jpg
    20170218_190257.jpg
    552,3 KB · Vizualizări: 122

Florea26

Associate
Ati auzit povesti despre iubire ?
Despre speranta si biruire ?!
Dar despre luna si un fulger ?!...
Dintre un demon si-un inger ?!

Ati auzit de inimi ce se iubesc ?
Dar incontinuu se tot ranesc ?!
Si nu cu intentie sau infidelitate
Ci pentru ca religia ii desparte

Asta e povestea mea pripita,
Dintre un golan si o pocaita...
Si nu doresc la nimenea
Iubire blestemata ca a mea...!!!

P.S versuri propii,povestea propie,poza facuta pe pc cu diferite programe,cu poze reale(nu sunt pictor in viata reala,dar pe pc le am)

fina;;44444.jpg
 

DeletedUser733

Guest
Iubirea e ceea ce ne unge sufletul dar in acelasi timp poate fi si spinoasa. Este nevoie de curaj pentru ca sa ne recunoastem si sa ne asumam sentimentele care uneori ne fac vulnerabili. Iubirea insa ne da putere!
1.jpg
 

DeletedUser821

Guest
Multumim Jooana ! Am vrut sa-ti fac o mica observatie in desenul tau, da te rog frumos sa nu te superi pe mine,
.....ca privirile incrucisate ale mamei CU pruncul ei......altfel se intelege ca mama e sasie :)
 

DeletedUser733

Guest
Multumesc! Sunt foarte fericita pentru ca am castigat! Sunteti extraordinari!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus