• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Mutarea jucatorilor pe harta

daymaker

Wizard
Am vazut ca pe beta a fost implementata "mutarea jucatorilor"... mai dureaza pana ajunge si pe serverele normale?
 

daymaker

Wizard
Cu catel cu purcel... :D
Se vor muta jucatorii din zone pustii in zone mai populate cu tot cu provinciile cucerite.
 

Jooanna

Enchanter
Aşaaaa esteeee !!!!! NU vreau duşmani jucători !!!! M-am săturat de nopţi nedormite, adrenalină la maxim şi dezamăgiri... :(
 

DeletedUser294

Guest
Deocamdată încă este în teste pe beta, când totul va fi ok cu mutarea jucătorilor, se va face și aici. Acest lucru nu implică nici un cost, jucătorii care sunt mai la marginea hărții și nu au mulți vecini vor fi mutați mai spre centru unde sunt mai mulți jucători. Nu se va pierde nimic în această mutare, și este și opțiunea sa nu fi mutat dacă nu vrei.
 
Ultima editare de un moderator:

momi

Journeyman
Degeaba sunt multi jucatori,daca sunt inactivi....la ultima curatenie pe harta mi s-au scos 30 de jucatori ,iar din cei adusi in loc deja sunt cativa care au primaria in constructie ,nu ai ce motiva...
 

DeletedUser294

Guest
Eu cred că se poate, dacă ai răbdare să numeri pătrățele de sus în jos, și de la dreapta la stânga de pe hartă, ca să afli care este centrul :p
 

Jooanna

Enchanter
Apropo's!!!

În alte jocuri (vezi Travian, Empire, etc) există o hartă totală bazată pe coordonate, ba chiar cu posibilităţi multiple de vizualizare a locaţiilor şi altor informaţii referitoare la jucători (alianţa din care face parte, poziţia din clasament, titlul onorific deţinut, etc). Este foarte adevărat că în jocurile care se bazează pe luptele dintre jucători, este vital ca membri unei alianţe să se afle cât mai grupaţi... dar măcar o vizune de ansmblu am putea avea şi noi... chiar dacă nu contează cât de împrăştiaţi sunt jucătorii unei frăţii pe hartă.
 

ULISE

Ascended
Se poate micsora harta tinand ctrl apasat si miscand rotita mouse-ului, dar zoom-ul asfel activat are o limita.
 
Sus