• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Intrarea mea in competitie (sarcina 1)

ElfGalactica

Associate
Phonexiul de foc Rece

Imi place mult aceasta pasare Phoenix ... aceasta cladire care imi da marfuri sensibile .unelte ,populatie si monezi ... E complexa si imi place sa o am pentru ca ma ajuta mult
:))

La inceput ma intrebam de ce foc rece cand stim ca focul arde ,dar mi-a placut ideea si acum cand o privesc pe langa senzatiile calde simt imediat si fiorul rece ....

Aceasta pasare imi aminteste de acea pasare de foc aflata undeva in spatiu ratacind haotic printre planete. Se spune ca singura sansa a planetei noastre pamant era chiar sangele de Phoenix ...Prin sacrificiul ei pasarea de foc rece avea puterea de a reda viata unei planete muribunde . Din multe descrieri stiu ca este o pasare miraculoasa care are penele stralucitoare ca aurul ,dar cu reflexe argintii asemenea cristalului . Noaptea o poti zari stralucind la fel de puternic ca si stelutele din bolta cereasca . Se crede ca penele ei erau atat de stralucitoare incat o singura pana de a ei lumina atat de tare de numai deosebeai ziua de noapte ...

Ador cladirea asta si ma bucur ca o am in orasul meu .
 
Sus