• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

HTML 5

Salador

Evoker
@Elmer Fudd : Ce se va imtampla daca nu trec pe HTML5 pana in 31 decembrie? Voi fii blocat sa intru in joc, sau...?
Intreb pentru ca mi-am instalat Mozilla 80.0 si ma va lasa brower-ul sa joc pe flash, ma va lasa si jocul?
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Jocul vrea, in principiu, ca tu sa joci. Nu am informatii ca s-ar scoate suportul flash din partea noastra, cel putin momentan. Daca ramai pe o versiune de browser care il suporta la randul ei, teoretic, te poti juca in continuare. De ce spun teoretic, pentru ca nu se stie cat timp si in ce conditii. Orice software, ca si acest joc, e dezvoltat intotdeauna tinand cont de cele mai recente versiuni ale browserelor si dispozitivelor, iar fara flash oficial, va fi dezvoltat si exclusiv html5 de acum incolo. De asemenea, ramanand pe o versiune mai veche de browser si pe un flash fara actualizari, tot teoretic, te poti expune si eventualelor brese de securitate ce se pot descoperi/crea in timp. Desigur, sunt oameni care folosesc inca windows xp fara vreo problema, la fel de bine poti sa folosesti si 98 sau 95, asta nu inseamna ca se intampla ceva, dar nici cel mai sigur nu-i :)
 

DeletedUser2177

Guest
Am citit cateva postari si pro si contra HTML , parerea mea este ca e o porcarie stau cite 20 de minute ca sa intru pe el .
 

ULISE

Ascended
Asa o sa se intample de acum incolo odata cu globalizarea care urmareste doar interesul marilor corporatii!
 

ULISE

Ascended
Buna ziua!

Faptul ca nu am mai scris nimic despre html5 nu inseamna ca merge mai bine, din contra doar ca nu am ce face si voi suporta acest "supliciu" cat voi mai putea apoi ........

Sarbatori Fericite!
 
Sus