• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Greseala text joc

Reina Del Mar

Journeyman
Hello,
Dupa plasarea cladirilor care acorda bonus la productia de baza, textul de la fabrici este:
1685610679016.png


Bonusul de constructie expira suna cam ciudat :)
 

basarab

Journeyman
Hello,
Dupa plasarea cladirilor care acorda bonus la productia de baza, textul de la fabrici este:
Vezi atașament 2806

Bonusul de constructie expira suna cam ciudat :)

la modul general, nu prea înțeleg la ce anume se referă ”greșeli de traducere...” Știu că limbajul tehnic se traduce ușor, prin simbolurile tehnice, dar la cel lingvistic, traducerea se face corect prin transfer dintr-o cultură în alta, deci trebuie să ai abilități în două culturi. Când am auzit că ”sunt un ins expirat”, am înțeles la ce se referă, nu-mi sună ciudat că ”bonusul expiră”....Cu iertare și scuze că m-am băgat și eu în seamă
un trasfer.jpg
 

Reina Del Mar

Journeyman
Uite-te pe poza pe care an anexat-o si o sa intelegi de ce suna ciudat.
Scos din context, e corect, in contextul semnalat de mine, nu e.
 

Reina Del Mar

Journeyman
Da, as scoate ''expira''.
Bonus de constructie cred ca e suficient.
PS. Daca deranjeaza observatiile, spune-mi si nu le mai fac.
Merci
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Nu deranjeaza cu nimic, dar sunt indicate si sugestii/detalii pentru a ne da seama despre ce este vorba si cam ce s-ar dori in loc. In orice caz, am cautat string-ul in baza de date si acesta se refera la cladirile care expira, asadar, bonus constructie nu ar fi corect/relevant. Am modificat in : Bonus clădiri care expiră. Ca de obicei, se va actualiza la update. Multam.
 
Sus