• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Fuse si se duse !!!

ULISE

Ascended
Singurul lucru bun este ca s-a mai animat putin acest Forum care cam adormise.

Ideea este ca daca la evenimentele urmatoare vor fi mereu alte si alte Cladiri cu alte si alte artefacte cele vechi si nedezvoltate nu vor conta (vor fi deranjati cei care apeleaza des la Crafting deoarece se reduc retetele, eu nu deoarece pentru mine craftingul este ceva ocazional), iar cele vechi si dezvoltate ori vor fi sterse intr-un final sau participarea la evenimente va fi mai redusa, singurii foarte interesati de aceste noi evenimente fiind cei care nu le-au apucat pe cele vechi.

Deci se aplica principiul lui Caragiale:
Sa se revizuiasca primesc dar atunci sa nu se schimbe nimica sau sa nu se revizuiasca primesc dar atunci sa se schimbe pe ici pe colo si anume in partile esentiale. Din aceasta dilema nu puteti iesi. Am zis!:)
 

DeletedUser2554

Guest
hai sa repetam evenimentele toata viata ca mai sunt care nu au apucat sa isi faca cladirile level 10 + daca mai vine 1 jucator le repetam iar si tot asa . asta e joaca nu s.au putut completa la timp asta este poi asta e frumusetea jocului pentru cei care au muncit si au scos eventele in timp record sa zica mersi restu care nu si.au putut indeplini sarcinile ca au mai avut inca 1 sansa la 2 artefacte ca trebuia normal sa lase asa sa se vada frumos diferenta dintre un jucator si altul ca asa repetam misiunile pana ne facem toti full si nu mai are nici un farmec . indiferent ca unu e la mare unu la munte sau altu munceste mai mult de 8 h. poi in joc ca si in viata reala nu poti sa ai si una si cealanta . ex: nu poti sa te plimbi pe faleza sa creasca si ursu .
 

ULISE

Ascended
OK cu ce spui dar atunci ce rost mai au cladirile de evolutie vechi de la crafting!!

Exista doua variante: ori tu gresesti ori cei de la inno au facut o alta inutilitate care nu ar fi prima si cred ca nici ultima!
 

ViperM

Alchemist
OK cu ce spui dar atunci ce rost mai au cladirile de evolutie vechi de la crafting!!

Exista doua variante: ori tu gresesti ori cei de la inno au facut o alta inutilitate care nu ar fi prima si cred ca nici ultima!
Tu parca nu vrei sa intelegi... ti-am explicat mai devreme, si stii si tu cum au stat lucrurile in cadrul evenimentelor!
Pentru cei care nu au participat la acele evenimente din diverse motive, si pt cei care s-au apucat de joc mai tarziu, exista posibilitatea de a obtine aceste cladiri din crafting ( vreau sa evidentiez faptul ca pe vremea cand ne-am apucat noi de joc nu exista optiunea asta, pierdeai un event, nu puteai obtine acele cladiri si pe o a doua cale! )
Acum... aceasta a doua cale este mai grea! Se dau si probabil se vor mai da artefacte, dar doar cateva pe an in cadrul aventurilor! DACA iti doresti cu ardoare un artefact, atunci dai cu diamante! Iar diamantele nu se pot obtine numai cu cardul... Si aici exista o a doua cale, mai grea : tb sa stergi portalurile ( in cazul tau) si sa pui fantani, iar in cele 100 de zile sa strangi diamantele necesare! Mai faci o cruce, mai iei 500 diamante la cufarul de la crafting si hop, ai strans diamantele!
Mai clar de atat nu pot fi! Unde vezi tu greseli si inutilitate, eu vad o a doua cale, mai grea ce-i drept! Dar, pt mine cel putin, asta e frumusetea jocului...sa te provoace! Daca ar fi totul usor de obtinut si pe toate drumurile, crede-ma ca ma lasam de el dupa cateva luni...
 
Ultima editare:

ULISE

Ascended
Acum... aceasta a doua cale este mai grea! Se dau si probabil se vor mai da artefacte, dar doar cateva pe an in cadrul aventurilor! DACA iti doresti cu ardoare un artefact, atunci dai cu diamante! Iar diamantele nu se pot obtine numai cu cardul... Si aici exista o a doua cale, mai grea : tb sa stergi portalurile ( in cazul tau) si sa pui fantani, iar in cele 100 de zile sa strangi diamantele necesare! Mai faci o cruce, mai iei 500 diamante la cufarul de la crafting si hop, ai strans diamantele!
Mai clar de atat nu pot fi! Unde vezi tu greseli si inutilitate, eu vad o a doua cale, mai grea ce-i drept! Dar, pt mine cel putin, asta e frumusetea jocului...sa te provoace! Daca ar fi totul usor de obtinut si pe toate drumurile, crede-ma ca ma lasam de el dupa cateva luni...
Va place atat de mult sa amestecati lucrurile intre cazul general si cel particular.
Sa o luam pe rand:
1. V-am mai spus ca nu se pune cazul meu deoarece am toate cladirile de la evenimente si le pot pune oricand in oras (pe cele pe care nu le-am pus inca) la nivel maxim (imi lipseste un singur item pentru ursul panda);
2. Toti va "impiedicati" de portalurile mele, fiecare joaca cum vrea, iar eu nu ma plang ci doar semnalez de fiecare data cand mi se pare ca apar anomalii din punct de vedere logic;
3. Diamante am destule chiar daca in oras am pus putine Fantani (am in stoc multe Fantani nepuse);
4. Este pentru prima data cand cei care au intervenit in aceste discutii cand se spune ca acele item-uri vor veni dar mai rar. daca va fi asa va fi bine pentru oricine si vechi (carora le mai lipsesc cateva) si noi (care incep de la zero). Totusi nedumerirea mea se referea la faptul ca aceste item-uri nu vor mai apare deloc in viitor deoarece dinamica evenimentelor nu va permite asta. Desigur se va intampla asa daca mereu vor aparea cladiri cu evolutie noi la urmatoarele evenimente. Daca la evenimentele viitoare vor fi repetate cladirile de la evenimentele trecute atunci ce spui are si logica si suport real.

PS
Portalurile nu ma impiedica sa fiu cu cercetarile la rasa zilei si sa obtin de la orice eveniment cladirile la maxim, ci doar ma impidica sa ajung in clasament cel putin pe prima pagina daca nu chiar pe locul 1, dar deocamdata nu mi-am propus asta.
 

DeletedUser2554

Guest
OK cu ce spui dar atunci ce rost mai au cladirile de evolutie vechi de la crafting!!

Exista doua variante: ori tu gresesti ori cei de la inno au facut o alta inutilitate care nu ar fi prima si cred ca nici ultima!
cladirile de la grfting le iei ca pe niste cladiri culturale normale. daca teai apucat de joc mai tarziu si nu ai apucat sa participi la eventuri ori le ignori .
 

ViperM

Alchemist
Atunci ele ocupa inutil un loc in reteta de crafting! ceea ce nu ar fi o exceptie deoarece mai exista cladiri de neluat la crafting!
Ceea ce pt tine e inutil, pt altcineva poate fi de folos! Unii joaca si estetic, le place sa aiba si un oras frumos! Poate le plac aceste cladiri de la crafting ca sa infrumuseteze orasul la fel cum tie iti plac portalurile! ( nu ma leg de felul tau de a juca, dar ma frapeaza faptul cum descoperi tu anomaliile logice in acest joc si nu le vezi pe ale tale...de-asta te ating! )
2. Toti va "impiedicati" de portalurile mele, fiecare joaca cum vrea, iar eu nu ma plang ci doar semnalez de fiecare data cand mi se pare ca apar anomalii din punct de vedere logic;
Deci, in opinia ta, e anomalie logica sa poti obtine la crafting o cladire pe care ai ratat-o la un event , si mai apoi sa o cresti, mai greu sau cu diamante, dar e perfect logic sa joci cu toate portalurile puse?
Hai ma Ulise ca te umpli de ridicol....la fel cum tie iti palc portalurile, altora le plac retetele de la crafting! Punct!
Atat de la mine, cred ca o sa fac fac si restul, evit sa iti mai raspund si te las sa discutii singur la postarile tale cu anomalii logice!
Spor la joc si voie buna! :)
 

ULISE

Ascended
Atunci asa sa fie cum spui. Oricum pe mine ma intereseaza prea putin si craftingul si il folosesc ocazional deoarece nici la Turla nu prea ma inghesui. Raman doar cu Turnirul si cu ... Portalurile!:rolleyes:

Au aparut multe item-uri la Magazin pe :diamond:, deci cei care au ramas in urma si le pot achizitiona. Problema esta ca nu pot fi achizitionate cu :diamond:-le obtinute de la Fantani, indiferent cate ai pus in oras, ci tot cu :diamond: luate cu banii din portofel (card).:D

PS
Se pare ca asta este "blestemul" la romani. La altii discutile pe teme logice nu sunt amestecate cu cele personale!
 
Ultima editare:

badrela

Enchanter
Da' nu mai vreau artefacteeeee , toaaaată viața mea !!! Atâtea discuții pentru puțin !!! Mä mulțumesc cu ce am !!! Jur !!!! :))))) Mă plimb pe faleză cu joc de clănțănit de dinți , bag ca migu' 10h program de lucru ... și gata cu dorințele ce par a răsfăț !!! Nu mai vreau urși , găini crescute și alte orătănii ... vreau numa' liniște și pace !!! Ulise , ai cele mai grozave portaluri ... așa să știi !!! Să moară dujmanii !!! :)))))))))
 

ViperM

Alchemist
Când mă uit in baltă,
Patru ochi luceste.
Ce sa fie oare?!
Cred ca e doi peste! :)))

Sau o fi aruncat Elmer artefactele in loc sa ni le dea noua... si ca sa moara dujmanii, desigur:)))))
 

badrela

Enchanter
....si ce-ți mai place sa scormonesti prin arhive si prin ape linistiteeeee !!! :pasa cevaaaaa !!!!:D mai tare tanjesc de turnir !!! am artefacte de ma plictisesc !!! :)))))
 

badrela

Enchanter
De găină , n-am !!! Se dau artefacte ptr găină acu' la aventurä ?!!!! ... că-mi stă inima-n loc !!!
 
Sus