• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Fratii si conturi multiple? ce or fi alea multiple?

14051

New Born
No ziua buna! Da cate conturi poate avea una jucatoare ca am observat fara sa vriau ca la unii se poarta multe. Daca o fi voie si e permis oi face si eu baba mosului mai multe sa joc cu neamurile ca mno amu la batranete si batrana si de la tara ce oi face si io daca se poate sa stiu si io cum se procedeaza prin tara lui Elvenar asta sa am si eu di toate cu tot familionul meu mare. Vazui la unu barbaru la fituica orasului King Flior, om de nimik...da pai cum sa scrii asa ceva de rau pe altii! Jucai si eu ceva vreme la o fratie unde era un din asta un kingflor si era fratia bruder...cumva altfel si pareau oameni de treaba doar ca nu prea juca nimenia pe acolo si am plecat in tara lui Voda fiindca eram doar io pe acolo mai toata ziua. Acum caut si eu baba mosului una fratie de seama si avuta sa ajute sa invat jocul aiesta ca mi tare drag. Am tot citit eu pi aicia pi forumu asta una si alta de la unu se de la altu si mai deslusii io cate ceva dara pana la urma ma invata cineva si pi mine cum sa fac sa ajung odata sa fac si eu turnareala aceea ca e greu fara de ea si mai e si palatu ala mare si frumos care as vrea sa stiu ce ieste.
 

Nighthawk

Senior Forum Mod
Echipa Elvenar
Dezvoltarea mai multor conturi nu a fost niciodată interzisă în acest joc. Informații suplimentare aveți în Regulament.
Pentru a putea participa la Turnir trebuie să cercetați tehnologia Turniruri din Capitolul IV.
si mai e si palatu ala mare si frumos care as vrea sa stiu ce ieste.
Reprezintă o altă funcție din cadrul jocului, Turla Veșniciei, pe care o veți putea folosi după cercetarea tehnologiei în capitolul V.
 

frunza

Chef
Pe mine nu ma deranjeaza conturile multiple, pana la urma e treaba fiecaruia cum isi gestioneaza timpul liber. Nu-i problema mea.
Ci altceva, ca unii isi folosesc conturile sa sicaneze alti jucatori blocand minunile cu pc-urile adunate in timp. Unii o fac din plictiseala si ca sa se distreze, altii sa plateasca polite jucatorilor cu care nu s-au inteles de-a lungul timpului. Nu mai am rabdare sa fiu amabila, concilianta cu genul asta de jucatori, mi se pare o rautate gratuita intr-un joc in care ar trebui sa te destinzi.
In momentul in care esti blocat si se nimereste ca 2-3 colegi sa inchida minunile la care ai contribuit, stai blocat 2-3 zile. Alternativa de deblocare este sa consumi pc-uri din inventar sau sa folosesti rune. Este posibil ca jucatorul blocat, sa nu mai dispuna de pc-uri pt schimb sau nu mai aiba rune.
Ca sa eviti intruziunea unor nepoftiti, ai 2 optiuni:
- sa stai blocat tot timpul (asta presupune sa ridici minunile cu mare greutate) ca sa poti lucra la minunea de care esti interesat
- pt jucatorii mari, sa deconecteze minunea la care lucreaza
Unii dintre stimabili s-au aratat ofensati cand le-am trimis mesaj ca nu am nevoie de pc-uri. Pe bune? Ca sa fac o comparatie (poate nereusita), e ca si cum vine cineva necunoscut la tine in casa si incepe sa-ti umble in frigider, sa-ti caute in sifonier sau sa mute mobila pt ca nu-i place cum ai aranjat. O fi elvenar un joc colectiv, dar orasul este al meu si eu decid strategia de dezvoltare. (oare de ce nu se aplica aceeasi remarca si cand e vorba de schimburile la piata? Nu mai e joc colectiv? )
Exista mesageria, care a fost inclusa cu un scop (de relationare), daca vrei sa donezi pc-uri, rune, mi se pare de bun simt sa trimiti un mesaj sa intrebi.
Ma gandesc, ca ar fi util daca s-ar gasi niste solutii, nu stiu… un topic cu jucatori care chiar au nevoie de pc-uri sau jucatori inactivi unde sa se poata completa excesul de rune si pc-uri, sa existe optiunea de a selecta atunci cand primesti pc-urile... sau orice altceva ca sa dispara aceste probleme.
Raman la parerea ca limita impusa este o mare bataie de joc, pt ca dezvoltatorii nu au luat in calcul ca exista multe minusuri si mai ales pt a elimina genul asta de sicane.
 
Ultima editare:
Sus