• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Fratie loc 16 cautam membri !

  • Autor subiect DeletedUser243
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser243

Guest
Avem 2 locuri libere deoarece multi vin dar putini rezista jocului activ.
Suntem o fratie dura asa cum reiese si din descriere in sensul ca nu acceptam profitori sau jucatori inactivi.
Nu vreau sa va vrajesc cu lucruri neadevarate.
Vrem jucatori activi, seriosi si care macar o data pe zi sa salute fratia.
Multumesc celor care macar citesc acest anunt.
 

DeletedUser243

Guest
Hmm...ciudat ca nu va intereseaza..e prea mult ce dorim de la un jucator?
 

DeletedUser1115

Guest
Rebecca, dacă-ți mai amintești am fost în ghilda ta.
Nu este o frăție dură, ci una cu pretenții absurde. Faptul că nu ți se răspunde la anunț ar trebui să te pună pe gânduri.
Sunt curios dacă mai există vreo ghildă care să impună la piață oferte DOAR cu bunuri de același nivel, când este perfect rezonabil să pui oferte din orice nivel, dacă respecți rata de 1:1, 1:4 sau 1:8.
Sfătuiesc ceilalți jucători să nu adere la frăția Rebecca de Winter, au o politică restrictivă pentru evoluția individuală.
 

DeletedUser1115

Guest
Mda, așa se pare...
Nu asta aveam în vedere când am postat răspunsul, dar nici nu mă miră. ;)
 

DeletedUser243

Guest
Daemon78: nu-mi plac oamenii care mint. Nu am impus nimic la piata. Fiecare punea ce dorea. Am spus numai ca eu iau de la piata toate ofertele care au bunuri de acelasi nivel pentru a ajuta pe cei din fratiei si cred ca este dreptul meu sa fac ce vreau cu marfa mea dar de aici pana la ce ai scris tu e distanta mare si asta se numeste minciuna dar probabil ca asta este hrana ta la micul dejun.
La anunt au raspuns cativa jucatori si chiar au intrat in fratie indiferent de ce i-ai sfatuit tu. A fost un gest urat din partea ta si probabil ca nu singurul dar cum se apropia pranzul trebuia sa mananci ceva.
Am ajuns pe locul 16 cu fratia si asta spune multe in ciuda unora ca tine care nu fac altceva decat rau jocului in sine.
Am desfiintat fratia pentru ca am obosit sa ma lupt cu cei ca tine care mint, cauta scandal si profita de cei de buna credinta.
Am obosit sa va raspund si sa va arat frumusetea jocului in timp ce voi vroiati numai intriga si circ.
Spre deosebire de tine eu am infiintat o fratie si am ajutat multi din jucatorii de aici sa creasca si sa inteleaga jocul.
Multumesc celor care au fost alaturi de mine.
Era sa uit: se apropie seara si cred ca ti se face iar foame...
 

DeletedUser1115

Guest
Hmm... Pentru o persoană care susține că nu-i plac mincinoșii minți cam mult.
Condiția impusă de tine, cea care mi s-a părut total absurdă, era să pun la piață oferte doar cu bunuri de același nivel. Concret, acesta a fost și motivul pentru care m-ai eliminat a doua zi din frăție. Îmi pare rău că n-am păstrat mesajul tău plin de cuvinte dulci, care spunea, dacă-mi amintesc bine, că fac de capul meu și nu pun oferte după regulă. Adică, vezi Doamne, eu pusesem pietre prețioase (lvl3) pe bunuri de lvl2, în raport corect de 1:4, iar tu te-ai ofticat că nu ți-am respectat regula absurdă. Am avut discuții în contradictoriu și pe chat, îți amintești?
Presupun că ai desființat frăția fiindcă te luaseră la ochi jucătorii și nu mai găseai doritori, apoi ai înființat alta și ai păcălit câțiva să vină cu tine.
Dar nu mă pot aștepta la altceva de la o persoană care folosește un astfel de limbaj pe forum. Reflectă perfect nivelul tău de educație.
 

DeletedUser1115

Guest
Se pare că n-ai mai înființat alta, totuși... E obositor să minți într-una, nu?
 

DeletedUser416

Guest
Condiția impusă de tine, cea care mi s-a părut total absurdă, era să pun la piață oferte doar cu bunuri de același nivel.

nu este singuta fratie unde nu se accepta schimburi incrucisate si nu este nimic absurd in aceasta regula.
ce interes ar avea cineva sa isi dezechilibreze marfurile la o grupa anume, in favoarea cuiva care nu vrea sa joace "curat" si nu invata sa se gospodareasca frumos in propria ograda?

este foarte normal sa ne ajutam in echipa cu orice marfuri, din orice grupa si la orice rata de schimb atunci cand situatia o cere, insa asta este altceva, dar ca regula de baza...marfurile la piata se schimba doar din aceeasi grupa.
personal, am evitat intodeauna aceste schimburi si la fel fac toti colegii din echipa mea.

vad ca incerci si tu acum sa iti cladesti propria echipa, si daca vei permite aceste schimburi, te vei alege doar cu jucatori dezordonati, care vor produce la voia intamplarii si vor strica piata cu schimburi alandala.

seara faina si spor la joc!

p.s. este urat ce faci, sa te lasi purtat de orgolii infantile si sa denigrezi (pe public) un arhemag, pe motiv ca te-a eliminat pentru ca nu respectai o regula impusa in echipa.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1115

Guest
Că nu este singura frăție care aplică această regulă, nu te contrazic. Asta denotă mai mult un curent general, decât o normalitate. Atâta timp cât ai oferte la cote corecte, nu înțeleg ce nu este ”curat” în privința asta. Poate strategia mea este să investesc masiv în producție de lvl 3, să renunț la clădirile de lvl1 și 2 la mărfuri și să economisesc spațiul, iar la piață să schimb mărfuri de lvl3 cu altele inferioare. Sau poate că gândesc cu totul altfel. Ideea este că nu-s de acord să impui schimburi din același nivel dacă și celelalte sunt corecte. Dacă oferta este de 2 sau 3 stele, FOARTE corectă, DE CE îmi îngrădești modul de dezvoltare?
De acord că vinzi mai greu la o rată de 1:4 sau 1:8, dar și aici există alternative. Poți pune oferte ușor în dezavantajul tău, sau foarte în dezavantajul tău, dacă vrei să vinzi rapid. Să zicem 500 pietre prețioase/1500 cristale.
Da, încerc să-mi clădesc propria echipă, cu o abordare total diferită asupra jocului. Timpul va spune dacă am avut dreptate sau nu.
În ce privește post-scriptum-ul, eu zic să te abții. E ușor să judeci dacă n-ai toate datele problemei.
 

DeletedUser416

Guest
suntem cu totii diferiti; in asta consta frumusetea, insa doar pentru cei ce sunt capabili s-o observe.
arendyll-ul este plin de fratii, precum este balta plina cu peste, si fiecare este liber sa-si aleaga o echipa ce i se potriveste, la fel cum fiecare conducator de echipa are dreptul sa-si impuna propriile reguli in interiorul propriei fratii.
cine este de acord, ramane, cine nu...isi ia frumos jucariile si pleaca; simplu si civilizat.

ei bine, uite ca am intrat si eu ca orice jucator normal pe acest forum, am dat peste postarile tale si nu m-am putut abtine;
si daca nu vrei sa fii judecat de cei ce nu au toate datele problemei, nu-ti mai spala lenjeriile in public :rolleyes:
 

ULISE

Ascended
Că nu este singura frăție care aplică această regulă, nu te contrazic. Asta denotă mai mult un curent general, decât o normalitate. Atâta timp cât ai oferte la cote corecte, nu înțeleg ce nu este ”curat” în privința asta. Poate strategia mea este să investesc masiv în producție de lvl 3, să renunț la clădirile de lvl1 și 2 la mărfuri și să economisesc spațiul, iar la piață să schimb mărfuri de lvl3 cu altele inferioare. Sau poate că gândesc cu totul altfel. Ideea este că nu-s de acord să impui schimburi din același nivel dacă și celelalte sunt corecte. Dacă oferta este de 2 sau 3 stele, FOARTE corectă, DE CE îmi îngrădești modul de dezvoltare?

Perfect de acord cu aceasta strategie.

De acord că vinzi mai greu la o rată de 1:4 sau 1:8, dar și aici există alternative. Poți pune oferte ușor în dezavantajul tău, sau foarte în dezavantajul tău, dacă vrei să vinzi rapid. Să zicem 500 pietre prețioase/1500 cristale.

Eu am pus oferte chiar mai jos si anume 2000 pietre pretioase / 3500 cristale. Am fost obligat sa pun asa deoarece nimeni in zona mea nu vindea cristale pe matase (marfa mea de lvl 2 cu bonus)!

Oricum cotele de schimb (intre marfurile de nivele diferite) impuse de dezvoltatori sunt nerealiste. Un nonsens economic atat in joc cat si in viata reala.
 
Ultima editare:

DeletedUser1090

Guest
Oameni buni este un joc! Scopul este sa ne distram! Normal ca mai apar si divergente dar cred ca se pot rezolva elegant! Zi frumoasa tuturor!:)
 

DeletedUser416

Guest
DE CE îmi îngrădești modul de dezvoltare?
daemon, tu nu intelegi ce scriu eu, sau doar te prefaci?
este perfect sa ai o strategia proprie, esti liber sa joci cum doresti si sa-ti alegi echipa potrivita, dar ce legatura are asta cu alegerea ta de a ironiza regulile si strategiile altora?
aceasta este postarea deschisa de rebecca pentru a-si cauta jucatori, iar tu ai intrat aici si i-ai ironizat strategia, instigandu-i pe jucatori sa stea departe de fratia ei.
oare, ce s-ar alege de acest forum daca zecile de jucatori care parasesc zilnic anumite fratii, ar intra aici sa posteze intrigi la adresa fostilor colegi sau arhemagi?
pana una-alta, imi pare rau pentru rebecca :(

va doresc spor si voie buna la joc!
 

DeletedUser1115

Guest
O să cam închei discuțiile pe acest subiect până nu degenerează.
Am spus că frăția respectivă are (avea) o politică restrictivă pentru evoluția individuală și îmi mențin părerea.
Am luat la cunoștință părerile tuturor celor care au postat aici, atât pro cât și contra, și le mulțumesc deopotrivă, fără nicio urmă de ironie față de cei care m-au criticat.Vorba ceea: orice șut în c** e un pas înainte”.
Spor în continuare tuturor!
 

DeletedUser1388

Guest
Ce frumos este in low lvl fratii , fara drama ne ajutam foarte mult ne distram pe chat tinem unii la altii si nu ne stresam prea mult cu reguli pentru ca fiecare stim ce avem de facut
 

DeletedUser243

Guest
Ma vad nevoita sa revin pentru ca acest jucator deamon78 nu inceteaza cu prezentarea unei situatii inexistente:

1. nu am interzis nimanui sa puna oferte de orice fel ci am spus numai ca eu nu le iau deci repet eu nu le luam...atat ...de ce oare s-a suparat asa tare numai dupa cateva ore de stat in fratie si avand numai 10k pct? De ce oare? Nu i-au iesit jocurile cu mine si atunci a vazut oportunitatea ivita pe forum de a spune minciuni. Sunt sigura ca a mai fost si prin alte fratii unde a incercat la fel.

2. Sunt foarte multi jucatori aici pe care i-am ajutat sa se ridice si sa avanseze de mici si asta se numeste "politica restrictiva pentru evolutia individuala"? . Si cu el am vrut sa fac acelasi lucru dovada stand faptul ca l-am acceptat avand numai 10k puncte dar orice bine nu ramane nepedepsit. Intreb ce a facut el oare si ce lasa in urma lui in acest joc? Numai fabrici de nivel 3? Atunci sa impartim jocul in bogati plini de pietre, elixir si praf si saraci muncind toata ziua si dormind pe banci de lemn reci ca marmura si pline de bare de fier.

3. Presupun ca este o clona si nu inteleg de ce se permite jucatorilor cu un asemenea comportament mincinos si jignitor dovedit sa aiba mai multe clone( se poate verifica usor) . La 10k pct cum e acest daemon78 iti stergi usor contul dupa ce ai spus minciuni si ai distrus munca unui jucator de 200k pct. Ma aude vreun administrator?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1115

Guest
Clonă?
Draga mea, te crezi în Star Trek? Am același utilizator și pe FoE, unde joc de mai bine de un an.
Dar n-are sens să mai discut.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Ma aude vreun administrator?

Si in ce mod si de ce anume ar trebui sa intervina un administrator ? :) In afara recomandarii sincere de a trece cu astfel de discutii/dezbateri in modul privat pentru ca, intr-adevar, e nitel desuet sa-ti speli lucrurile in public, chiar nu e nimic neregulamentar, nici din punct de vedere al textului, nici al eventualelor conturi multiple care nu sunt interzise pe undeva, e doar trist, cum spuneam...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus