• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Fragmente de rune

ULISE

Ascended
La crafting se folosesc fragmente de rune sparte. De ce nu s-ar putea folosi si fragmentele de rune ca tot se aduna inutil!
 
.....fragmente de vraja....habar nai ce vorbesti....
....fragmentele de rune se folosesc la minuni....si mai zici ca joci de cativa ani....
....cu asa informatii derutezi jucatorii mici...
 
Ultima editare:

ULISE

Ascended
Imi cer scuze ca nu am fost prea explicit in postarea mea. Revin acum cu o explicatie completa despre crafting:
Cand deschizi ferastra Crafting iti apar 5 casute. In partea superioara a fiecarei casute se afla item-ul ce poate fi obtinut iar in coltul din drapta sus se afla viziunile iluzorii ce pot fi obtinute odata cu item-ul. Ca sa obtinem item-urile si viziunile iluzorii trebuie sa "platim" ceea ce ni se indica in partea de jos a fiecarei casute. In marea majoritate a cazurilor se cere drept "plata" Fragmente de vraja si Catalizatori de combinare, dar exista si situatii cand drept plata se pot cere si Plan + catalizatori de combinare sau Fragmente de rune sparte + fragmente de vraja, iar cateodata se pot cere si artefacte obtinute la Evenimente. Fragmentele de rune sparte (sunt acele romburi galbene crapate pe mijloc) care se obtin la Ambasada lui Enar si la Turnir.

Propunerea mea era ca si Fragmentele de rune (care se obtin laTurnir, dupa luptele din provincii sau de la minunile colegilor unde ati investit PC), si care se pot folosi exclusiv la up-gradarea minunilor din 5 in 5 nivele sa poata fi folosite si la Crafting la fel ca Fragmentele de rune sparte deoarece ele se aduna in stoc si nu poti face altceva nimic cu ele.

Sper ca am fost destul de clar dar daca este nevoie pot reveni cu explicatii suplimentare pentru jucatorii care sunt incepatori si nu au patruns inca "tainele" acestui joc!
 
Avertisment
....deci dupa ce ca habar nu ai despre ce scrii...te mai dai si mare....ieri getoaca a intrebat de fragmente de vraja...iar tu ai batut campii cu altele....si ca si cand nu era destul...ai mai scris un mesaj aici....tot asa de aiurea...
....ca sa fie foarte clar....nu esti in masura sa dai sfaturi elaborate....cel mai corect este sa citesti cu atentie mesajele jucatorilor care intreaba....
....faptul ca se gaseste cate cineva care iti da like...nu inseamna ca ai dreptate....
....vezi ca cei de la inno nu te baga in seama...o tii una si buna cu sfaturi si propuneri...
....foloseste-ti timpul si sfaturile pentru tine....vezi ce oras ai....;)
...iar explicatiiile cred ca iti trebuie tie....mie mi-ar fi jena sa sfatuiesc jucatorii noi....cam ce exemplu esti pentru ei?...
...spuneai ca nu iti place elvenar si ca ai alte jocuri.....joaca acolo....lasa-ne...nu te obosi sa imi raspunzi....
.....poate daca vrei....as putea sa te invat cum sa ai un oras...frumos si aerisit....ai nevoie de putin ajutor ;)

ps.nu trebuie copiezi din wiki cand raspunzi...foloseste cuvintele tale;)

....care "taine"...alea in care se tin portalurile in oras?:p...nu poti invata un incepator ce nu ai facut tu...iar daca te-ai referit la mine....draga colega...nu mai sunt incepatoare....de multisor...si stii asta....uita-te in orasul meu si invata....de asta ai nevoie...;)
 

Salador

Evoker
Mda, cam greu sa faci retete cu fragmente de rune, mai bine mai multe retete doar cu fragmente de vraja.
Dar daca ai asa multe fragmente de rune, le poti folosi pentru minunile pe care vrei sa le modernizezi (o data la 5 nivele) construind si distrugand o minune pe care nu o folosesti. Apoi sa faci din fragmente de rune fragmente sparte pe care sa le folosesti la minunea pe care o vrei modernizata.

Daca contruiesti si distrugi o minune vei pierde fragmentele de rune care ti-au permis sa o contruiesti, asadar vei avea libere spatiile pt fragmente de rune. Poti dupa asta sa faci fragmente sparte pe care sa le folosesti la minunile pe care le vrei.
Sper ca se intelege ce vreau sa zic. :)
 

ULISE

Ascended
Ai dreptate deocamdata este singura posibilitate dar parca nu imi vine sa construiesc si sa demolez ca sa construiesc din nou.
Eu fac parte din categoria care si in viata reala odata ce am construit ceva sa fie cat mai solid ca sa ramana asa un timp cat mai indelungat. Nu prea sunt adeptul renovarilor sau modificarilorprea dese!
 
Sus