• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Concurs Femeia specială din....Elvenar!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Zaniah

Forum Moderator
Echipa Elvenar
8%20martie%20(2).png

Prima lună de primăvară scoate în evidență femeia cu tot ce însemnă ea. Gingășia, delicatețea, frumusețea și eleganța sunt doar câteva dintre atributele care definesc FEMEIA.
Pentru că luna martie este una cu totul specială și orice femeie trebuie să se simtă importantă, echipa Elvenar dorește să-i aducă un omagiu.
Prin urmare, lansăm un concurs împărțit în două etape, și anume :
  1. În perioada 1 martie - 8 martie domnii sunt invitați să le surprindă în cel mai frumos mod posibil pe doamnele din lumea Elvenar, creând o felicitare pe care să le-o dăruiască.

    Și ce dacă luna martie este luna femeilor? Ele nu s-ar simți gingașe, delicate, frumoase și elegante în lipsa atenției pe care le-o accordă domnii. În consecință,
  2. Data de 9 martie dă startul celei de-a doua etape a concursului, în care doamnele sunt invitate să-și exprime aprecierea față de domni, oferindu-le replica până pe 12 martie.

Puteți posta creațiile direct în acest topic, sub acest anunț.

În perioada 14-17 martie vom alege cele mai bune 3 felicitări și 3 replici pe care le vom premia cu câte 500 :diamond:.

Regulament :
Toate postările trebuie să respecte regulile forumului (implicit ale bunului simț);
Dacă dețineți unul sau mai multe conturi, puteți participa doar cu unul, altfel riscați să fiți descalificați;
Creația trebuie să fie originală și să nu se regăsească în altă parte;
Orice postare trimisă după data finală, nu va fi luată în considerare;
Modalitatea de alegere a câștigătorilor: echipa Elvenar.

PS. Mare provocare! Si membrii echipei Elvenar sunt tot Oameni sau Elfi. Așa că îi invităm să ofere la rândul lor câte o felicitare și câte o replică.

Notă:
Pentru eventuale comentarii/întrebări, puteți folosi topicul dedicat din secțiunea feedback. Aici se vor posta doar creațiile pentru concurs.
Echipa Elvenar își rezervă dreptul de a face departajări sau retrage/modifica/adăuga premii dacă acest lucru este necesar.
Deoarece o regulă elementară a bunului simț nu permite recompensarea staff-ului Elvenar în concursuri, participarea acestora este onorifică.


O primăvară minunată vă dorește,
Echipa Elvenar
 

adrymj

New Born
1 Martie
Sarbatoarea Primaverii si Martisorul

De aceasta sarbatoare vreau sa va fac si eu o urare si sa va aduc un zimbet si o floare imbietoare din gradinile Elvenare
Pentru voi mamici , bunici , sotioare , surioare , si fetele Elvenare

Bunica mea dragă, în prag de primăvarăElvenara , îți doresc ca Mărţişorul să alunge toate zilele rele şi să-ţi umple sufletul de bucurie şi speranţă.

Firul alb e sănătate, cel roșu, posperitate , amândouă, împreună, formează o cunună de succes și voie bună. Îți doresc, mamă, un 1 Martie fericit si o primavara Elvenara care să îți înflorească întregul an.

Natura a împletit din flori şi din raze de soare mărţişorul fericirii Elvenare , pentru ca eu să ţi-l pot oferi azi împreună cu toată dragostea mea si dacă dragostea este dorința de a da ceea ce este al tău altcuiva și de a simți fericirea acestuia ca și cum ar fi a ta, atunci cu siguranță scumpa mea sotie Te iubesc,Te privesc,Te respir si Te doresc. Tu ești primăvara mea

Fie ca florile de primăvară Elvenariana să va aducă fericire, sănătate și noroc, iar soarele să va lumineze calea și sufletul. O primavara frumoasa dragi femei Elvenare.
 

basarab

Journeyman
Precum pe planeta Pământ, așa să fie și în Elvenar : fiecare femeie (și elvenariană) înflorește dintr-un suflet de copil, precum din muguri, primăvara apare, natural, înflorirea. Asta este dedicația mea : cu sufletul să iubiți pur și inocent ca la 5 ani
 

Atașamente

  • marele JOC -.jpg
    marele JOC -.jpg
    167 KB · Vizualizări: 48

frunza

Chef
Eu sunt copacul, tu esti radacina si ma ridici spre cer intr-o imbratisare calda.
Tu esti lumina, eu sunt culoare si pictam iubirea in vastul univers.
Eu sunt un zambet, tu esti o stea ce-mi lumineaza calea.
Tu esti liniste, eu sunt cantec .
Eu sunt vibratie, tu esti tandrete.
Tu esti clipa, eu sunt secunda si noi doi putem ingheta timpul de prea multa fericire!
Eu sunt frunza, tu esti ploaie si ma-nvelesti usor in picaturi de apa.
Tu esti albastru cerului, eu sunt o zi de primavara si ne pierdem impreuna in infinit.

Barbatul special din Elvenar poate fi sotul, fiul unei femei speciale… sa fiti iubiti si fericiti in fiecare zi din an!
 

Atașamente

  • 2023-martie.png
    2023-martie.png
    559,5 KB · Vizualizări: 41
Cand te-am cunoscut prima data…eram in elvenar, eram emotionata!

….atunci am simtit ca si cum…

Te cunosteam din totdeauna, pentru mine erai si soarele si luna.
In ochii mei te oglindeai si…te vedeam atunci ca si acuma.
Vantul m-a luat in brate si m-a ridicat pana la cer,
Soarele imi mangaia fata si imi dadea puterea sa sper
In sufletul meu se spargeau valuri spumoase de bucurie!
Si credeam ca nu voi putea suporta atat de multa fericire!
Cascade tumultuoase ma invaluiau intr-un vartej imens,
Si nimic de atunci nu m-a mai bucurat atat de intens...

….iar tu erai…

Erai dragut si ascundeai in suflet candoarea si bunatatea...erai perfect,
Erai prea dulce, prea bun, incat de multe ori inima se opera sa bata in piept!
Ca soarele care rasare din mare, emanai caldura cu vorbele tale,
Erai ce n-am gandit ce n-am visat, erai desertul preferat!
Erai atat de bun, de dulce si de manierat ca nu credeam ca esti adevarat!
Stiai cum sa vorbesti, sa cuceresti dar mai ales atunci cand tu voiai,
Imi picurai balsam in inima si sufletul mi-l mangaiai!
 

Zaniah

Forum Moderator
Echipa Elvenar
together.png
Așa cum eu FEMEIE fiind îmi place când primesc un compliment și simt că-mi crește inima când primesc o apreciere, așa și cei din jurul meu s-ar bucura să afle că am o părere bună, că-i apreciez și admir.
Tocmai de aceea aș dori să mulțumesc că faceți parte din viața noastră, că ne oferiți timp și spațiu, că printr-un simplu gest ne faceți ziua mai frumoasă atât în viața de zi cu zi cât și aici în Elvenar.
 

badrela

Enchanter
Barbatul extremelor!
Cum de femeia extremelor am scris aici , candva ,
E cat se poate de firesc sa scriu ceva si de ....perechea sa!
Barbatul ce cuprinde extremul absolut
Ce-si duce veacul fix pe polul nord sau polul sud
Un iceberg vazut pe dinafara
Dar inauntrul lui , o flacara solara !
Atat de dulce , fara scuturi uneori ,
Atat de patimas apoi ,
..... ce-ti da fiori ,
E fix barbatul despre care eu vorbesc !!!
Intre abis , si tot ce-i pamantesc !
E intre demoni si ingerii ceresti !
N-ai cum .... tu ca femeie ,
Sa nu il vrei !!!
....sa nu-l doresti !!!
 

Goya

Senior Wiki & Media Mod
Echipa Elvenar
Lady Skeleton
Femeia este divină,
Femeia este sublimă,
Femeia este ambițioasă,
Femeia este frumoasă.

Iar toate calitățile și defectele ei
Sunt oglindirea ochilor lui.

El ne face divine,
El ne face sublime,
El ne face ambițioase,
El ne face frumoase.


Nu vibrăm fără voi, nu trăiți fără noi! Armonia înflorește în doi.

Elvenar.jpg
 

Zaniah

Forum Moderator
Echipa Elvenar
Concursul a luat sfârșit și, cum am promis, revenim cu lista câștigătorilor:

din partea doamnelor :
  • badrela
  • frunza
  • viorica2019
din partea domnilor :
  • adrymj
  • basarab
  • tvhy

Vă mulțumim pentru participare și vă așteptăm cu drag la concursurile viitoare.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus