• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Eveniment Valentine

ARTUR78

Enchanter
In curand vom avea parte de un nou eveniment.

Evenimentul se numeste Valentine pe serverul BETA, dureaza 13 zile si are 23 de misiuni.

Recompensele pentru completarea tuturor misiunilor sunt doua cladiri. Una dintre ele ofera cultura si populatie, iar cea de a doua doar cultura.

1. Obtine 1000 monede. Recompensa: 1 relicva de marmura

2. Cumpara 1 punct de cunoastere. Recompensa: 1 relicva de otel

3. Produ o bautura. Recompensa: 1 relicva de cherestea

4. Obtine 1000 provizii. Recompensa: 1 punct de cunoastere

5. Produ Unelte simple de doua ori. Recompensa: 1 relicva de cherestea

6. Obtine 7000 monede. Recompensa: 1 relicva de otel

7. Cheltuie 3 puncte de cunoastere. Recompensa: 1 relicva de marmura

8. Cerceteaza 1 provincie. Recompensa: 1 punct de cunoastere, 1 runa

9. Obtine 8 relicve. Recompensa: 1 vraja Productie magica

10. Rezolva 10 intalniri sau cumpara 10 puncte de cunoastere. Recompensa: 1 relicva de cristal

11. Produ vraja Puterea proviziilor 1 data. Recompensa: 1 relicva de pergamente
 

daymaker

Wizard
Sunt cam slabe cladirile...
2200 cultura - marime 3x2
720 cultura & 240 populatie - marime 3x3
valori valabile pentru capitolul 9
 

ARTUR78

Enchanter
Slabe fata de cladirile oferite la evenimentele anterioare. Dar daca le comparam cu cladirile ce ocupa aceeasi suprafata, pe care le poti construi folosind marfuri si resurse, fara a folosi diamante, ofera cultura multumitor.
 

ULISE

Ascended
Slabe fata de cladirile oferite la evenimentele anterioare. Dar daca le comparam cu cladirile ce ocupa aceeasi suprafata, pe care le poti construi folosind marfuri si resurse, fara a folosi diamante, ofera cultura multumitor.
Ai dreptate si tu si daymaker.
Pentru cine nu prea are cladiri din evenimentele trecute, mai ales din cel cu Ninsoarea cladirile sunt utile, dar pentru cei care au multe cladiri din cel cu ninsoarea atunci nu merita osteneala.
De exemplu eu am in inventar de la "Ninsoare": cele trei cladiri de baza plus 14 Stele de iarna, 3 Iglu festiv si 2 Copaci incantatori. Deci in consecinta nu prea mai am loc pentru cladiri de duzina la evenimente!!!
Probabil ca voi face evenimentul doar pentru recompense si in special pentru rune!
 

ARTUR78

Enchanter
12. Produ Cos de bunatati de 5 ori + Produ Unelte complexe de 10 ori. Recompensa: 1 relicva de matase

13. Produ Paine de 20 ori. Recompensa: 1 vraja Puterea proviziilor

14. Produ Trusa de unelte de 7 ori. Recompensa: 1 relicva de matase
 

ARTUR78

Enchanter
15. Produ bauturi de 99 ori. Recompensa:1 relicva de pergamente

16. Cerceteaza 1 provincie. Recompensa: 1 relicva de cristal

17. Obtine de 8 ori productia la 3 ore din categoria I de fabrici stimulate + Obtine de 3 ori productia la 9 ore din categoria I de fabrici stimulate. Recompensa: 1 punct de cunoastere
 

DeletedUser645

Guest
ultimele misiuni... cu o rectificare la misiunea 21 si o mare "surpriza" la ultima misiune...
21. Modernizeaza 4 cladiri la nivelul 5 sau mai mare.
22. Cheltuieste 20 de PC (puncte de cunoastere)
23.Cerceteaza o tehnologie
 

DeletedUser671

Guest
multumim pentru informatii, macar stim ce sa facem.

pentru cine nu se pregateste cu atelierele si cu fabricile (daca au loc, normal) pentru productiile de o zi si de doua, sa faci apoi 2 cercetari, si sa mai si tii pregatita o tehnologie sa o termini, cam greu o sa fie in timpul dat sa finalizezi eventul. si daca la cap 9 arata asa de slabut premiile (cel putin aia cu populatie e foarte departe de cele din eventul din iarna), eu la capitolul 5 nici nu stiu daca are rost sa ma agit cu ultimele questuri care nici nu mai dau relicve/PC.
 

ULISE

Ascended
Deci cine a terminat toate tehnologiile de cercetat nu mai poate incheia evenimentul!!!!! :D

Oreicum erau niste cladiri slabe!
 

Jooanna

Enchanter
20. Instruieste 400 de unitati
21. Modernizeaza 4 cladiri la nivelul 4 sau mai mare.
ultimele misiuni... cu o rectificare la misiunea 21 si o mare "surpriza" la ultima misiune...
21. Modernizeaza 4 cladiri la nivelul 5 sau mai mare.
22. Cheltuieste 20 de PC (puncte de cunoastere)
23.Cerceteaza o tehnologie
t3z3u, care din variantele misiunii 21 este corectă? :confused:
 

DeletedUser645

Guest
A 2-a varianta... am si scris : rectificare la misiunea 21... (m-am grabit cand am scris prima data si doar azi am observat)

In cazul in care au fost cercetate toate tehnologiile, misiunea 23 se incheie automat.

Premiile la misiunile 19-23 sunt:
19. 3 Puncte de cunoastere
20. Cate o relicva de: Elixir, Praf magic si Pietre pretioase
21. 3 Vraji de Dar magic
22. Cate o relicva de: Elixir, Praf magic si Pietre pretioase
23. 1 Runa
 
Ultima editare de un moderator:
Sus