• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

drumurile noastre toate...

DeletedUser

Guest
Salutare,

Am observat un lucru care parca nu e cum ar trebui.
Am cercetat de cateva zile drumul pietruit ( +20 cultura), fiind a 2 dezvoltare a drumurilor dupa carare simpla ( +10 cultura). Am si contruit cateva dar nu am acordat atentie prea mare.
Daca pun drumul pietruit peste poteca primesc intr-adevat 20 de cultura.
Daca pun drumul pietruit peste carare simpla primesc doar 10, desi in momentul in care pun drumul apare +20.
http://prntscr.com/8cj04a
eu consider ca ar trebui intr-adevar sa dea +20 indiferent peste care il pui, mai ales ca platesti separat si nici nu primesti resursele consumate pe cararea simpla daca o vinzi ( daca vinzi o cladire de cultura de cultura primesti % din resursele folosite, in cazul cararii simple nu primesti nimic).
Daca lucrurile sunt normale asa, nu vad de ce as mai face drumurile intermediare si as consuma sute de resurse in loc sa astept pana cercetez ultimul nivel de drum.

moshu
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Asa este intentionat, valorile nu se aduna. Practic distrugi drumul anterior, nu ar fi realistic sa se adune valorile, mereu se va lua in considerare drumul construit ultima oara. De asemenea, momentul modernizarii este la latitudinea si stilul de joc al jucatorului, unii au nevoie de putina cultura si modernizeaza, altii poate tin de resurse si asteapta.
 
Sus