• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții versiunea 1.39

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Te rugăm să folosești acest subiect pentru a discuta sau pentru a-ți exprima părerile despre versiunea 1.39.
Așteptăm cu nerăbdare feedback-ul tău.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 

ULISE

Ascended
Reechilibrare joc: reducerea (nu marirea) cu de 9 ori a bonusurilor de resurse oferite de Farul de Cristal/Turla Marelui Clopot stunci cand iti "finisai" vecinii si colegii de alianta va duce la renuntarea acestor finisari pentru foarte multi jucatori!

Spre exemplu eu am 248 vecini + 24 colegi de alianta = 272 jucatori pe care ii pot finisa
Pana acum Farul de Cristal imi da 257 resurse/ finisare deci rezulta 69.904 resurse/zi (eu finisez zilnic, ceea ce nu se va mai intampla in noul context).
Dupa nolle bonusuri voi primi 2.570 resurse/ finisare dar doar de trei ori pe zi cand gsesti cuferele cu relicve/vraji/PC deci in total vor fi 7.710 resurse/zi!!!!!

Dar asta este situatia si desigur nu se va modifica nimic ca in atatea alte cazuri cand lucrurile s-au inrautatit (exemplul cel mai bun sunt luptele din provincii - de cand s-a schimbat sistemul eu numai am negociat!).
 

DeletedUser542

Guest
  • De acum înainte, minunile străvechi "Turla marelui clopot" și "Farul de cristal" îți vor acorda recompense mai mari atunci când îți ajuți vecinii.
  • Reechilibrare joc: reducerea (nu marirea) cu de 9 ori a bonusurilor de resurse oferite de Farul de Cristal/Turla Marelui Clopot stunci cand iti "finisai" vecinii si colegii de alianta va duce la renuntarea acestor finisari pentru foarte multi jucatori
sa inteleg ca au devenit si mincinosi indivizii astia?

probabil asta se incadreaza in directia generala de distrugere a jocului.

nu cred ca va duce la renuntarea la finisari deoarece nu pentru asta eu motivam ci pentru bani si provizii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1109

Guest
  • De acum înainte, minunile străvechi "Turla marelui clopot" și "Farul de cristal" îți vor acorda recompense mai mari atunci când îți ajuți vecinii.
  • Reechilibrare joc: reducerea (nu marirea) cu de 9 ori a bonusurilor de resurse oferite de Farul de Cristal/Turla Marelui Clopot stunci cand iti "finisai" vecinii si colegii de alianta va duce la renuntarea acestor finisari pentru foarte multi jucatori
sa inteleg ca au devenit si mincinosi indivizii astia?

probabil asta se incadreaza in directia generala de distrugere a jocului.

nu cred ca va duce la renuntarea la finisari deoarece nu pentru asta eu motivam ci pentru bani si provizii
pai voi renunta la turla,nu?..daca nu mai da bonus...
 

PC Dagon

Associate
Păi voi renunța la joc, dacă o ține în ritmul ăsta de a strica și ce mergea bine... Și așa mulți intră pe joc cu speranțe și după puțin timp pleacă. Asta se vede la vecinii care se tot schimbă, unul vine 10 pleacă. Păcat de timpul pierdut!
 

cristina76

Associate
Buna ziua!
Eu nu mai primesc marfuri atunci cand ajut membrii fratiei si nici pe cei descoperiti de pe harta...........Voi?
Aveti idee ce s-a intamplat?
Spor, va doresc!
 

DeletedUser173

Guest
Buna ziua!
Eu nu mai primesc marfuri atunci cand ajut membrii fratiei si nici pe cei descoperiti de pe harta...........Voi?
Aveti idee ce s-a intamplat?
Spor, va doresc!
Pana acum primeai resurse (marfuri) de fiecare data cand motivai un vecin + in urma motivari iti apareau in jur de 3 cufere in total pe zi (cred ca erau 3) din care puteai primi o vraja, pc, relicva. No acuma dupa ultimul update nu mai primesti resurse dupa fiecare motivare , ci primesti o cantitate prestabilita de resurse din acele 3 cufere ( pe langa sansa de vraja,pc sau relicva) si atat, nimic mai mult.Eu azi am primit 7500 marfa in total din 3 cufere (2500 per cufar), iar inainte de update primeam 250 marfa per motivare.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Spre exemplu eu am 248 vecini + 24 colegi de alianta = 272 jucatori pe care ii pot finisa
Pana acum Farul de Cristal imi da 257 resurse/ finisare deci rezulta 69.904 resurse/zi (eu finisez zilnic, ceea ce nu se va mai intampla in noul context).
Dupa nolle bonusuri voi primi 2.570 resurse/ finisare dar doar de trei ori pe zi cand gsesti cuferele cu relicve/vraji/PC deci in total vor fi 7.710 resurse/zi!!!!!

Nasol... insa pot sa pariez ca mouse-ul tau e fericit acum, da bairam. Probabil si mana de pe el :)

Nu e un joc de grinding, eu unul nu inteleg de ce a fost asa pana acum... cum sa dai frate sute de click-uri pe zi, du-te vino in sute de orase ? :rolleyes: E ajutor, ideea e sa ajuti pe cine are nevoie, nu conturi la nimereala doar pt faptul ca iti sunt vecine, plus, majoritatea nici n-au atatia vecini, nefiind fair pentru cei cu o pozitie nefericita. Acum e mult mai echilibrat pentru majoritatea. Iei un numar decent de resurse intr-un timp scurt, iar daca vrei sa dai ajutor extra sau iti cere careva, esti liber sa o faci pt ideea de ajutor, nu grinding... parerea mea cel putin.
 

DeletedUser879

Guest
Eu nu am farul de cristal.

Am intrat pe joc acum , am gasit un cufar ,a avut o relicva . OK la fel ca inainte .
Am "vizitat " un vecin : 4800 de monezi , ca inainte.
Am vizitat un alt vecin ce m-a vizitat :4800 monezi si 480 provizii , ca inainte .

Unde e modificarea ?
Poate i-a luminat Doamne-Doamne si au renuntat ?
Sau doar daca iei farul patesti asta?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1288

Guest
eu am 127 vecini +24 colegi, din cei 127 vecini 62 sunt gauri... de la mine incepe putietatea:))
prezenta gaurilor unul din motivele pentru care n-am pus turla...si inca nu m-am lasat de joc din cauza asta:)
Totusi jucatorii nu trebuie sa plateasca pentru greseala dezvoltatorilor...asta trebuia gandita mult inainte ca jucatorii sa bage mii de PC in minune...sau daca voiau sa echilibreze cumva balanta cu jucatorii mai rau plasati pe mapa, atunci ar trebui facute mutari si astupate gaurile...
Eu una am fost mutata o singura data...la scurt timp dupa ce am inceput sa joc...cica m-a mutat intr-o pozitie avantajoasa mie...
 
Ultima editare de un moderator:

AGENOR 67

Associate
Jos "guvernul!"
Fix asa!
Promisiuni ca dau .... si in realitate iau.
Dezamagire crunta si "regrete eterne" pentru investitiile facute in Far/Turla...
:oops::confused::mad::(
 

ULISE

Ascended
Nasol... insa pot sa pariez ca mouse-ul tau e fericit acum, da bairam. Probabil si mana de pe el :)

Nu e un joc de grinding, eu unul nu inteleg de ce a fost asa pana acum... cum sa dai frate sute de click-uri pe zi, du-te vino in sute de orase ? :rolleyes: E ajutor, ideea e sa ajuti pe cine are nevoie, nu conturi la nimereala doar pt faptul ca iti sunt vecine, plus, majoritatea nici n-au atatia vecini, nefiind fair pentru cei cu o pozitie nefericita. Acum e mult mai echilibrat pentru majoritatea. Iei un numar decent de resurse intr-un timp scurt, iar daca vrei sa dai ajutor extra sau iti cere careva, esti liber sa o faci pt ideea de ajutor, nu grinding... parerea mea cel putin.
Multumesc pentru grija pe care mi-o porti si pentru ca te-ai intors la vechile modalitati de a raspunde.

Celorlati jucatori am sa le spun sa se astepte ca toate bonusurile de la minuni (armata, mana, cultura, populatie si altele) vor fi reduse drastic cat de curand!!!!

Oricum va trebui sa stergeti minunile ca sa faceti loc fabricilor (cat mai multe). Si asa s-a spulberat speranta ca se va reduce incalzirea globala.


PS
Am auzit ca se vor reechilibra din nou luptele si negustorul!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

DeletedUser1109

Guest
Nasol... insa pot sa pariez ca mouse-ul tau e fericit acum, da bairam. Probabil si mana de pe el :)

Nu e un joc de grinding, eu unul nu inteleg de ce a fost asa pana acum... cum sa dai frate sute de click-uri pe zi, du-te vino in sute de orase ? :rolleyes: E ajutor, ideea e sa ajuti pe cine are nevoie, nu conturi la nimereala doar pt faptul ca iti sunt vecine, plus, majoritatea nici n-au atatia vecini, nefiind fair pentru cei cu o pozitie nefericita. Acum e mult mai echilibrat pentru majoritatea. Iei un numar decent de resurse intr-un timp scurt, iar daca vrei sa dai ajutor extra sau iti cere careva, esti liber sa o faci pt ideea de ajutor, nu grinding... parerea mea cel putin.
nu e corect...si pt doar 3 cufere sa punem turla sau farul si sa investim atatea puncte in ele pt ce?.......nu va suparati dar vad ca stricati jocul,in loc sa atrageti jucatori ii alungati si pe cei ce joaca....ma mai gandesc daca mai joc,ms
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus