• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții versiunea 1.34

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
"Nu se putea astepta terminarea evenimentului si apoi sa fie implementata acesta versiune care nu aduce nimic nou ci doar niste cosmetizari nesemnificative."

Nu. Dezvoltarea are loc incontinuu, nu se poate stagna, totul este programat si multe lucruri sunt gata deja sau trebuie implementate pentru a acomoda o alta functie, samd. Nu ar fi nimic gata daca s-ar astepta si ati avea o rasa noua pe an de exemplu sau cate o pauza de o luna. Nu e vreun capriciu, ci simpla realitate din spatele dezvoltarii de jocuri si software in general, nimic nou, de asemenea. Te las pe tine sa-ti imaginezi ce s-ar intampla daca s-ar stagna fara actualizari.

Eu nu inteleg un lucru, de exemplu. E google, de ce nu cautati voi toate lucrurile astea pe care nu le stiti si nu vreti sa le credeti scrise pe aici de noi ? Nu trebuie sa ma credeti pe cuvant, dar v-ar scuti si voua mult timp pierdut in presupuneri de tot felul. E plin internetul de documentatie in privinta firmelor dezvoltatoare de jocuri si software, lucrului cu buguri (software-ul Jira), prioritatile, rolul unui manager de comunitate sau al unui product manager, diferenta dintre frontend developer si backend developer si cate si mai cate. E foarte interesant si educativ, sincer si mult mai constructiv decat aruncatul cu lucruri pe care nu le intelegem in stanga si in dreapta, in orice caz, parerea mea. La fel, ca sa ma refer strict la mine, pentru ca nu-mi place sa vorbesc despre altii sau sa generalizez, nu-s vreun capcaun, am inceput ca oricare dintre voi, simplu jucator fara cea mai mica notiune despre game developing si bucataria din spate (bine, cu bune notiuni tehnice, lingvistice, samd, dar asta nu inseamna mare lucru, doar usureaza si ofera calitate muncii) dar orice se invata pe parcurs. De asemenea, cei 8 ani pe care ii fac in curand prin zona in acest domeniu, plus cei de jucator dinainte imi ofera o imagine destul de clara a lucrurilor, adica, pe scurt pot intelege usor punctul vostru de vedere si cum se percepe din afara (doar am fost si eu acolo, nu?) si cel din interior (pentru ca iti trebuie ambele pentru a filtra corect, nu?). Ce nu pot insa sa inteleg e agresivitatea cu care puneti de multe ori problema fara sa detineti toate datele, dezinvoltura cu care se presupun lucruri, acuzatiile fara pic de suport si fara logica de multe ori... faptul ca se uita constant ca asta e un joc unde scopul e sa te distrezi si ca nimeni nu te obliga sa faci absolut nimic, dar nimic, din ceea ce nu doresti sa faci, samd :) Pe scurt, ar fi frumos sa vad intrebari detasate si ca lumea chiar se straduieste sa se informeze si sa argumenteze ceea ce spune, asta-i tot. Nu, nu ma obliga nimeni sa scriu ceva anume, sa am o parere, sa iau apararea cuiva sau nu, sa raspund fiecarui jucator sau oricarei aiureli, etc, spun ce-mi place si ce consider, exact cum nimeni nu e obligat (poate nu s-a inteles mai sus - ca e dificil cu libertatea, mult mai greu de gestionat decat pumnul in gura). Distractie placuta.
 

DeletedUser394

Guest
Mulțumim pentru ”punerea la punct” a jucătorilor, stimate domn. Unii dintre noi chiar sunt aici (înscriși pe forum) pentru că doresc mai multe informații. Trimiterea la Google nu cred că-și are locul în discursul dumneavoastră.
O seară mai bună decât a mea vă doresc!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Am aprecia daca ai fi draguta sa-ti iei doua minute din timp pentru a ne explica ce legatura are afirmatia ta cu cele scrise mai sus. Multumim.
 

DeletedUser879

Guest
Buna seara
Inainte de acest update la cercetarea provinciilor era afisat clar costul in monede al cercetarii.
Acum este doar o vaga apreciere :greu, mediu etc.
De ce nu mai apare aceasta valoare in clar : cate monede te costa aceasta cercetare?

PS > OFF Topic dar nu mai am incotro . Am intrebat de muuuuult timp de ce nu pot deschide topic nou?
Raspuns astept si azi.
Multumesc pt neamabilitate mod.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
De ce nu mai apare aceasta valoare in clar : cate monede te costa aceasta cercetare?

Este trecut costul, in interior. Se vede mai greu acum, pentru ca textul din acea fereastra e putin mai lung decat trebuie cand provincia e foarte dificila. L-am scurtat deja dar nu se poate actualiza in joc in timp real, cum se stie. Vedem de luni daca putem forta noua traducere in joc.

Am intrebat de muuuuult timp de ce nu pot deschide topic nou?

Poate nu ai intrebat unde trebuie. Avem sectiune de intrebari si solutii, nu vad intrebarea ta acolo :) Poti deschide subiecte noi (unde este permis, bineinteles), ai un buton rotund verde cu un + pe el in dreapta ecranului.
 

ULISE

Ascended
Asta am si facut, am instalat Opera care se blocheaza, dar mai rar..
Am incercat si cu Chrome 60 (beta) nicio diferenta... cred ca trebuie sa asteptam o noua versiune de Flash..
Eu joc numai pe Mozilla de la inceput si nu mise blocheaza. Si am pastrat toate portalurile si toate fabricile.:rolleyes:
 
Ultima editare:

DeletedUser394

Guest
Am aprecia daca ai fi draguta sa-ti iei doua minute din timp pentru a ne explica ce legatura are afirmatia ta cu cele scrise mai sus. Multumim.
Frumoasă eschivă! Diplomația nu vă mai e de ajutor acum, în ce mă privește...
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Nu stiu ce ai fumat, dar vreau si eu :rolleyes:

Nu stiu nici ce ai cu saracu' "goagle" si ce ti-a facut amaratu', ca mai devreme il foloseai. De asemenea, mesajul respectiv nici nu te trimite la el sau altundeva daca nu faci parte dintre cei care nu cred informatiile primite de la noi, asta am scris acolo, nu altceva. "Goagle" inseamna putere si informatie, nu e o rusine, e smecherie cu ghivent sa stii sa-l folosesti cum trebuie in ziua de azi. In orice caz, ma bucur ca ai o parere pe care ti-o sustii chiar si cand n-are nici cea mai mica legatura cu subiectul, care nici macar nu ti se adresa si nu s-a vrut nici diplomatic, doar un sfat pe care il iei exact cum doresti ;) Am incheiat offtopic-ul, poate mai e ceva feedback constructiv sau ceva de interes mai larg cel putin, nu vreau sa cadem in extrema ailalta si sa acaparez topicul, parerile voastre sunt mai importante ca ale mele.
 

kerker

Apprentice
1. Va multumesc pt. schimbarile pa harta. Pot sa-mi aleg si provincii usoare, la care ma descurc fara a pierde multe materiale, numai cu soldatii.
2. Alta idee. Era mult mai corect ca premiul de inceput de era (cea de acuma) sa primeasca si cei care au intrat recent in era . De ex. Era piticilor este concludenta. Toti am intrat de putin timp. Cei care s-au dezoltat mai greu sunt avantajati daca intra acuma. Acesta este parerea mea egoista :):p
3. Se mai blocheaza si la Opera de ex. daca intru pe forum si ma duc inapoi pe joc urmeaza "Reload"
 
Ultima editare:

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Super, scurt si la obiect, multumim pentru feedback. Daca mai aveti scrieti aici :)

Ca sa si raspund, tot scurt :

1. Ne bucuram ca le consideri utile. Rezolvam si problema cu acel text prea lung maine, va fi fortata noua traducere. Speram sa nu se strice altceva :D
2. Nu se poate acorda nimic retroactiv, ar fi si multe erori daca nu mai exista premiul anterior pe cont, din punct de vedere tehnic cand se ajusteaza ceva se face de la un punct x incolo pentru un impact minim. In plus, e exact aceeasi valoare, practic doar continutul difera, nimic cu adevarat dezavantajos.
3. Firefox nu se blocheaza de exemplu, chiar cu ultima versiune de flash. Doar pentru chrome si opera sunt sesizari si, cum spuneam mai devreme, din pacate nu e ceva ce putem noi controla. Cand se actualizeaza versiunea de flash/a browserelor e posibil sa-si revina. Asta daca echipa de dezvoltare nu gaseste intre timp vreo metoda pentru a ocoli acele erori.
 

DeletedUser192

Guest
Super, scurt si la obiect, multumim pentru feedback. Daca mai aveti scrieti aici :)
3. Firefox nu se blocheaza de exemplu, chiar cu ultima versiune de flash. Doar pentru chrome si opera sunt sesizari .
In Chrome se blocheaza (ramane ca o fotografie fara sa mai poti da vre-un click ) doar daca mai deschizi o alta pagina in care folosesti flash-ul .
In rest curatati-va browserele,setati ce trebuie si faceti update-urile ( daca sunt necesare ) ;)
 

DeletedUser192

Guest
Si am pastrat toate portalurile si toate fabricile.:rolleyes:
Deci chiar nu am cum sa ma abtin din ras......Cum sa pastrezi toate portalurile si fabricile si sa mai vrei sa pastrezi si Campus lvl4 plus cate o facultate in loc sa iti constuiesti fabrici si ateliere ptr productie si dezvoltare :)))
Nici bunicii mei nu vroiau sa renunte la mobila veche,asa sunt batranii ,nostalgici :)))))))
Daca ar aparea o rasa in care sa nu o poti incepe pana nu stergi toate portalurile vechi cred ca as rade 10 zile fara oprire , si cred ca ai abandona jocul.....:)))))))
 

ULISE

Ascended
Deci chiar nu am cum sa ma abtin din ras......Cum sa pastrezi toate portalurile si fabricile si sa mai vrei sa pastrezi si Campus lvl4 plus cate o facultate in loc sa iti constuiesti fabrici si ateliere ptr productie si dezvoltare :)))
Nici bunicii mei nu vroiau sa renunte la mobila veche,asa sunt batranii ,nostalgici :)))))))
Daca ar aparea o rasa in care sa nu o poti incepe pana nu stergi toate portalurile vechi cred ca as rade 10 zile fara oprire , si cred ca ai abandona jocul.....:)))))))
Ca nu poti intelege nimic nu am ce face. De fapt multi oameni traiesc foarte relaxati chiar daca au un QI sub 100, ba unii au ajuns si presedinti ai SUA ...
Stau totusi si ma intreb de ce atatia oameni de pe planeta care se duc in calatorii turistice prin lume (pentru care cheltuie destul de multi bani) aleg sa viziteze vestigii ale trecutului ....

Apropo de mobila veche nu o arunca deoarece sunt destui oameni cu bani care ar dori s-o cumpere.

Eu prefer sa merg la Venetia iar tu se pare ca preferi sa mergi in Dubai. Nu pot decat sa iti urez calatorie usoara si distractie placuta.
 

DeletedUser192

Guest
Apropo de mobila veche nu o arunca deoarece sunt destui oameni cu bani care ar dori s-o cumpere.
.

Apropo de IQ....se pare ca nu prea intelegi esenta si app, mobila aia sigur nu se incadreaza in cele pe care altii ar plati bani multi....Plus ca tot cei destepti au facut sa coste foarte mult o mobila veche reconditionata sau alte multe produse....
Adica in afara de cele autentice si cu un impact istoric,etc restul mobilei reconditionate a fost facuta pentru prostime...Si s-a explicat in documentare cum.Cum? Te las sa te documentezi mai bine:))
Iar acest joc nu poate fi comparat cu calatoriile din viata reala si unde alegi sa mergi in vacanta ci este un joc bazat pe dezvoltare.....Asa ca te las pe tine sa calatoresti prin portalurile trecutului , aici sigur nimeni nu va plati nimic pe portaluri reconditionate....eventual tu vei plati cu spatiu ocupat degeaba :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus