• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții Versiunea 1.21

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Vă rugăm să folosiți acest subiect pentru a discuta sau pentru a vă exprima părerile despre versiunea 1.21. Mai multe informații puteți găsi aici.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 

ciryl75

Apprentice
bun si ce fac cu noile "muste" de nivel I in provincii unde dau numai de "dinozauri" de nivel II si III. Am incercat si driada, si magul florilor, si calretul inaripat cu unicul rezultat infrangere. ori trebuiau bagate mai devreme si sa ajunga la acelasi nivel cu trupele existente, ori sa aiba puterea si viata trupelor de nivel 2 sau 3 corespunzator capitolului unde au fost introduse. altfel nu le vad utilitatea.
 

ULISE

Ascended
Eu pe beta fac parte dintr-o fratie cam inactiva si care este pozitionata slab in clasament si cu toate astea am luat la ultimul turnir in fratie premii duble fata de situatia veche!
 

ULISE

Ascended
Este o situatie care cred ca se aplica jucatorilor (ca mine) care ataca in medie 5-6 provincii. Cand eram singur nu prea ma ajutam cu vecinii dar acum in alianta a mers mai bine.
Desigur in cazul tau, care joci turnirurile la greu, s-ar putea ca sa nu prea ai avantaj personal. Macar te poti consola ca vor beneficia colegii de alianta!

Asta este si motivul pentru care eu cred ca aliantele se vor reconfigura ....
 

daymaker

Wizard
Cred ca ULISE se refera la faptul ca la final de turnir castigi si altceva in afara de relicve si puncte in clasamentul general.
De exemplu la primele 2 cufere deschise (parca?!) am "castigat" 2 vraji, 5 PC is 3 relicve.
Bineinteles vorbesc de serverul BETA, sa nu inducem in eroare pe cineva...
 

DeletedUser542

Guest
banuiam ca nu esti extraordinar de activ la turnir pe beta,dar ma interesa mai mult ce nivel al recompensei ati atins.

de 2 saptamini m-am uitat la turnir la noi si am constatat ca doar 42 au atins limita celor 18000 pct necesare ( x25 intr-o fratie).acum 2 saptamini doar 21 au avut peste 18000.daca nu fac ei ceva in privinta recompenselor nu va fi nici o fratie care sa atinga nivelul 10 de recompensa.
fratia din care fac parte daca atinge nivelul 6-7 eu ma declar supermultumit :))
 

ULISE

Ascended
Eu am avut 626 puncte (locul 566) iar primul loc a avut 40460 puncte.
Alianta noastra a obtinut: 6 relicve de cristal, 15 PC si 3 cufere cu 1 runa, 1 vraja de marfuri si 1 vraja de produse.
Nu mi-am notat cate puncte si ce loc a avut alianta noastra.
 

ARTUR78

Enchanter
Pe serverul BETA fac parte dintr-o fratie mica care este pe locul 145 in clasament si doar 16 membri din 23 au participat la turnir, 6 dintre acestia obtinand sub 400 puncte de turnir. Cu toate acestea am reusit sa atingem nivelul 4 de recompensa ceea ce reprezinta un castig mai mare, cel putin pentru mine, decat ceea ce obtin pe serverul romanesc cu ajutorul vecinilor de pe harta(relicve).
 

ULISE

Ascended
Si pe beta s-a actualizat la versiunea 1.21.7 ca si la noi.
Pe forumul lor a aparut urmatoarea explicatie (printre altele):
"Cultural buildings placed from the inventory now provide culture instantly without requiring a reload of the game".
Imi poate spune cineva ce inseamna exact deoarece engleza mea nu pre ma ajuta.
Multumesc!
 

DeletedUser535

Guest
Si pe beta s-a actualizat la versiunea 1.21.7 ca si la noi.
Pe forumul lor a aparut urmatoarea explicatie (printre altele):
"Cultural buildings placed from the inventory now provide culture instantly without requiring a reload of the game".
Imi poate spune cineva ce inseamna exact deoarece engleza mea nu pre ma ajuta.
Multumesc!

traducerea: cladirile culturale plasate din inventar de acum vor da cultura instant, fara a fi nevoie de o reincarcare a jocului
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Toate cladirile culturale dau cultura instant, pentru ca asa trebuie... daca nu dadeau si trebuia refresh, era din cauza unui bug. Textul respectiv marcheaza repararea acelui bug.
 

DeletedUser120

Guest
domn...sunteti atit de promti de mati speriat
ati scris ca la ora 13:00 incepe turnirul in fratie
e 13:16 si turnirul nu mai incepe
deci sunteti seriosi,nu gluma
 

DeletedUser368

Guest
Se pare dragi moderatori ca nici voi nu stiti ca suntem romani. Daca nu eram ,,chineji" ( si inca de aia ,,UTC + 1") puteati specifica si voi ca turnirul va incepe joi la ora 14,00 ORA ROMANIEI.
Dar stati linistiti, va intelegem, era foarte greu.
Cat priveste recompensele vom reveni cu impresii dupa acest prim turnir insa e clar ca limitele pt ultimele recompense sunt aproape imposibile.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus