• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Schimbări viitoare pentru Turniruri

DeletedUser27

Guest
La o prima impresie dupa serverul beta dupa aceste schimbari, pc-uri mai putine, lupte mai dificile la provinciile mai departate, dar negocierea este mai ieftina si parca nu mai pierzi asa mult timp cu luptele. cuferele par a fi atinse mai rapid. premii mai diversificate, iar cele de la cufere raman la fel, dar rearanjate.
 

ULISE

Ascended
Deci s-a terminat si cu luptele in turnir dupa ce s-a terminat de mult cu luptele in provincii!!!
Se va recurge la negociere din greu.
Dar asta nu este un lucru rau deoarece astfel putem renunta la cele trei cladiri care produc trupe dar ocupa inutil un apatiu in oras. In locul lor vom mai face cateva cladiri pentru resurse sau vom face loc astfel cladirilor noii rase. :):cool::rolleyes:
 

ULISE

Ascended
Scuze, dar nu mai pot edita postarea anterioara, dar am jucat in turnir pe beta intre timp si vrea sa va spun ce am constatat.
Cu tot respectul, dar noile recompense sunt total neatragatore si ca sa ma explic sa le luam pe rand:
1. Runele sunt inlocuite cu fragmente => doua minusuri - in vechea forma fragmentul obtinut se putea transforma direct intr-o runa pe cand acum nu se mai poate, iar un fragment la o minune deja terminata era inutil doar dupa ce minunea ajungea la nivelul 20;
2. Vrajile sunt total neatractive, mai ales ca singura vraja valabila (cea care creste numarul PC-urilor stocate) nu va fi printre premii;
3. Cuantumul PC-urilor si relicvelor care se pot obtine a scazut, deci daca aveai suficente relicve faceai cate vraji aveai nevoie, iar PC-urile te ajuta la dezvoltare;
4. Luptele au crescut in dificultate si in consecinta si pierderile, faptul ca in loc de 8 lupte sunt acum 4 nu reduce timpul petrecut deoarece aceste 4 lupte nu mai pot fi duse pe auto decat cu pierderi mult mai mari, deci intre 8 lupte pe auto si 4 lupte manual timpul se mareste la dublu cel putin.
In concluzie eu luptam in turniruri doar pentru PC-uri si rune nu ma mai atrage sa particip.
Ma intreb de ce sa mai cheltuim resurse pentru a antrena unitati de lupta daca tot vom fi nevoiti sa negociem si in turnir!

Cred ca dezvoltatorii modifica principiile initiale ale jocului si il fac din ce in ce mai dificil de abordat ca sa ne dezvoltam mai greu si astfel sa ne tina "captivi" in joc cat mai mult, dar cred ca efectul va fi exact invers! Pacat, deoarece era un joc care promitea si iesea din tipare!

Desigur multi imi vor spune ca dificultatile ar putea crea o emulatie in joc dar ma indoiesc sa fie asa. Majoritatea jucatorilor sunt persoane mature care au multe obligatii si greutati in viata reala si nu cred ca le va face placere sa se confrunte cu aceste greutati si in joc. Exista destule jocuri (chiar si la Inno) care sa-ti ceara sa stai "non-stop" logat.
 

DeletedUser616

Guest
Schimbari peste schimbari, dar prea putine in a simplifica jocul, ba chiar as putea spune dimpotriva, a face jocul mai complicat, si mult mai putin atractiv.
Eu personal mi-am cam pierdut speranta ca dezvolatorii sa urmareasca si altceva inafara de profit (bani). Exemplu : s-a modificat AI-ul , dar unde -doar la adversari , - cazul meu (nu a fost singular): lupta prov. 3 level 4 modul autolupta = infrangere, aceleasi trupe, aceeasi lupta, dar manual rezultatul = 0 pierderi, m-am intrebat cum e posibil asa diferenta intre autolupta si lupta manuala) , eu nu am gasit alt raspuns decat ca AI-ul s-a imbunatatit doar la adversari -parerea mea)...In aceeasi ordine de idei , cred ca veti gasi putini adepti sa lupte manual (5 ore/zi si 5 zile pe saptamana)...pacat de ideea jocului, si alte lucruri bune incepute, dar lucrurile nu sunt OK.
Propunere (chiar daca este off-topic): incercati sa testati mai mult ideile, noutatile pe care vreti sa le aplicati , deorece timpul, banii si rabdarea jucatorilor sunt limitate
 

DeletedUser671

Guest
deci geniile care "imbunatatesc" de ceva vreme jocul sigur sunt de la concurenta,,,pai cum drac sa mai joci turnire acum?? pt ce?? ca mojoritatea jucam pt PC si relicve...e bataie de joc acum, in 8 provincii sa faci caca maca de PC...si in runda 2, unde era deja mult mai bine, acum nici nu mai merita. sa va spalati pe cap cu el!
felicitari! dupa negustor, ati omorat si asta. daca nu vreti sa mai imbunatatiti jocul, anuntati si inchideti serverele, nu va bateti joc de noi!
 

DeletedUser821

Guest
Macar au ramas cele 75 de pcte de la final :(
Pacat de armata, ca o sa ne-o tocam la stele mai mari aiurea pentru pcte putine, la ce divizii vor fi.:(
 

DeletedUser821

Guest
Insa cufarul 10, ..... cred ca e mai accesibil si mai usor de luat la nivel de alianta. Dar...posibil sa ma insel. :) Vom vedea la final de turnir !
Pana atunci , sa aveti spor !
 

ciryl75

Apprentice
astia cer orci de la prima runda de turnir???? in vechiul turnir nu s-a intamplat asta nici la a 4 runda. in provincii orci, in turnir orci. in provincii lupte grele pan la imposibile in turnir au ajuns la jumatea celor din provincii. vreti sa puneti bete in roate cu orice pret???? s-ar putea ca pretul sa fie cam mare pentru multi :(
 

DeletedUser823

Guest
Eu am crezut că ideea e să se reducă timpul destinat lupteleor. Dar din păcate cred că va fi invers, înainte luptai mult pe automat acum va trebui să lupţi manual dacă vrei să mai ai ceva armată până la final. Păcat!!!
 

DeletedUser821

Guest
Turnirul e facultativ, pana la urma ! ;)
Nu va obliga nimeni sa va bagati in el.
 

DeletedUser120

Guest
daca ati fost atenti...la inceputuri NU ERAU MINUNI....acum le avem(pt a ne tine pe loc)....turnirur era un bun aducator de pc-uri pt minuni si cercetare....acum dupa ce ca pierzi in dusmanie,trebuie sa stai sa te lupti manual
intrebare:-la ce ati mai pus "AUTOLUPTA" daca e inutila
de ce? nu spuneti dezvoltatorilor sa schinbe prezentarile jocului....e singurul joc online care se schinba drastic tot dupa bunul plac al altora....cei ce citesc mesajele date de noi...de ce? nu spun mai departe....pe beta sa facut galagie si sau rezolvat unele lucruri,dar aici scrieti ca si cum voi ati fii patroni si noi slugi....cunva vine pastele si vreti ceva prime din partea jucatorilor?????
 

harman

Apprentice
Turnirul e facultativ, pana la urma ! ;)
Nu va obliga nimeni sa va bagati in el.

Esti tu prea finuta. Nu trebuie sa-i sustii.
Nu merita decat ce ne dau zilnic: suturi in fund.
Ma bucur ca a inceput lumea sa vocifereze. Cine stie ? Poate se misca si ameobele din echipa Elvenar cu rapoarte la sefi despre nemultumirile jucatorilor (slabe sanse ... este prea dulce sa faci doar politie cu recalcitrantii, rapoartele la sefi inseamnand o mare bataie de cap si riscuri inutile)
Poate asa se va misca ceva in bine pe serverul asta ....
 

harman

Apprentice
daca ati fost atenti...la inceputuri NU ERAU MINUNI....acum le avem(pt a ne tine pe loc)....turnirur era un bun aducator de pc-uri pt minuni si cercetare....acum dupa ce ca pierzi in dusmanie,trebuie sa stai sa te lupti manual
intrebare:-la ce ati mai pus "AUTOLUPTA" daca e inutila
de ce? nu spuneti dezvoltatorilor sa schinbe prezentarile jocului....e singurul joc online care se schinba drastic tot dupa bunul plac al altora....cei ce citesc mesajele date de noi...de ce? nu spun mai departe....pe beta sa facut galagie si sau rezolvat unele lucruri,dar aici scrieti ca si cum voi ati fii patroni si noi slugi....cunva vine pastele si vreti ceva prime din partea jucatorilor?????


Oooo, felicitari pt intrarea in clubul recalcitrantilor !!!
Ai zis bine acolo.
Sa vedem cate minute rezista pana va fi sters. :)
 
Sus