• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Schimbări Turnir

Cinacem

Associate
Buna! Sunteti sigur ca ceea ce doriti sa implementati la turnir nu o sa reduca si mai mult jucatori activi??? Si asa suntem putini, daca se vor obtine mai greu recompensele s-ar putea ca uni juctori sa renunte la turnir se in cele din urma si la joc. Ganditiva bine pana nu o sa fie un joc mort.... gen travian.
 
Ultima editare:

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Din contra, numarul de participanti va creste. Contrar unor credinte si asteptari poate, chiar daca printre voi sunt multi jucatori care sunt atat de dedicati incat multitudinea de click-uri date in momentul de fata pentru a participa in mai multe provincii la turnir nu-i oboseste suficient si nu ii deranjeaza, totusi, majoritatea nu merg prea departe din aceasta cauza. Si ma numar printre ei, stiu asta, pur si simplu dupa 10-12 provincii de turnir a cate 4 intalniri ma ia o acreala sora cu moartea, nu sunt robotel (si asta pe lupta automata, de manual nici nu poate fi vorba). Poate as merge mai departe daca ar fi mai putine, as incerca sa continui mai creativ si cu mai multa atentie daca ar fi mai dificile dar ar necesita mai putine click-uri repetitive, gaia-matu' asa, fara sa apara prea multa diversitate. Zic si eu, asteptati sa vedeti exact cum va fi, ce diferente se resimt, ce e in plus, ce e in minus si dupa va astept cu mare drag feedback-ul, asa sa presupunem sfarsitul lumii si sa facem meteorologie pe un vartej dintr-un pahar cu apa, putem oricand :) Spor la joc si un weekend misto in continuare sa aveti.
 

ULISE

Ascended
Trebuie sa ma declar intrutotul de acord cu Elmer. Exact asa simteam si eu pentru vechea varianta de turnir.
Vor fi afectati doar cei care vor sa faca cate 30-40 provincii (daca se poate - eu nu am facut niciodat mai mult de 20), dar cum si la Turla dificultatea creste pe masura ce urci la etajele superioare (eu nu fac decat primul nivel care este mai usor) si la Turnir se va intampla la fel si vor merge pana la final doar cei care sunt fixati pe obtinerea castigurilor maxime.

PS
Nici Turla nu e terminata decat de cativa "......." la fel va fi si la Turnir de acum in colo.
 

Cinacem

Associate
Dupa cum pare la descriere un turnir de 10 se va face mult mai greu, in consecinta restaurarea regala v-a fi mult mai greu de obtinut de jucatori. Macar daca s-ar da la crafting mai multe Unitati usoare la distanta, Multiplicatorul magului magnific si Modernizare unitate dezlantuita (boscheti cum le zic eu la toate trei) ne-ar ajuta la nivelurile mai grele.
 

frunza

Chef
Si-a venit si turnirul in formula noua, turnir asteptat si care ne-a pus pe jar de ceva timp.Si cum spunea cineva, sa asteptam si apoi sa ne dam cu parerea. Parerea mea, este o mare dezamagire (smecherie, gaselnita) pt ca totul se rezuma la bani. Modificarile aduse la turnir au fost facute in ideea de a ajunge sa platesti cu diamante luptele in care nu castigi sau cum s-ar spune “distractia costa, vrei sa te distrezi platesti, ca nimic nu e gratis”. Da, dai un clik si termini o provincie (s-a redus timpul alocat unei provincii), dar pt ca a crescut gradul de dificultate, ajungi sa ai costuri foarte mari la osteni pe automat…daca treci la lupta manuala, e aceeasi Marie cu alta palarie, adica timpul alocat unei provincii este la fel ca la turnirurile anterioare, dar cu pierderi mai putine. Daca mai adaug si faptul ca pregatirea unui nou turnir, o faci dupa ureche pt ca trebuie sa folosesti trupe amestecate si automat cresc si costurile la provizii, stau si am intreb: unde si ce a castigat jucatorul in modificarea turnirului? :))))))) In opinia mea, nimic, era vorba doar de bani. Acum mai avem in stoc cate un armurier gnom si cladiri pt turnir obtinute la academie, mai avem divizii de osteni castigate la event, dar se termina si astea. Si cand ma gandesc ca turla cere si ea de toate ca sa ajungi la varf, piere toata distractia :))))))) dar, nah, toate modificarile sunt facute in avantajul jucatorilor, asa s-a anuntat. ;)
 

Storm64

Journeyman
Noul turnir aduce avantaje mari celor cu conturi mici si cu extindere mica pe harta. Trebuie si ei sa fie stimulati cumva si mi se pare pe undeva corect. Insa pentru jucatorii mari s-a apelat la stratagema "hai sa-i penalizam de 2 ori". Deci noi fraierii care ne-am pierdut mii de ore pe joc sa ne extindem pe harta tocmai pentru a deschide mai multe provincii la turnir suntem pe undeva blocati intrucat exista o crestere geometrica si nu aritmetica a trupelor cu care ne luptam. Corect era ca la o provincie numarul inamicilor sa fie de 4 ori mai mare decat era inainte, tocmai pentru a fi in concordanta cu acele click-uri de care vorbea Elmer. Dar peste asta s-a implementat si chestia cu trupe inamice marite considerabil ( chiar si de 6 ori mai multe ), totul in functie de extinderea pe harta a jucatorului. Iar cine nu ma crede, ii recomand calduros sa incerce acest lucru, apoi discutam.
 

ncat

Journeyman
Dupa trei zile de turnir de marmura...

Armata folosita:
Mi se pare la fel ca inainte, adica in mare parte magi, ceva arcasi si, foarte putin, unitati grele de distanta.

Provincii:
Inainte, as fi facut 60 de provincii (atatea am descoperite) cu doua stele, 40 cu 5 stele si primele 9 provincii cu 6 stele. Acum o sa fac 30 de provincii cu doua stele, 25 cu 5 stele si primele 9 cu 6 stele. Nu mai pot face la fel de multe provincii ca inainte, dar ma asteptam si nu ma deranjeaza lucrul acesta.

Timp:
Inainte, toate luptele le faceam pe auto, dar daca aveam de facut peste 30 de provincii, imi lua ceva timp si, mai important, devenea enervant. Acum, primele 10 - 15 provincii se fac in cateva minute, dar apoi majoritatea luptelor a trebuit sa le fac pe manual. Asa ca 20 de provincii (de la 10 la 30) mi-au luat mai mult timp decat 60 de provincii inainte. Nu a mai fost la fel de enervant, insa ma astept sa devina cu timpul. Mie chiar imi plac luptele pe manual, dar cele patru lupte in medie pe zi de la turla imi erau suficiente.

Turnirul de marmura e printre cele usoare, sunt curios cum vor fi alea grele.
 

Cinacem

Associate
Avantaj pt cine joaca cu doua conturi, unu mare pt resurse si cu celalalt mic max epoca 5 pt turla si turnir, asa se reuseste destul de usor sa se faca 10 cufere la turnir.
 

Orco

Chef
Noi l-am terminat! :D
Untitled.jpg
 
Sus