• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Răzbunarea exilului

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Te rugăm să folosești acest subiect pentru a discuta sau pentru a-ți exprima părerile despre noul capitol.
Așteptăm cu nerăbdare feedback-ul tău.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
"Cea mai buna Pulbere zburatoare" - ultimele 3 litere se suprapun peste cantitate

Cea mai corecta traducere a fost asta, textul original fiind "Finest Flying Powder". Am modificat in "Pulbere zburătoare fină", nu prea am sinonim cu care sa scurtez si sa pastrez semnificatia complet. In joc se va actualiza la urmatorul update, ca de obicei. Multam.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Am nevoie si aici de feedback mai detaliat si pozitiv si negativ pentru a trimite mai departe echipei de dezvoltare in cateva zile :) Multam.
 

frunza

Chef
Tot io imi fac aparitia pe-aici, poate-poate se vor ivi si altii …prezenta feedback-ului poate fi de bun augur pt noi.

Imi place ca minunile nu mai sunt atat de mari ca dimensiuni si sunt frumoase. Crocodilul chiar seamana cu un crocodil si nu e un mutant, iar copacul cu flori albastre, e super misto, florile pur si simplu par ca respira, pare viu. Si am apreciat (m-am bucurat) ca am avut acces la minuni fara sa mai contribuim cu resursele rasei. Aparitia benefica a unei minuni pt unurium (degradare si colectare procent/locuinta) ce este de un real ajutor in oras.
Aproape toate cladirile de la capitolul asta sunt atractive (exceptie facand fabrica de praf magic). Si ma mai bucur de schimbarea survenita la depozite, ca tare uratele mai erau (o combinatie de culori tare nefericita).
Ma gandesc, ca poate ar fi posibil, ca pe viitor cladirile rasei sa fie mai micute, deoarece cei ajunsi la capitol nou se confrunta cu o lipsa mare de spatiu.
Mi-a mai placut prezenta unui timp acordat de la o cercetare la alta (pc-uri, resurse) in care puteai folosi pc-urile si in alte scopuri (schimburi la minuni, completare minuni proprii) in felul acesta existand un progres la nivel de oras.
Cerintele la mana atat pt cladirile rasei noi cat si la modernizari mi se par prea mari, cred ca aici s-ar mai putea schimba cate ceva.
Dar cel mai enervant lucru este la sfarsitul capitolului unde s-a exagerat (in opinia mea), cerintele la “fortareata razbunarii supreme” , “puterea suprema” si modernizare portal sunt atat de mari incat devine al naibii de plictisitor. Pt ca, pana la urma, in afara de cules si pus la produs cladirile rasei nu prea ai cu ce umple timpul (productiv), din cauza lipsei de spatiu care nu-ti permite sa faci nimic. Daca s-ar micsora, jucatorul ar putea sa termine capitolul si apoi sa participe mai activ la alte eventuri detinand spatiu mai mult, l-ar scoate din monotonie.

Toate astea fiind scrise, imi iau tastele si plec. :) Toate cele bune!
 
Ultima editare:
Nici eu nu as fi putut spune mai clar si mai in amanunut asa cum a facut-o colega mea mai sus...si da ultima misiune pentru mine va dura cel putin o luna de zile, deci extrem de mult...altfel acest capitol din punctul meu de vedere a fost si este interesant.
Daca se va tine cont cat de cat de dorintele noastre, cred ca vom functiona foarte bine ca jucator-dezvoltator, nu?
Si inca ceva, poate la capitolul urmator se vor mai introduce cate una, doua extinderi, ar fi de mare folos!
Draga Elmer acestea fiind spuse, poti trimite "mai departe"!
 
Sus