• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Noi recompense la Turla Veșniciei

Fozzie

Associate
Acesta este un lucru foarte bun, mai ales pentru cei care au intrat mai tarziu in joc. Ar fi interesantă/e si urmatoarea/le propunere/i: acest tip de clădire să poată fi trecută în inventar sau desfiinţată prin trecerea elementelor ce o compun, respectiv BAZĂ şui ARTEFACTE, înapoi în inventar.
Sunt convins ca la un eventual sondaj, peste 80% din cei activi ar fi incantati de aceasta idee.
 

DeletedUser2219

Guest
Vestea este buna,din pacate, doar pt jucatorii care nu au phoenix-ul in oras. Din nou reuseste Inno sa loveasca in jucatorii mari, cum o face de ceva timp incoace. Poate m-ar fi bucurat vestea daca aveam optiunea de a crafta un nou phoenix, in academia de magie. Dar, intentional nu ai aceasta optiune daca ai deja phoenixul in oras ( nu inteleg de ce, daca tot ati bagat artefacte pt el)
Asadar ati luat un lucru care ajuta pe cei mari si cei mici deopotriva (biblioteca care ne ajuta cu populatie si catalizatori) si ne-ati dat un artefact. Abia astept sa vad de ce anume ne mai priveaza Inno in viitor.

P.S: premiile la turla sunt foarte slabe in ultimul timp! Pt efortul pe care trebuie sa il depui saptamanal ma asteptam sa fim rasplatiti pe masura. Keep up the not so good job ;)
 

DeletedUser2219

Guest
Ma bucur ca este asa ca poate vor renunta la Turla mai multi!;)

care e logica? De ca sa renunte la turla mai multi? Ideea este sa generezi trafic si sa atragi cat mai multi oameni, inclusiv sa ii pastrezi pe cei mai vechi. Nu iti inteleg deloc logica din spatele comentariului
 

LoraThos

Apprentice
Pentru jucatorii mari e inutila schimbarea (desi nici cu biblioteca aia nu mi-e rusine... am in inventar peste 10 bucati din fiecare cladire din set), iar pentru jucatorii mici e apa de ploaie pentru ca cele 6 saptamani date la dispozitie sunt o mare batjocura. Am facut toata turla si nu am primit nici macar un artefact, nu mai zic de vreo cladire utila, dar m-am umplut de fragmente de vraja (80% din cufere) din care am sa-mi pun si-n cap. Pe mine ma paste de mult timp ideea sa renunt la turla, primesc ceva realmente util o data la cateva luni...

Acesta este un lucru foarte bun, mai ales pentru cei care au intrat mai tarziu in joc. Ar fi interesantă/e si urmatoarea/le propunere/i: acest tip de clădire să poată fi trecută în inventar sau desfiinţată prin trecerea elementelor ce o compun, respectiv BAZĂ şui ARTEFACTE, înapoi în inventar.
Sunt convins ca la un eventual sondaj, peste 80% din cei activi ar fi incantati de aceasta idee.
Da, acelasi lucru l-as face si cu minunile stravechi pe care te decizi pe parcurs sa le scoti.
 
Am facut toata turla si am primit, atelier magic, diamante si profit portal 25%....insa artefact, ioc ;)
Cu toate neajunsurile pe care le are turla nu as putea renunta la ea sub nici o forma, tot ce imi da folosec in joc, nimic nu imi prisoseste!
Si trebuie sa fim corecti: uneori turla este darnica...chiar daca ne mai fenteaza din cand in cand ;)
 

LoraThos

Apprentice
A doua saptamana de turla: 3 din 4 cufere cu fragmente de vraja, un artefact, 15 diamante si reduceri de timp + stimulente de monede consumate, apoi, tot in turla. Revin.
 
Deci eu as putea spune ca sunt norocosa, turla m-a recompensat cu: 12 catalizatori, doua profit portal, reduceri de timp, armurier, diamante si mult asteptatul artefact phoenix! As mai avea nevoie de inca unul;)
 

harman

Apprentice
Jeguri, abureli, rahaturi, balarii
Cam asta ne oferiti, voi, Echpa Elvenar, sau jepcarii de la Inno, oricum tot voi.
In ultimul timp totul se strica in jocul asta, de la ofertele pt diamante (diferentiate, functie de locul in clasament} pana la cladirile de 2 lei pe care le primesti la eventuri. Culmea tampeniei: la ultimul event obositura aia de poza !!! Ia sa va ganditi si la o varianta de titlu gen "El grande" sau "Mare Bos", "Bos de Bos", din astea ...
De la jocul interesant de acum ceva timp s-a ajuns la borsul ieftin din ziua de azi.
Dar nu ma mira. Asta-i stilul celor de la Inno.
Mare pacat, ca jocul promitea multe ...
 

frunza

Chef
Fuse, fuse si se duse! Si-am ramas neimplinita ca n-am pietre sa-mi ridic Stonehenge decat pana la nivel 6 cu toata turla terminata pana la ultimul palier! :) degeaba ma aolesc daca timpu` a expirat! Nu-mi ramane decat sa-mi iau rolele cu baterie si sa ma tirez pe sustache in Anglia. Numa` broastele sunt de vina!

Oare nu s-ar putea prelungi timpul pt artefacte pt unii fara noroc, asa ca mine? Sase saptamani nu sunt suficiente, daca sansele de a le obtine sunt asa mici. Iar o cladire de event de nivel 6 nu ma incanta deloc s-o construiesc.

Intrebare intrebatoare: artefactele de la cladirile de event apar periodic la turla dupa ce se termina ciclul lor? Sau e o oferta unica?
 

harman

Apprentice
Si, ca sa nu fiu inteles gresit, mai fac o completare
1. TURLA si diferenta intre Turnir si Turla.
La turnir fiecare lupta pe care o duci este pt un ANUME PREMIU. Te hotarasti sa participi, lupti castigi lupta si iei premiul. Da, iei premiul respectiv instant. Asa este corect si te face sa participi cu placere.
La Turla intervine marea magarie a celor de la INNO. Aici au implementat sistemul "Pacanele" . Adica tu te chinui din greu sa castigi lupta si nu mai iei premiul care ar trebui. Se trage la sorti, intre 3 rahaturi si un premiu decent. Si, cum se intampla la orice joc de noroc care se respecta, o iei in brate, ca tot rahaturile iti pica.
Turla este greu de terminat, frustrarile fiind enorme cand nu primesti nimic, desi ai consumat o gramada de resurse si ti-ai rupt armata in luptele din ea.
Si aici mai intervine ceva: poti face ca anumiti jucatori, mai avansati sau nu, sa castige cu adevarat ce este important la Turla, functie de interesele de moment ale INNO, ceilalti luand praful de pe toba, adica nimic interesant.
Grav mai este faptul ca depinzi in mare masura de premiile de la turla. Cele importante ca armurierul gnom, catalizatorul de combinare si cladirea de teleportare sunt vitale pt mersul inainte al jocului. Daca le primesti, poti juca decent, daca nu, iei pauza pana ti le dau.
2. La fel se procedeaza la Aventuri si la Eventuri si se vede clar ce primim in loc de premii
3. Ofertele pt diamante si celelalte oferte
Cu cat ai cont mai avansat, cu atat ai parte mai rar de ofertele normale ce se dau pe joc. Ma refer in special la cele de 100% pt cumpararea de diamante. Aici la conturile mai mici, unde rar se cumpara diamante ofertele apar lunar, inclusiv cadouri intre 100 si 500 diamante. Eu n-am vazut niciodata cadou de genul asta de la Inno !!! La conturile mari, daca ai luat o oferta de 100% incep sa te treaca cateva luni prin 60%, apoi cateva luni prin 80%. Ca sa simti ca au grija de tine, iti mai dau o oferta de 10% la diamante sa fie bine. N-am gresit, 10%.
Desi sunt multe de spus, imi ajunge cat am scris.
 

ULISE

Ascended
Cand dai pe Google cautare pentru Elvenar iti apare: joc fantasy de construit orase!?
Asa a fost la inceput, o tempora! Adevarul este Evenar a incetat de mult sa mai fie un joc de construit orase!!
Nu va mirati de acesata afirmatie dar daca aveti un pic de rabdare sa calculati timpul aferent construirii orasului (max 10%) veti ajunge la aceeasi concluzie.

PS
Si cat m-am bucurat cand acum cca. 6 ani am descoperit Elvenar ca reclama pe un joc pe care il jucam la aceea vreme, l-am incercat si m-a prins imediat. :(((
 

yulishko

Enchanter
3. Ofertele pt diamante si celelalte oferte
Cu cat ai cont mai avansat, cu atat ai parte mai rar de ofertele normale ce se dau pe joc. Ma refer in special la cele de 100% pt cumpararea de diamante. Aici la conturile mai mici, unde rar se cumpara diamante ofertele apar lunar, inclusiv cadouri intre 100 si 500 diamante. Eu n-am vazut niciodata cadou de genul asta de la Inno !!! La conturile mari, daca ai luat o oferta de 100% incep sa te treaca cateva luni prin 60%, apoi cateva luni prin 80%. Ca sa simti ca au grija de tine, iti mai dau o oferta de 10% la diamante sa fie bine. N-am gresit, 10%.
Desi sunt multe de spus, imi ajunge cat am scris.

Iti spun ce am observat eu......
Era o vreme cand cumparam diamante, numai oferta de 100%, atunci asa cum spui tu ofertele apareau mai rar si cu procente crescatoare de la 10% pana la max, la intervale de 2 saptamani intre ele. Acum nu mai cumpar de mai bine de un an asa ca primesc numai oferte de 100% la mai putin de 3 saptamani distanta intre ele. Nu cred ca algoritmul lor se aplica celor cu conturi mari sau mici, ci celor care cumpara..daca esti cumparator vei primii oferte mai mici poate-poate de nevoie le accepti.
Codouri nu vei primi niciodata daca esti jucator activ, alea se dau doar ca premiu de revenire. Nu am vazut niciodata cadou de 100 sau 500 diamante cum spui tu..insa am auzit de ele.
Deci, daca esti jucator activ, vechi si mai si investesti banuti in joc nu te astepta sa fi premiat!!
 

VIATOLL

Apprentice
Oare nu s-ar putea prelungi timpul pt artefacte pt unii fara noroc, asa ca mine? Sase saptamani nu sunt suficiente, daca sansele de a le obtine sunt asa mici. Iar o cladire de event de nivel 6 nu ma incanta deloc s-o construiesc.

Intrebare intrebatoare: artefactele de la cladirile de event apar periodic la turla dupa ce se termina ciclul lor? Sau e o oferta unica?
Iti pot dona eu 6 artefacte la fel de inutile ca ale tale. Eu am artefactele dar nu am porcaria de Stonehange deloc. Asa ca ce pot sa fac cu artefactele :))
 
Sus