• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Legenda valloriană

ULISE

Ascended
Observ cu interes ca inca sunt destui jucatori pasionati de acest joc care isi rup din timpul lor ca sa scrie mesaje destul de lungi prin care sa isi spuna parerea despre joc!
Acum vreo 4 ani eram si eu in aceeasi pozitie in care sunt ei acum. De aceea am devenit un jucator pasiv si am "inghetat" dezvoltarea in joc in speranta venirii unor vremuri mai blande in care sa reiau jocul cu un alt entuziasm. Dar se pare ca jocul nu da semne de revenire din pacate!

In toate jocurile de tip browser esti "tentat" sa apelezi la cardul bancar (nu am mai zis buzunar deoarece se preconizeaza eliminarea banilor cash!) dar parca in niciunul nu atat de mult ca in acest elvenar!!!
 

Elfenar

Evoker
Si unde e graba ? Se lanseaza un capitol pe an :) Vreti sa terminati in 2 luni ca sa va plangeti de lipsa de continut celelalte 10 cred... :D

S-a dat "speedup" la capitolele lente de inceput (ele fiind lente la acel moment din aceeasi necesitate, continut disponibil). Astea sunt capitole avansate, special create sa dureze mult ca sa existe progres si continut. Nu e in interesul nimanui sa terminati ceva ultra rapid, cu diamante sau nu, pentru ca intervine plictiseala apoi. Sunt lucruri pe care vi le zic din experienta de foarte multi ani, de regula nu le vedeti pe undeva oficial. Cum vedeti jucatorii strigand ca se lasa de joc imediat cum ceva ii nemultumeste, lucru de care eu cel putin sunt plictisit mortal, la fel, acest tip de dezvoltare nu se va schimba vreodata, e mersul lucrurilor fie ca va place sau nu.

Eu propun să ascultăm un pic de muzică ... ne relaxăm și să reușim să avem suficienta răbdare să trecem acest capitol...sau să ne lasma de joc că investim timp și bani după bunul plac al dezvoltatorilor. Daca cineva crede că după 5-6 ani de joc mai am răbdarea necesara să aștept după diverse se inseala amarnic! Avem și noi o viață și responsabilități și după cât am tras pe joc ar trebui să fim răsplătiți cu cadouri și să avem suficiente beneficii încât să putem juca liniștiți și nu să tragem că negrii pe plantație pentru un joc. Răbdarea mea are și ea o limita. Daca suntem zi de zi pe joc e pentru că ne dorim să primim și premii ok nu doar porcarii ce se crafteaza! Transmiteți acest mesaj dezvoltatorilor fiindcă nu e ok ce se întâmplă cu direcția jocului. Eu închid prăvălia și ne vedem când vă fi mai bine!


 

Giuliano

Journeyman
Si asta nu e tot...surpriza vine de la cele 2 minuni care trebuiesc puse.Facultativ evident pt,fiecare/dar pt.cine doreste sa pregateasca multe fragmente de vraja si multi catalizatori pt.ca doar asa le veti putea evolua.Si durerea mea cea mare sunt fragmentele de rune care doar 10 putem aduna.Restul se duc pe apa sambetei.De ce oare dezvoltatorii nu au facut la fel cu aceste fragmente ca si cu pc.urile.Sa de adune acolo in bara???
 

Giuliano

Journeyman
Cum puteti sa cereti 20.000 de fragmente de vraja si 20 catalizatori la level 10 la o minune din ultimul capitol?Voi stiti ce inseamna 20.000 de fragmente de vraja?Uite asa au sa va plece jucatorii buni..Ati sarit calul cu toate la acest ultim capitol.Sa fiti sanatosi cu jocul vostru.
 

tvhy

Journeyman
Cum puteti sa cereti 20.000 de fragmente de vraja si 20 catalizatori la level 10 la o minune din ultimul capitol?Voi stiti ce inseamna 20.000 de fragmente de vraja?Uite asa au sa va plece jucatorii buni..Ati sarit calul cu toate la acest ultim capitol.Sa fiti sanatosi cu jocul vostru.
foarte simplu
ca le permitem :(
sa nu mai spun despre cei care mai baga bani in joc :(
 

Giuliano

Journeyman
Buna.Mai oameni buni revizuiti putin cerintele celor doua minuni de la ultimul capitol..sunt exagerat de nesimtite,De la level 16 -17 pe langa runele necesare ,cereti 32.000 fargmente de vraja/32 catalizatori si 40 restaurari regale?Pe bune?si asta doar la acest level.Pai nici daca craftez toate cladirile care le mai am prin inventar nu fac 32.000 fragmente de vraja.Daca tot ati dat asemenea cerinte macar la urmatorul event dati cateva cladiri care ofera fragmente de vraja.Acest joc nu il mai joci de placere devine un cosmar cand intri pe el,in loc sa te relaxezi.

Cel care le-a modernizat cu doar 1 diamant a avut noroc!!!noi restul ???
 

Elfenar

Evoker
Va recomandam sa luati o pastila inainte de a citi acesta postare ...dauneaza grav sanatatii!


De ce suntem blocati la Turnul dragonului vallorian? De ce nu beneficiem de sporul de la minunea aferenta portalului? Chiar va bateti joc de noi in ultimul hal? Pe bune am ajuns bataia de joc a celor de la INNO? Vi se pare normal sa ai o minune in oras si sa nu isi faca treaba? Numai de magarii se tin cei de la INNO in ultima perioada. Dragi colegi de joc... este cazul sa luam masuri drastice fiindca asa nu se mai poate!!!

SA VA FIE RUSINE!!!

Creati buguri doar pentru VOI cei din Echipa Elvenar beneficiati de ele si apoi cica le reparati cumva la urmatoarea actualizare???!!!!!!!!!!!!!!!!!!

De ce sa nu beneficiam cu totii de acel bug reparat? RUSINE VOUA!!!

Incep sa fiu scarbit de tacticile voastre si am vazut suficiente in cei 6 ani de joc.

De ce nu detaliati pe pagina de WIKI ca creste numarul jertfelor produse in portal cu cat ai mai multe ateliere din fiecare categorie? De ce si de ce se intampla asa ceva si mereu suntem luati de prosti.




BNP.jpg
TDV.jpg
 
Ultima editare:

ULISE

Ascended
Total de acord!!!!!!
Am scris si mesaj deoarece simpla apreciere nu mi se parea suficienta!

PS
Daca veti avea suficienta rabdare sa recititi mesaje de pe forum vechi de cel putin 5 ani veti vedea ca eu m-am revoltat pentru multe dintre problemele care apareau si la data respectiva. La vremea respectiva investeam destui de multi bani in acest joc (acum investesc in alte jocuri!). La revolta mea am primit drept raspuns am primit urmatoarea replica: Indiferent daca investim sau nu in joc noi jucatorii avem statutul de invitati in "casa" cuiva si obligatoriu trebuie sa respectam regulile casei fara sa comentam!!! Eu am plecat de mult din "casa" dar am ramas in fata blocului. Pentru cei care mai sunteti in "casa" aveti grija ........ (nu mai scriu continuarea deoarece v-ar putea afecta emotional!).
 
Ultima editare:

Elfenar

Evoker
Ai perfecta dreptate ULISE. Uite ca au reusit sa imi strice buna dispozitie!
 
Ultima editare:

ULISE

Ascended
Imi pare rau deoarece te vedeam foarte dedicat jocului mai mult decat am fost eu. Este trist ca "reusesc" sa isi indeparteze astfel jucatorii fideli!

Se pare ca echipa inno care proiecteaza si dezvolta jocul nu este doar "rau intentionata" dar si putin incopmetenta si in lipsa de idei!
 

Elfenar

Evoker
Mda... terminasem capitolul si am spus ca gata sterg tot dar a sunat telefonul intre timp... apucasem sa sterg 6 Ateliere Valloriene iar apoi am zis ca nu merita sa le dau satisfactie asa ca acum reconstruiesc >>>4 bucati sa fac misiunile...si e primul capitol in care duc misiunile la final. Eram la un click distanta sa sterg orasul definitiv. Cu siguranta se bucura cineva:D!!!
 

Elfenar

Evoker
Va recomandam sa luati o pastila inainte de a citi acesta postare ...dauneaza grav sanatatii!


De ce suntem blocati la Turnul dragonului vallorian? De ce nu beneficiem de sporul de la minunea aferenta portalului? Chiar va bateti joc de noi in ultimul hal? Pe bune am ajuns bataia de joc a celor de la INNO? Vi se pare normal sa ai o minune in oras si sa nu isi faca treaba? Numai de magarii se tin cei de la INNO in ultima perioada. Dragi colegi de joc... este cazul sa luam masuri drastice fiindca asa nu se mai poate!!!

SA VA FIE RUSINE!!!

Creati buguri doar pentru VOI cei din Echipa Elvenar beneficiati de ele si apoi cica le reparati cumva la urmatoarea actualizare???!!!!!!!!!!!!!!!!!!

De ce sa nu beneficiam cu totii de acel bug reparat? RUSINE VOUA!!!

Incep sa fiu scarbit de tacticile voastre si am vazut suficiente in cei 6 ani de joc.

De ce nu detaliati pe pagina de WIKI ca creste numarul jertfelor produse in portal cu cat ai mai multe ateliere din fiecare categorie? De ce si de ce se intampla asa ceva si mereu suntem luati de prosti.




Vezi atașament 2918Vezi atașament 2919

Revin cu o mica precizare...Echipa Elvenar din postarea anterioara se refera strict la Dezvoltatori si nu are legatura cu Echipa Elvenar de la noi sau alte Echipe Elvenar de pe alte servere!!!
 
Sus