• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Event Discuții - Evenimentul verii: Marșul Turmelor

DeletedUser327

Guest
Multumiri elias51 din partea fratiei Rebecca de Winter si a mea personal.
Noi suntem o fratie linistita si fara a ne face reclama ne place mult sa jucam asa ca orice ajutor conteaza.
Multumiri si lui Ulise pentru ajutorul de pana acum dar ultimul mesaj referitor la traducerea misiunilor si comunicarea lor numai membrilor fratiei lui a sunat neplacut.
Eu am primit linku-l de la ULISE, dupa ce am trimis mesaj, iar eu nu sunt din respectiva frăție (multumesc ULISE), prin urmare era vorba de link-ul cu misiunile netraduse. .
 

DeletedUser533

Guest
Vreau sa fac o precizare: La misiunile 36, 37 si 38 pe langa productie de paine, unelte complexe si cos cu alimente trebuie sa se obtina si o cantitate de provizii.
Eu sunt la ultima era si la misiunea 36 am avut de facut 40 paini si 404000 provizii.
 

Serraphia

Associate
Buna ziua, a mai experimentat cineva la eventul in curs necontorizarea de catre joc a misiunilor? De exemplu, la misiunea produce unelete simple de 20 de ori, a ramas bara albastra blocata la numarul 8, si ce produc nu se mai contorizeaza,astfel misiunea respectiva nu se mai termina.
 

DeletedUser671

Guest
foarte scump acest event. o gramada de reurse de dat, milioane de gold si de provizii...ca sa facem o cladire sau 2? nu stiu ce sa zic, dar imi displace tot mai mult, pe masura ce tot investesc in el.
voua cum vi se pare?
 

DeletedUser613

Guest
Exact la asta ma gandeam acum si eu. Scump al naibii. In plus cerintele legate de productia de provizii. Ar trebui sa am de 2 ori mai multe ateliere ca sa adun atatea resurse cat mi se cere pentru cele 30 de unelte complexe. Si asta cu vraja activata pe toate cele 8 ateliere
 

ULISE

Ascended
Trebuie sa aveti colegi de alinata si vecini activi plus o primarie cat mai mare.
Mai pui si o vraja doua, te mai ajuti cu minunile si se rezolva.
De exemplu eu am doar dou ateliere mari si fac misiunile relativ usor.
 

Jooanna

Enchanter
foarte scump acest event. o gramada de reurse de dat, milioane de gold si de provizii...ca sa facem o cladire sau 2? nu stiu ce sa zic, dar imi displace tot mai mult, pe masura ce tot investesc in el.
voua cum vi se pare?

Mie mi se pare ok. Întradevăr este mai greu decât celelalte, dar este o provocare la maniera în care te organizezi și la strategia pe termen mediu pe care trebuie s-o aplici. Dar da, recunosc că am băgat și eu câteva diamante în eventul ăsta, însă cred că m-am impacientat degeaba: am suficient timp să-l termin, pentru că am trecut de jumătatea misiunilor.
Succes și vouă :)
 

DeletedUser557

Guest
Buna dim .... am o nelamurire in legatura cu premiul de azi : modernizare unitate dezlantuita :) ... suna bine , imbunatateste sanatatea trupelor cu 10% dar expira dupa 5 zile .... si dupa aceea ce se intampla? este expirat si gata? il vindem?

pup. o zi frumoasa
 

DeletedUser613

Guest
Am ajuns la mis 83 dar am bagat ca berbecul. Premiile zilnice mi se par de toata jena pana acum,
 

ULISE

Ascended
Asa este.
Nu mai luati ca premii zilnice decat pe cele care dau cultura si populatie!
Exemplu Mama dragon. Din pacate a fost dar poate va mai fi odata ....

O cladire care iti produce un numar de astfel de creaturi pe zi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser173

Guest
Garda valoriana este o unitate grea de lupta corp la corp ce o vei produce in tabara mercenarilor ,ea fiind deblocata in capitolul 10 (vrajitori si dragoni).

o cladire similara cu "mama dragon" va fi saptamana viitoare la premiul zilnic.Si este posibil sa mai apara cladiri similare care dau cultura si populatie ,tinand cont ca eventul dureaza pana in 4 august
 
Ultima editare de un moderator:
Sus