• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Elvarieni

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Te rugăm să folosești acest subiect pentru a discuta sau pentru a-ți exprima părerile despre noua rasă oaspete.
Așteptăm cu nerăbdare feedback-ul tău.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 

ULISE

Ascended
Observatii:

Daca ati marit suprafata maxima a orasului la 13x13=169 extinderi si "oferiti doar 3+2+2=7+144=151 din nou vor ramane 15 extinderi inaccesibile!

Stau si ma intreb de ce ne mai "momiti" cu Minunile fiecarei rase (pe care majoritatea jucatorilor se straduie sa le duca la niveluri cat mai aprope de 30) daca vom fi nevoiti sa renuntam la unele dintre ele deorece devine tot mai greu sa le pastrezi pe toate in oras (ma refer in primul rand la jucatorii care nu platesc pentru extinderi! Observatia este valabila si pentru multele cladiri de la evenimente care nu vor mai avea loc in oras si treptat evenimentele se vor perima.

Continuand sa mariti suprafata cladirilor se va ajunge la situatia sa ne achizitinam doua monitoare care sa lucreze in tandem ca sa putem vedea orasul. Cei de pe mobil nu mai au nicio sansa pana ajungi sa baleezi tot orasul trec cele 3-4 statii de metro si trebuie sa cobori ca sa mergi la servici!

Pe cand o Primarie de 16x16 si nu uitati ca am propus canva sa mariti si strazile de la 1x1 la 2x2.;)

In rest sa auzim numai de mine, pardon sa uzim numai de bine!:)
 

acidutza

Associate
Discutam azi cu colegii si mi s-a sugerat sa creez o varianta de asezare portalului, pentru ca vom fi obligati sa legam Academiile de Portal, cele 3 fabrici de academii, si cripta de cele 3 fabrici. Mi-a iesit o varianta care poate fi si simplificata.
Astfel, varianta mare solicita 32 extinderi (596 de casute) si pui cate 4 fabrici si cripte, si 6 academii. Varianta mai mica solicita 20 extinderi si pui 3 academii si c ate 2 fabrici, 2 cripte. Mai poti jongla aici si sa mai adaugi ceva, dar am vrut sa fie jumatate din cea mare.
Capture.PNG


Pareri?
 

ViperM

Alchemist
Multumesc de schita acidutza...cea de 32 extinderi e fix ce am nevoie!
La chestiile astea eu sunt lenes de fel si astept intotdeauna schitele altora, dar nu sunt nerecunoscator, asa ca dau o bere / cico daca ai drum prin orasul meu! :p:p:p
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Ce mare e... Eu joc numai cu un portal de nivelul 4 in mijlocul orasului, o padure de fantani in jur si vraji de profit portal de la cladirile din evenimente si turla. Nu construiesc nicio alta cladire a asezarii si e spatiu berechet.
 

DeletedUser723

Guest
Din ce am citit eu pe beta nu merge sa faci toate cercetarile doar cu binecuvantari de portal. Mai trebuie si niste productii din pacate, asa ca ...fa loc mai mult! :))
 

acidutza

Associate
Portalul il crestem cu marfa sensibila pana la Nivelul 4. La cercetari vom avea nevoie de ce producem in ACADEMIE ca sa deblocam fabricile. Deci obligatoriu academii - si nu putine. Apoi trecem la cercetari unde avem nevoie ce se produce in FABRICI iar aici putem pune cate 2 sau cate incap. Abia dupa deblocarea agriculturii trecem la cercetari cu marfa din CRIPTE unde cred ca merge vraja puterea proviziilor.
Oricum era de astepta sa fie necesar in jur de 30-32 extinderi, ca doar ne-au obisnuit cu asta de cateva capitole . Doar ca intre timp au dat acele cladiri de eveniment si s-au cam inmultit. Dar ca sa compenseze ne-au dat vraja teleportarii iar eu asta o sa folosesc ca sa fac spatiu.
 

ULISE

Ascended
Pentru a deschide prima cercetare sunt solicitate marfuri sensibile din fiecare categorie. In cazul meu mise cere Guma , Osidian, si Sapun. Eu am marfuri sensibile cu productie crescuta: Platina, Osidian si Sapun.
Intrebare: nu ar fitrebuit sa mi se ceara Platina in loc de Guma?



PS
Daca ati marit suprafata maxima a orasului la 13x13=169 extinderi si "oferiti doar 3+2+2=7+144=151 din nou vor ramane 15 extinderi inaccesibile!
Imi fac mea culpa ca nu am inteles bine "generozitatea celor de la inno si corectez formula de mai sus:
"oferiti doar 1+2+2=5+144=149 din nou vor ramane 20 extinderi inaccesibile! BRAVO!!!!
 
Ultima editare:

ViperM

Alchemist
Acidutza, m-am ars cu schema ta... Am modificat orasul pt ea, si am descoprit ca atelierele, agricultura si fabricile au 4x7, nu 7x4 ca in schema ta o_O:(
Nu-ti mai dau berea!!!:p:p:p
 

ViperM

Alchemist
Ca doar nu e vina ei... au fost inregistrate gresit dimensiunile de cei de la arhitect! Am patit-o si eu la elementali...mi-am facut schita si cand m-am apucat de construit imi dadea cu virgula si nu stiam de ce!:eek:o_O
C'est la vie!
 

DeletedUser542

Guest
nu a gresit.atelierele,fabricile si agricultura in orase apar ca in poza respectiva.poti sa le vezi la mine,la Aida sau pe beta.
 

ViperM

Alchemist
Sunt invers lovehost :) In schita acidutzei, imediat dupa academii sunt niste cladiri 7x4 (late) iar ale tale sunt 4x7(lungi)! Am mai patit asta cu arhitect odata, dupa cum am zis mai sus...
Asta daca privesti schita exact cum este...pe orizontal! Daca o intorci 90 de grade, atunci da, e corecta! Dar eu cautam o schita orizontala, pt ca asa aveam loc in oras si am prsupus ca asa e si a ei!
eh...
 

DeletedUser1128

Guest
Pentru a deschide prima cercetare sunt solicitate marfuri sensibile din fiecare categorie. In cazul meu mise cere Guma , Osidian, si Sapun. Eu am marfuri sensibile cu productie crescuta: Platina, Osidian si Sapun.
Intrebare: nu ar fitrebuit sa mi se ceara Platina in loc de Guma?



PS

Imi fac mea culpa ca nu am inteles bine "generozitatea celor de la inno si corectez formula de mai sus:
"oferiti doar 1+2+2=5+144=149 din nou vor ramane 20 extinderi inaccesibile! BRAVO!!!!
Îți merge mintea!... :) Mai sunt capitole, mai e de joacă!... Le vrei pe toate, deodată?!... ;)

Bă, da' ați băgat niște prețuri... Testerii voștri pe ce suprafață lucrează?!... 200 de extinderi?!... Eu nu sunt așa de inteligent, ca voi!... ;)

Ce mare e... Eu joc numai cu un portal de nivelul 4 in mijlocul orasului, o padure de fantani in jur si vraji de profit portal de la cladirile din evenimente si turla. Nu construiesc nicio alta cladire a asezarii si e spatiu berechet.
Nu prea ai idei!... Sper că ai forță de muncă!... ;) Baftă!...

Edit : Postari unite. Ai buton de editare, foloseste-l cu incredere, nu trebuie sa faci postari peste postari una dupa alta.
 
Ultima editare de un moderator:

acidutza

Associate
Acidutza, m-am ars cu schema ta... Am modificat orasul pt ea, si am descoprit ca atelierele, agricultura si fabricile au 4x7, nu 7x4 ca in schema ta o_O:(
Nu-ti mai dau berea!!!:p:p:p

Unde am scris eu 4x7 ? eu doar am desenat, cum ai interpretat tu, nu este gresala mea, vreau BEREA mea! ;)
Dupa parerea mea schita este exact cum imi vad eu orasul, dar multa lume suceste ... eu asa privesc orasul meu, cred ca tine de cum ne-am obisnuit creierul. Dar eu am folosit arhitectul, tu nu ai pregatit un pic acolo? Inainte sa modifici ?
 

ViperM

Alchemist
Ai dreptate tu acidutza, doar ca , daca te uiti atent o sa vezi ca in arhitect au fost inversate dimensiunile...Si e o eroare pe care am patit-o la elementali!
Uita-te pe schema 1, asa cum e ea, ai facut-o in arhitect si ai lucrat-o pe orizontal, lucru idnicat de iconite! O sa vezi ca legate de academii, sunt niste cladiri late, 7x4 ca dimensiune! Daca te duci in orasul tau sunt lungi, 4x7!
Schema facuta de tine in arhitect e corecta, doar ca tb aplicata pe verticala, asa ca o s-o folosesc! Multam pt efort si evident ca iti dau berea, 2-3-4 ...cate vrei! :D:D:D
Cand ajungi la portile orasului meu, sa faci galagie si-ti deschid! ;););)
 
Sus