• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Event Discuții - Crash și Strigoii

ULISE

Ascended
Observe ca Elvenar devine pe zi ce trece un joc al discriminarii:
1. Se acorda bonusuri de marfuri aleatoriu;
2. Aventurile fratiei sunt dedicate doar celor avansati;
3. Acum apar evenimente doar pentru mobil!!!!!!!

Daca tot se doreste atat de mult ca sa joci Elvenar si cand te plimbi in parc ar trebui ca cei care au ales sa joace pe mobil sa nu mai poate juca pe calculator si viceversa!

Bineinteles ca nu se va intampla asta ceea ce pe mine ma face sa ma gandesc serios la retragere.

Pentru mine mobilul este doar ca sa dai si sa primesti telefoane. Va las pe voi sa stati la aceeasi masa cu prietenii intr-un restaurant si sa vorbiti intre voi pe chat si nu direct!!!!
 

daymaker

Wizard
Foaaarteeee tareee, :rolleyes:
misiunea 1: cheltuieste 2 puncte de cunoastere.
cine a terminat cercetarile unde le cheltuieste? :confused:
edit:
am gasit donezi in browser la minuni si cand intri pe mobil se finalizeaza misiunea...
 
Ultima editare:

DeletedUser1452

Guest
Din pacate Ulise, nu sunt de acord cu ce spui tu. Poate doar cu punctul 1, dar si ala e discutabil. Ca sa faci productie la o ora, tre sa fii mereu langa calculator si sa ai disponibile foarte multe unelte. Dar, asa este pana la urma, bonusul respectiv trebuie acordat la toata lumea si fiecare se descurca cum poate. Aleatoriu sau nu, am in alianta persoane care au primit de 3 ori, alte persoane o singura data. ( foarte active, oricare dintre ele).
Punctul 2 insa nu prea este adevarat - nu vad absolut deloc de ce e pentru cei avansati?! Asa au fost mereu. Singurul lucru care conteaza este organizarea "militareasca" a fratiei inainte si pe durata evenimentului, fiecare sa faca exact ce trebuie. Altfel face toata lumea, la gramada si se alege praful ca si timp. Pana la urma, premiile nu sunt wow...asa ca...daca o fratie vrea...se baga..daca nu...nu.. :)
Punctul 3 - E primul eveniment dedicat doar pt mobil. La fel, cine vrea, il face..cine nu..nu. Mobilul a evoluat. Nu mai este demult doar un telefon cu butoane. Sa nu imi spui ca tu il folosesti doar ca sa dai si sa primesti telefoane....Da, cat faci o pauza la munca poti arunca 3 min ochii pe joc. Sau nu. E libertatea fiecaruia. ;)

P.S. Pe mine m-ar interesa un spoiler, mai degraba, cu misiunile. ;)

Foaaarteeee tareee, :rolleyes:
misiunea 1: cheltuieste 2 puncte de cunoastere.
cine a terminat cercetarile unde le cheltuieste? :confused:

Intr-o minune?

Edit : Avem buton de editare post, foloseste-l cu incredere ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser671

Guest
da shadow, foarte intelept raspunsul...mai ales ca pe mobil se si poate dona in minuni...multumim ca ne-ai luminat! cum am terminat capitolele, doar daca folosesti un "cheat" cum spune daymaker poti rezolva chiar prima misiune.
dar de, si dezvoltatorilor ar trebui sa le functioneza macar un sfert din neuroni ca sa gandseasca quest pe mobil care nu se poate face din primul quest...
in fine, poate mai trec vreo 10 ani si o sa bage si chestia asta cu pusul de PC in minuni cva sa nu mai folosim Puffin, si poate tot pe atunci se va lansa si Turnirul...ca de, ala e din Elvenar??/ naaa...
asa ca multumim de super oferta asta de quest, sa-l joace dezvoltatorii aia super genii.
 

DeletedUser1452

Guest
Angrysnow, nu e nic un cheat. Tine doar sa iti mearga mintea putin. Atat. :) Nu joc de ieri acest joc, ca sa dau un sfat stupid. Daymaker tocmai m-a intrebat da' cum faci minunea sa dai de pe mobil punctele intr-o minune si exact cand ii scram raspunsul, a sters si si-a editat postarea initiala..s-a prins ;) Cum ziceam...Angryshow...e un joc..care pe langa automatisme poate presupune uneori si putina "creativitate" nu doar sa te plangi pe forum. ;) Aprop, cat platesti pe luna pentru jocul asta? :D
 

DeletedUser474

Guest
Eu am intrat pe mobil și nu am găsit eventul. Vreo idee?
 

DeletedUser671

Guest
Angrysnow, nu e nic un cheat. Tine doar sa iti mearga mintea putin. Atat. :) Nu joc de ieri acest joc, ca sa dau un sfat stupid. Daymaker tocmai m-a intrebat da' cum faci minunea sa dai de pe mobil punctele intr-o minune si exact cand ii scram raspunsul, a sters si si-a editat postarea initiala..s-a prins ;) Cum ziceam...Angryshow...e un joc..care pe langa automatisme poate presupune uneori si putina "creativitate" nu doar sa te plangi pe forum. ;) Aprop, cat platesti pe luna pentru jocul asta? :D

am bagat bani la inceput, si apoi la fiecare capitol pt upgrade pt cele cateva locuinte magice, si atat. nu mai bag de ceva vreme bani aici ca nu merita, sincer (nu ca nu bag in altele).
cat de creativitate - cine a implementat jocul pe mobil trebuia sa prevada astea ca sa mearga totul snur, ca de-aia e pt mobil, nu pentru ambele. si iar stupizeniile de facut o cercetare sau cladire de minim 17 lvl... pai stau acum sa fac o locuinta sau fabrica de lvl 17 ca sa o daram? cand e totul facut? in fine...oi vedea, ca-mi place cladirea aia de cultura si as trage la event pt ea...dar e aiurea.
a! si acum ca m-am uitat mai bine pe misiuni: - total 40 de intalniri de luptat. pai la peste 56 ore cat dureaza o provincie de cercetat, tre sa ai ceva pastrat, altfel rezolvi questurile astea 2 in 2 saptamani...misto, nu?

si ma plang ca nu-s in stare sa faca ceva cap-coada. nu asa aiurea sa ma aflu in treaba...in fine...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser591

Guest
La prima misiune am intrat in broserul puffin, ca sa pot dona 2 puncte la o minune. Apoi am intrat pe mobil si am continuat. Cum spunea cineva mai sus, daca e pentru mobil, asigurati-va ca avem toate optiunile in varianta mobila, si abia apoi creati evenimentele!
 

ULISE

Ascended
Sa nu imi spui ca tu il folosesti doar ca sa dai si sa primesti telefoane....Da, cat faci o pauza la munca poti arunca 3 min ochii pe joc. Sau nu. E libertatea fiecaruia. ;)
Eu pentru poze folosesc un aparat de fotografiat pe care il am mereu la mine!

Desigur daca majoritatea vor juca pe mobil asa va fi dar eu nu voi fi printre ei!
Deja am facut o "concesie" si am intrat sa joc jocuri on-line. Voi mai juca o perioada dar numai de pe calculator. Intr-un final (nu foarte indepartat) voi renunta de tot la jocurile on-line, care devin din ce in ce mai monotone si repetitive pe masura ce se avanseaza in joc si ma voi intoarce la jocurile de tip desktop pe care mi le instalez eu pe calculator si le joc singur. Voi avea cu siguranta mai multa satisfactie.

PS
Ca sa nu mai vorbesc ca existe multe jocuri de tip browser mai interesante dacat elvenar.

Apropo de bani eu am achizitionat oeste 150000 diamante!!!! Desigur am facut asta si in alte jocuri pe care le-am jucat si le-am castigat! Si aici as fi fost demult si cu avans mare pe primul loc daca as fi avut rabdare (deoarece timp am din belsug) sa-mi fac cateva zeci de conturi multiple cu care sa imi aduc toate minunile la nivel maxim, cum au facut multi jucatori de top. Ce am afirmat mai inainte nu este doar o parere ci o certitudine deoarece am facut simularea respectiva pe un site specializat.
 
Ultima editare:

DeletedUser1939

Guest
sunt la punctul 19 din misiunea cu crash si strigoii ,
si imi cere sa fac
cerceteaza 1 tehnologie sau modernizea 1 cladire la nivelul 17 sau mai sus
cladiri de nivel 17 nu pot sa fac ,
ma gadeam prima data ca trebuiea sa cumpar un punct de cunoastere dar nu-i asta?
un pic de ajutor https://imgur.com/a/0EIeLaa
0EIeLaa
 

Maverick333

Associate
te duci in meniul de cercetare, acolo unde completezi cu puncte de cunoastere :), si cercetezi 1 tehnologie care iti este la indemana!
 

Maverick333

Associate
Ba aia e...cand completezi cu puncte, cercetezi si se pune misiunea!Abia ce-am trecut de ea, nici eu nu am cladiri de nivel 17!:)
 

DeletedUser1939

Guest
Ba aia e...cand completezi cu puncte, cercetezi si se pune misiunea!Abia ce-am trecut de ea, nici eu nu am cladiri de nivel 17!:)
daca ai facebook iti dau pe privat sa vezi ca nu se completeaza misiunea....

o sa fac un video si o sa-l incarc sa vezi

UITE VIDEO SA NU ZICI dupa
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1791

Guest
@bogdan18dmx a cerceta o tehnologie înseamnă să pui toate punctele de cunoaștere necesare, în cazul tău până la ajungi la 28 de puncte, nu doar unul singur și să ai resursele necesare pentru deblocare, adică 82k monede și 300 marmură
 

DeletedUser1939

Guest
uite cineva care stie sa-mi explice pe limba mea Multumesc frumos pentru tot raman dator
 

andras11

Associate
Bună seara!

Vă scriu în legătura cu acest "Event"... Crash și Strigoii!

Mi se pare incorect față de jucătorii înrăiți (super activi și conștiincioși), care pierd nopțile... pe afurisitul ăsta de joc, se duc la lucru dimineața... cu "așchii" în ochi și nu au posibilitatea sau chiar nu le place să butoneze pe Smartphone sau Tabletă, să fie exclusiv pe acestea! Am înțeles și foarte bine că există aplicația pe mobil, dar eu consider că este de urgență și nu e normal să fie mai mult pe acesta decât pe PC. Mai puțin... e OK, că e varianta simplificată! Atunci de ce nu merge de exemplu și Turnirul? Faceți-o atunci să fie doar de pe mobil și gata!!! Cred că dacă faceți un sondaj, majoritatea jucătorilor nici nu știu de acest "Event", care nu se joacă și de pe mobil! Sincer este o discriminare... Așa o consider eu!

Vă mulțumesc,
András
 

DeletedUser1939

Guest
eu zic mai bine sa fie si pe pc si pe telefon tot si event si turnir ca nu este cine site ce parea mea ,,,
 

DeletedUser585

Guest
Salut!

Tocmai am ajuns la misiunea 30 unde imi cere sa rezolv 23 de conflicte. Problema este ca nu mai am provincii decat cu orci pe care nu-i am, iar ca sa ma lupt nu am nici o sansa. Mai am 1d pana se termina eventul. Asta ar insemna ca am facut degeaba 30 de misiuni.
Avand in vedere ca inca n-am depozit pentru orci, de ce mi se da misiunea asta?
 
Sus