• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Event Discuții - Aqua Splendor 2023

basarab

Journeyman
Da, trudesc pe bandă rulantă, să tot pun clikuri productive, mai trec prin cercuri și.....să nu-mi cred ochilor : un efect special !
Felicitări realizatorilor de efecte speciale, care trezesc și o trăire (este adevărat, subiectivă, dar uneori intensă), ca și cum ți-ai aminti de o pictură celebră, sau de o exprimare din poezia unui Poet incognito : ”Cascade tumultoase mă învăluiau într-un vârtej imens„ Deci, merg mai departe
 
Ultima editare:

basarab

Journeyman
este bug la Sarcina misiunii ? sau a început colectarea pentru efecte speciale, că bănuții de la locuințe nu se mai adaugă la ”sarcină„ ci se evaporă în văzduhul invizibil. Poate se pune fundația suprapusă la locuințele ”Zgârâie nori” și eu încă nu am aflat !?. Că sunt în adâncuri, periscopul sau radarul nu semnalează ce se întâmplă cu bănuții locuințelor. Nu cred că ajung într-o Bancă din Londra !?
Dar, este noapte și poate doar visez.... :coin: :coin: :coin: :coin::coin:

M-am trezit din vis, scuze, clikuiam somnabulic, Sarcina era la Provizii, aici mai aștept să flămânzesc....sigur, de la efectul special amintit la acest eveniment mi se trage
 
Ultima editare:

Reina Del Mar

Journeyman
1) Nu inteleg de ce au fost introduse cladiri din set la premiul zilnic. Se pot castiga la misiuni, se pot castiga la premiile principale, de ce sunt si la premiile zilnice?
2) Cu setul full si maxim bonusuri ocup 7x7. Enorm!
1690540721036.png

3) Nu mai vrem seturi. Cand trebuie mutate se reseteaza toate bonusurile si dupa cum stim, jocul implica reorganizarea orasului de foarte multe ori. Vrem cladiri mici, bonusuri care sa ne ajute sa progresam. Cine are nevoie la capitole avansate de orci, bani sau provizii?
 

Giuliano

Journeyman
Nu cred ca cineva ar dori in oras un astfel de set de cladiri Chiar si la ultimul calitol existent setul nu ofera mai nimic. Este inutil ca sa nu mai vb.de locul pe care il ocupa .
 

tvhy

Journeyman
doar "utile" pentru crafting :(
sincer nu inteleg dezvoltatorii de la inno cum, dupa ce ca inmultesc eventurile de intri dintr-unul in altul, scad stacheta si a premiilor si a cladirilor/seturilor
sincer ajung sa cred ca nu numai ca ne iau de prosti dar ne si cred :( (sau invers)
de fapt singura explicatie goana dupa aur/bani :(
 

Reina Del Mar

Journeyman
Da, cladirile par bunicele pentru cei de la capitolele de inceput sau pentru cei care negociaza la lupte. In ultima vreme nu prea vad cladiri event pentru cei care in turnir/turla folosesc un mix (negociere/lupta) sau full lupta.
Ce ne trebuie - chiar si pentru diversitate, dar asta e pe ultimul loc - sunt cladiri de 3x3, maxim 4x4 cu bonusuri pentru lupte (poate fi similar cladirilor pe care le craftam in MA) si/sau cu hrana pentru favoriti (chiar si random)/restaurari regale/planuri. Chiar avem nevoie de un refresh de la orci, provizii si bani...

Cele mai importante resurse - restaurari regale si planuri se obtin de la turniruri sau cu bani. Turnir = lupta din punctul meu de vedere.
My two cents on the topic :)

PS. Am pus setul in oras - temporar evident, dar o sa sfarseasca in inventar. Beneficiile nu merita spatiul ocupat.

Multumesc pentru transmiterea acestui feedback.
 

ULISE

Ascended
Nu vezi cladiri/itemuri utile pentru Turnir si/sau Turla deoarece singurul scop al inno esta sa te faca sa cumperi diamante si cu ele acele cladiri /itemuri!!!!
 
Sus