• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Detaliere moneda jocului

Sustineti ideea?


  • Total votanți
    6

Reina Del Mar

Journeyman
Jucatorii ar trebui sa poata accesa - ca in alte jocuri INNO - cat, cand si pe ce au cheltuit diamante.
In lumina recentelor evenimente cred ca este absolut necesar sa avem un raport detaliat al diamantelor - poate nu sunteti toti la curent, fac un scurt rezumat:
pe serverul Beta de curand a existat un bug din cauza caruia unii jucatori au primit diamante fara a le cumpara. Acei jucatori de buna credinta au raportat bug-ul. Cateva zile mai tarziu a avut loc o epurare de diamante, in sensul ca INNO a sters multe diamante INCLUSIV CUMPARATE, fara a anunta nimic, fara nici macar a mentiona existenta bug-ului. Toata comunicarea a fost efectuata prin moderatori. Daca sunteti interesati de mai multe detalii, accesati forumul serverului beta.
INNO are deja un sistem de monitorizare a monedei jocului de catre jucator in cel putin doua jocuri (din ce stiu eu): Tribal Wars si The-West. Exista un buton care iti afiseaza log-ul monedei jocului - zi, ora, avantaj cumparat.
Avem nevoie de un raport detaliat ''live'' al diamantelor.
PRO:
Jucatorii au o evidenta clara, un fel de extras bancar.
Orice bug relationat la moneda jocului ar trebui sa fie imediat vizibil jucatorului - disparitia diamantelor.
Mai putina munca pentru moderatori - balanta diamantelor poate fi accesata fara ticket.

CONTRA: nimic.

Alte servere au demarat o actiune similara, contand mult pe sprijinul GM. Same here :)
PS. Va rog sa va limitati la subiect. Multumesc!
 
Ultima editare:

ULISE

Ascended
Mi se pare o masura corecta si absolut necesara.
Eu ca sa evit cele enuntate mai sus imi notez zilnic cate diamante am in stoc. Este singura metoda pana la implementarea sistemului mai sus mentionat.
 
Sus