• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Depozite de arme

Storm64

Journeyman
As dori sa mi se explice de ce de pe mobil depozitele de arme pot fi date la produs toate in acelasi timp la fel ca si atelierele, dar pe PC nu ? Cand oare veti intelege ca un joc trebuie sa aibe aceleasi caracteristici indiferent de unde se joaca sau de pe ce platforma? Am senzatia sincer ca este bataie de joc. Nu faceti decat sa indepartati o gramada de jucatori de placerea de a mai juca . Si va rog sa-mi explicati concret, nu asa cum ati facut-o cu ofertele de diamante de 100% in care persistati cu minciuna ca se acorda randomizat. Chiar nu suntem copii. Astept un raspuns pertinent din partea adminilor. Multumesc.
 

ULISE

Ascended
Tare mult as vrea sa vad daca au liber sa ne vorbesca!!!!!

Cred ca interesul mai mare aratat variantei de mobil se explica prin faptul ca abonamentele de mobil cu internet nelimitat sunt mai scumpe decat abonamentul de la desktopul de acasa! Majoritatea aplicatiilor sunt pentru mobile (banking, market, automap, s.a.).
 
Ultima editare:

Storm64

Journeyman
Tare mult as vrea sa vad daca au liber sa ne vorbesca!!!!!

Cred ca interesul mai mare aratat variantei de mobil se explica prin faptul ca abonamentele de mobil cu internet nelimitat sunt mai scumpe decat abonamentul de la desktopul de acasa! Majoritatea aplicatiilor sunt pentru mobile (banking, market, automap, s.a.).
Te inseli. Am abonament cu net nelimitat pe telefon care costa 3 euro, in schimb abonamentul pe fibra costa 9 euro. Eu inca astept raspunsul vreunui moderator. Probabil inca mai serbeaza Pastele catolic.
 

ULISE

Ascended
Ai dreptate.
Era doar o parere ca sa incerc sa-mi explic dece au politica asta cei de la Inno. Nu vad nicio logica in cea ce fac ei.
 

Storm64

Journeyman
Ai dreptate.
Era doar o parere ca sa incerc sa-mi explic dece au politica asta cei de la Inno. Nu vad nicio logica in cea ce fac ei.
Nu este logica, este bataie de joc. La fel cand au schimbat si turnirul, doar doar or mai apuca ceva banuti de la cei mici. Eu stiu ca regulile unui joc nu se schimba. Cand noi eram mici, cei mari nu aveau handicap la turnir, ca acum. Dar ce nu face banul din om. La fel si cu conturile multiple. Cred ca sunt mii de conturi suport. Si cand ii aud: fa tichet. Pai sa fac eu munca de detectiv? Asta este jobul lor. Dar ma rog, nu mai zic nimic si mai bine merg la somn. Pa pa.
 

ULISE

Ascended
Am facut eu munca de detectiv si am trimis tichete cu dovezi inca din 2016 (pe vremea cand erau doar cativa jucatori cu conturi multiple) si nu s-au luat nicun fel de masuri. Asa ca am renuntat sa mai sesizez.
Macar tu ai dovedit ca poti fi Nr. 1 fara conturi suport chiar daca cu ceva cheltuiala. dar ce placere este gratis! :))

Eu m-am sculat pentru celalt joc ca incepe o noua zi. ;)
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Raspunsul este unul cat se poate de simplu, acesta evidentiandu-se chiar din sectiunea "versiuni de joc". Platformele sunt separate, pentru mobil avand o aplicatie dedicata, iar pentru PC-uri/dispozitive in general, avand browserele. Dezvoltarea, de asemenea, nu e neaparat concomitenta, codul si functiile/optiunile disponibile fiind si ele diferite. Acest lucru nu are cum sa se schimbe vreodata, pentru ca aplicatiile/suportul de rulaj practic, vor fi mereu diferite tehnic (de exemplu, ca sa luam numai interfata, accesibilitatea va fi complet diferita, date fiind limitarile de dimensiune si control ale dispozitivelor mobile, samd, diferentele de backend fiind mult mai vaste). Desigur, ideea generala e ca versiunile sa fie pe cat posibil similare. De multe ori, ce apare in una dintre versiuni va veni si pe cealalta cand implementarea va fi gata. Totodata, daca va place ceva anume la una dintre versiuni, aveti oricand acces la ea, doar treceti de la varianta mobila la cea de browser sau invers, de cate ori doriti, practic e acelasi cont de joc, nu trebuie facut nimic special, te loghezi fie colo, fie dincolo. Spor la joc.
 

ULISE

Ascended
Asa o fi doar ca pentru unii a vedea ce joaca pe mobil este o mare problema! Ar trebui sa imi cumpar o tableta cu ecran de PC si nu o sa fac asta doar pentru a accesa un joc.

PS
Fiul meu chiar lucreaza la realizarea si implemantarea unor astfel de aplicatii si mi-a spus ca problemele nu sunt chiar asa de greu de implementat daca se doreste acest lucru!!!

In rest SANATATE!
 
Sus