• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Concursuri

ULISE

Ascended
Anul asta nu prea am inspiratie, dar era interesant sa mai poata lua cineva niste diamante.
 

yulishko

Enchanter
Felicitari castigatorilor concursului!!!

Echipei elvenar insa vreau sa ii spun ca era corect sa se precizeze in cerinta ca vor fi premiate postarile care vor include atat imagine cat si poezie!! Altlel ramame loc de interpretari...mai ales cand in joc sunt 1000, 800, diamante, premii care nu au mai fost pana acum. Din punctul meu de vedere tot ramdom-ul era cea mai putin interpretabila forma de alegere a castigatorilor.


"Ați împodobit bradul? Este atât de drăguț încât vreți să îl arătați tuturor? Dacă are cel puțin un articol care ne amintește de Elvenar, atunci postați-l aici. Aveți șansa să câștigați Diamante.

Puteți posta imaginile direct în acest topic, sub acest anunț, până pe 31 decembrie, ora 23:59.
Echipa Elvenar va stabili câștigătorii! "
 

frunza

Chef
Felicitari castigatorilor concursului!!!

Echipei elvenar insa vreau sa ii spun ca era corect sa se precizeze in cerinta ca vor fi premiate postarile care vor include atat imagine cat si poezie!! Altlel ramame loc de interpretari...mai ales cand in joc sunt 1000, 800, diamante, premii care nu au mai fost pana acum. Din punctul meu de vedere tot ramdom-ul era cea mai putin interpretabila forma de alegere a castigatorilor.


"Ați împodobit bradul? Este atât de drăguț încât vreți să îl arătați tuturor? Dacă are cel puțin un articol care ne amintește de Elvenar, atunci postați-l aici. Aveți șansa să câștigați Diamante.

Puteți posta imaginile direct în acest topic, sub acest anunț, până pe 31 decembrie, ora 23:59.
Echipa Elvenar va stabili câștigătorii! "
Multumesc. Si as vrea sa completez cu o explicatie, ca poezia a venit ca urmare a faptului ca nu toti jucatorii au ajuns la capitolul nou si nu o sa se inteleaga ce cauta cele 3 corabii in brad si nu sunt in ligheanul cu apa rece. Am agatat si niste cheite si imitatii de perle care sunt prezente tot in rasa noua. Ma gandisem si la seminte, dar intr-un ambalaj nu erau vizbile. Nu am facut o fotografie a bradului in intregime, pt ca nu se mai vedeau bine cele enumerate anterior. Explicatia a venit in forma de poezie pt ca mi s-a parut mai amuzant, decat sa enumar elementele cu care lucram in Elvenar.

Da, si eu cred ca modalitatea random.org ar elimina orice suspiciuni si nemultumiri.
 
Ultima editare:
Si eu cred ca random este cea mai potrivita alegere. Cand se alegeau concurentii, nu erau atatea discutii si nemultumiri ca acum.
Si sa nu uitam ca atunci se premiau 10 concurenti in mod egal.
Cand s-a renuntat la random, am fost ascultati imediat, tare as vrea sa fim ascultati din nou si sa revenim la normal.
Felicitari castigatorilor!
 
Dar ce exista undeva, ceva fara suspiciune in joc sau viata reala? Nu! Nimeni nu cere perfectiunea!
Insa, aici este vorba ce este mai convenabil pentru cei care participa la concurs. Inainte erau 10 premii egale acum sunt 5 inegale, deci cred ca majoritatea va fi de acord cu random si cu modalitatea veche de premiere. Cred ca este mai bine sa castige mai multi si sa nu existe diferente, care dau nastere la discutii.
Daca am fost ascultati cu promptitudine de catre moderatori prima data, rog pe aceasta cale sa fim ascultati din nou cand cerem revenirea la random. Sunt de acord ca tot noi am cerut altfel de alegere al castigatorilor, dar nu stiam fix ce neajunsuri vor fi. Pana la urma avem dreptul la ceva cu care sa ne simtim mai multumiti, doar noi participam, nu?
Sper ca vom fi ascultati si de aceea voi multumi anticipat echipei!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Criteriile au fost doar bradutii si cat de mult ne-a placut noua ce au prin ei si cat de mult am considerat noi ca seamana ce-i pe acolo cu elementele din joc. Absolut subiectiv, bineinteles, dar, totodata, cat se poate de obiectiv legat de cerintele concursului. Poezelele nu au avut niciun impact. Daca unii dintre participanti au vrut sa mai faca o urare, o poezie, o floricica, de ce ne-am impiedica de acest lucru, cat timp s-a postat si un brad conform cerintelor... Foarte frumos, multumim pentru poezele, floricele si gandurile asternute acolo. Ne pierdem in detalii. Un an minunat va doresc :)
 

frunza

Chef
Atat timp cat nu se face un live pe o retea de socializare vor exista suspiciuni...
Qui prodest? In beneficiul cui ar fi aceasta masluire a rezultatelor? Intreb si io retoric, desigur. Jocul nu permite impartirea premiului cu altcineva, asta in cazul in care presupui ca ar trage foloase si o alta persoana. Si-atunci care ar fi scopul? In ceea ce ma priveste pe mine, nu am timp si nici interes sa mai urmaresc genul asta de actiuni. E suficient timpul alocat jocului.
 

yulishko

Enchanter
Multumesc frumos pentru raspuns, cam subiectiv modul de alegere......mie imi ridica multe semne de intrebare. Dar m-a convins ca nu are rost sa mai particip in viitor. La cata lume participa in curand numarul de premiati va fi egal cu numarul de participanti. Multa bafta tuturor la concursurile viitoare si Un an nou cat mai bun!!!
 
Sus