• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Discuții Concurs - La mulți ani, Elvenar!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Vă rugăm să folosiți acest subiect pentru a discuta sau pune întrebări despre concurs.

IMPORTANT: Doar discuții, intrările în competiție se fac în subiectele dedicate, nu aici.
 

Salador

Evoker
Butonul de la episodul 3 nu functioneaza, apare eroarea:
XMChkDg.jpg
 

pac67

Apprentice
Da , am incercat si eu . Poate sunt acceptati doar cei ce au raspuns corect in episodul 2.
 

yulishko

Enchanter
Probabil e problema care se va remedia, nicaieri nu scrie ca daca raspunsul la una din runde e gresit nu mai poti participa la celelalte.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Mda, scuze, eu sunt "di vina", m-am luat cu altele si am uitat sa scot subiectul de la naftalina sa fie vazut si public :) Trebuie sa fie ok acum. Succes!
 

Salador

Evoker
Nu am inteles ce se vrea aici:
Apoi, pentru a intra, încarcă o imagine (fotografie sau captură de ecran) a creației tale în care numele de utilizator Elvenar (cel de forum) este vizibil
Eu vreau sa compun o poezie, unde mai exact sa fie vizibil numele?
 

ULISE

Ascended
Cred ca se refera la faptul ca imaginea pe care o incarci sa fie a ta si nu luata din alta parte.
In rest poti scrie orice ca oricum postul este al tau, doar imaginile incarcate sa dovedesti ca sunt facute de tine.

Intrebarea mea este alta si anume: daca am avut o creatie proprie dar am folosit-o la un concurs anterior o mai pot folosi si acum chiar daca mai fac mici modificari?
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
@Salador In cazul in care creatia ta e reprezentata de ceva in scris, exclusiv, poti compune direct, insa textul, desigur, trebuie sa fie original si sa nu se gaseasca in alta parte, ca la toate concursurile. Daca il gasim pe internet, te descalificam si e pacat.

@ULISE Nu, ar fi plicticos sa vedem aceeasi creatie concurs de concurs, ba cu palarie rosie, ba cu ea verde... Se aplica exact acelasi paragraf ca la toate concursurile de creatie, creatia trebuie sa fie originala si sa nu se regaseasca in alta parte, chiar daca e tot a ta.
 

edi176

Associate
sper am dat raspusurile imediat cand au sosit etapele cocursul este global sau pe fiecare servar si premile se dau la
topuri globale sau nationale

sper sa nu fie globale ca na vem nici o sansa la castig nationale mai merge dar globale nu is prea multi oameni

sunt 3 mil de jucatori in tot pamntul pe acest joc cel putin
 

yulishko

Enchanter
Concursul e aici pe forum, pe acest forum suntem doar noi...romanii ;).
Public va fi facuta tragerea la sorti.......raspunsurile nu cred, poate doar varianta corecta sa fie publicata.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Curiozitatea a omorat pisica :p Raspunsurile raman mereu private la concursurile de acest gen. Cat despre varianta corecta, doar episodul doi are un raspuns unic, intrebarea fiind extrem de usoara. Daca e chiar necesar, il putem da, desigur, la sfarsit.

Concursul de aici e strict pentru RO, fiecare server are setul sau de premii.
 

edi176

Associate
nu pot sa imi vad decat raspunsurile mele

nu sa dat lsta cu rangurile sper sa se dee premiile daca nu am muncit o gramada l sarcina 3 restul au fost fleacuri
 

edi176

Associate
este ceva desenat in paint pe calculator

si numai cele scrise de mine se vad si restu nu stiu nici cand se anuta castigatorul nu stiu am raspuns la toate in acesi zi in care a venit si etapa la fiecare am facut asa am participat la toate trei

este usor sa introduci fotografii sau desene in concurs pe calculator daca ai stick daca nu in faci poza cu teefonu la ce vrei sa prezinti pui usb apoi incarci in memoria calculatorului si selectezi locul unde stochezi poza daca faci cu telefon sau stik dac faci desen poti face in panitig sau in word dacca faci poezii

sau compuneri
 

ULISE

Ascended
Exista un buton cu editeaza ca sa iti completezi postul in interiorul a 15 min. ca sa nu mai apara prea multe postari una dupa alta.
 

yulishko

Enchanter
Nu vei putea vedea raspunsurile celorlalti, scrie si mai sus, raspunsurile nu se fac publice.
Castigatorii vor fi publicati aici pe forum, la fel ca si la celelalte concursuri.


  • Începând cu 10 iunie: Anunțăm câștigătorii finali în zilele de după încheierea concursului!
  • Câștigătorii vor fi stabiliți printr-o extragere dintre toate postările corecte până la sfârșitul fiecărui episod, dacă nu se specifică altfel.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Le putem face si publice pana la urma, daca tot e atata lume curioasa (evident, in timpul concursului ar fi stupid sa le vezi pe celelalte). Mare lucru nu-i in ele ca sa le tinem ascunse. Am mutat astazi in arhiva concursurilor si postarile de la alte evenimente similare de acum mai mult timp ca se adunasera cam multe forumase si sub-forumase ascunse. Puteam sa ascundem arhiva, desigur, dar "what's the point?". La fel putem face si cu astea, sa le tinem o vreme si sa le aruncam la cos (arhiva) mai tarziu (de sters nu le stergem sa nu pierdeti contorul postarilor), dar la fel de bine le putem lasa si publice pana le mutam... e fix acelasi lucru in final.

Raspunsul corect la sarcina 2 o sa-l dam in postarea finala, care va contine si alocarea premiilor.
 

yulishko

Enchanter
Eu nu sunt curioasa......sunt convinsa ca fiecare s-a incadrat in cerinta cum a putut el mai bine si cum i-a permis timpul. Si cum acordarea premiilor se face random nici nu conteaza ce a facut fiecare atat timp cat se incadreaza in cerinta.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus