• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Discuții Concurs - Crăciun 2020

  • Autor subiect DeletedUser1791
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1791

Guest
Vă rugăm să folosiți acest subiect pentru a discuta sau pune întrebări despre concurs.
 

frunza

Chef
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi! Sa fiti sanatosi, anul care vine sa fie mai bun si sa va aduca bucurii si realizarea tuturor obiectivelor propuse.

In opinia mea, propunerea ca alegerea castigatorului sa se faca in functie de aprecieri este lipsita de obiectivitate devenind o competie intre fratii, preferam forma Random.org

Le urez participantilor multa bafta!
 

ULISE

Ascended
Sarbatori Fericite!

Eu nu voi participa la concurs dar voi urmari toate postarile si imi voi exprima parterea si aprecierea unde va fi cazul.

Bafta participantilor!
 

DeletedUser1791

Guest
Este greu să-i mulțumești pe toți:
@Nighthawk Fiind un "concurs de creatie" nu crezi ca ar fi mai ok sa se voteze cele mai interesante/amuzante (necopiate de pe net) povesti?
No offence, dar de unde stim noi ca "extragerea" random.org este corecte?
Ar fi bine sa faci un live cu momentul cand apesi pe buton :p
Cred ar fi bine de luat in seama acesta propunere de votare pentru cele mai interesante sau amuzante creatii originale...si cred ca acest aspect ar da un suflu nou concursurilor...si ar stimula inventivitatea participantilor...
 
Ai dreptate, dar tot nu este corect, fratiile care au jucatori cu conturi forum vor castiga mereu, iar ceilalti se vor uita la soare.
Cel putin cu random aveai sanse mult mai mari, atunci se dadeau 10 premii de 300 diamante iar acum...de ce nu s-a ramas la 10 premii, trebuia sa le injumatatiti? Credeti ca asa se stimuleaza creatia?
Mie imi plac concursurile foarte mult, dar asa cum este acum nu voi castiga niciodata, indiferent ce as posta in concurs, deci nici asa nu va fi apreciata creatia. Oricum va fi eu voi participa de dragul competitiei.
O sa vedeti ca primele 3-4 locuri vor fi castigate de aceeasi jucatori, daca credeti ca este corect sa castige mereu aceeasi nu am ce sa mai zic.
S-a dus farmecul concursurilor de alta data....poate se va reveni la random, acum se potriveste zicala: "ai grija ce iti doresti, ca s-ar putea sa si primesti"!
Dar fiind in prag de sarbatoare, va urez tuturor colegilor si moderatorilor Craciun fericit alaturi de cei dragi!
 
Ultima editare:

frunza

Chef
Este greu să-i mulțumești pe toți:
Apreciez viteza de reactie a staff-ului la propunerile jucatorilor si intotdeauna e benefic un dialog constructiv. Le-am citit si eu la momentul acela, am vrut sa comentez pt ca intuiam cum se va derula situatia. Din varii motive nu am reactionat, mai mult din curiozitate pt ca voiam sa mi se confirme intuitia. Nu-i bai, nu-i suparare, noi sa fim sanatosi si sa mearga jocul mult timp de-acum incolo. Multam de raspuns si sarbatori cu bine.
 

badrela

Enchanter
@Nighthawk A zis cineva de nr. de voturi ale jucătorilor ?! E cât se poate de firesc : votul CORECT , al celor din echipa Elvenar !!! Fără ,,extrageri ,, bătătoare la ochi !!!
Pfoaiiii .... cum m-am aprins io , înainte să vină Moșu' !!!
Sărbători feticite , cu pace si bucurii mărunte ... că acolo-i frumusețea !!!
 

ncat

Journeyman
votul CORECT , al celor din echipa Elvenar !!! Fără ,,extrageri ,, bătătoare la ochi !!!
Hmm... pai daca presupunem ca extragerea echipei Elvenar nu e corecta, atunci de ce am presupune ca votul lor ar fi corect? Cand e sa nu ai incredere, nu ai nici intr-un live :)

(Cum s-o simti saracul Nighthawk, intepat din toate partile fara motiv?)

Acum sa-mi dau si eu o parere,
Dintre cele trei variante, cea a aprecierilor jucatorilor e clar ca bate la ochi.
Cel mai simplu ar fi random.org, fara bataie de cap pentru nimeni.
Desigur, cei cu spirit creator ar vrea sa le fie recompensata munca, nu sa se lase la voia intamplarii.

Sarbatori fericite!!
 

Orco

Chef
Si eu sunt de acord cu alegerea castigatorilor prin random, varianta cu alegerea in functie de like-uri e foarte proasta atata timp cat un jucator isi poate face cate conturi vrea si in joc si pe forum si isi da like singur.
 

frunza

Chef
Cum s-o simti saracul Nighthawk, intepat din toate partile fara motiv?)
Zau, ca nu nu "l-am intepat" pe Nighthawk si nici nu am intentionat asta, sa nu vina Mosu` la mine daca mint :p
Mi-am exprimat opinia dupa ce concursul s-a desfasurat, chiar am avut rabdare :))) si am vazut cum decurg lucrurile. Competitiile au farmecul lor, ori in cazul de fata, daca se ramane la aceeasi procedura se pierde interesul participantilor. Desigur, este doar parerea mea. Sunt deschisa si la alte variante/propuneri pt alegerea castigatorului, una viabila si care sa multumeasca pe toata lumea.
Ca si tine, cred ca varianta random.org este cea buna...nu se stie cand bate norocul la poarta!
Sarbatori cu bine si cu sanatate, ncat!
 

ncat

Journeyman
Ai dreptate, probabil am exagerat putin. Dar m-am gandit ca e prins la mijloc si nu are cum sa-i impace pe toti.

Sarbatori fericite si tie, frunza!
 
Ultima editare:

DeletedUser1791

Guest
Vă mulțumim pentru feedback! Deoarece este Crăciunul, momentul în care se oferă cadouri, am hotărât să dublăm premiile la acest concurs.

De asemenea am schimbat și modalitatea de alegere a câștigătorilor. Știu că aveți încredere în noi și din acest motiv Echipa Elvenar va decide care sunt cele mai bune participări la concurs.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Multumesc echipei ca ne-a ascultat, sincera sa fiu nu m-am asteptat sa ni se indeplineasca dorinta atat de prompt. Da am incredere in modul de alegere al castigatorilor si acum pot spune ca nu voi lipsi de la nici un concurs;)
Surpriza este maxima!
Seara buna!
 
Ultima editare:
Da sunt in prim plan, sau voiai phoenicsi adevarati? Te rog sa ma scuzi dar cand am fost sa cumpar se terminasera cei adevarati si am cumparat ce am gasit;)imi pare rau ca nu esti multumit "leule", dar cand ai fost?:rolleyes: Insa avand in vedere ca esti singurul critic ne multumim cu parerea ta.
Dar daca stau sa ma gandesc ar mai fi unul din fratia ta, il astept cu comentarii.
Iar tu tezeu de cand ai bradul? Cred ca mai mult de patru ani, cel putin al meu este natural;)Vezi ca se vorbea despre doua persoane, deci nu s-a ci s-au. Bine, asta daca nu ai vrut sa te referi strict la mine. Daca ar fi asa m-as simti onorata:)
Sunteti multumiti de raspuns dragi colegi? Vedeti ca mai sunt jucatori in concurs, nu va limitati talentul de critici doar cu mine si salador, ar fi pacat sa se piarda parerea voastra;) de cunoscatori
Seara buna!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus