• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Discuții Concurs - 1 Decembrie 2022

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Zaniah

Forum Moderator
Echipa Elvenar
Vă rugăm să folosiți acest subiect pentru a discuta sau pune întrebări despre concurs.
 

ULISE

Ascended
Nu voi participa la acest concurs deoarece eu consider ca ziua nationala a Romaniei ar trebui sa fie serbata pe 10 mai. Pe 10 mai 1877 s-a nascut Romania libera si independenta pe harta lumii. 1 decembrie reprezinta o data importanta in istoria tarii, dar sa nu uitam ca asazisa mare unire reprezinta de fapt alipirea unor provincii populate in majoritate de romani la Regatul Romaniei. Iar asta s-a infaptuit abia dupa ce armata romana a intrat in Transilvania.

De exemplu S.U.A. are ca zi nationala 4 iulie, in urma declaratiei de independenta din 4 iulie 1776 a celor 13 colonii engleze din america de nord.
De ce ei nu serbeaza ziua nationala pe 29 decembrie 1845 cand Texas a intrat in uniune sau 9 septembrie 1850 cand California a intrat in uniune ca sa numesc doar cele mai mari state dintre cele 51 ale uniunii sau 21 august 1959 cand ultimul stat intrat in uniune a fost Hawai sau data cand Porto Rico ar putea devenii membru in uniune!

Cu toate astea le urez noroc celor care vbor participa la acest concurs.

PS
Desigur ca staff-ul nu are absolut nicio vina atata timp cat guvernantii persista in a mentine ziua nationala pe 1 decembrie.
 
Nu voi participa la acest concurs deoarece modul de premiere nu este corect.
Eu credeam ca va fi evaluata creatia fiecarui participant....asa, va fi premiat cine are prieteni mai multi...
A mai fost candva acest mod de evaluare si s-a renuntat la el.....oare de ce s-a revenit?
De fapt ce se doreste....sa se vada cine are mai multi prieteni sau sa omagiem ziua de 1 Decembrie?
 

Nighthawk

Senior Forum Mod
Echipa Elvenar
Ne dorim să vedem cât de creativi sunteți. Ne bazăm pe onestitatea membrilor acestui forum și suntem convinși de faptul că vor aprecia doar ceea ce le place. Nu ar fi corect să folosim alegerea aleatorie a câștigătorilor atât timp cât nu este un concurs cu răspuns unic.
Lăsați-vă imaginația să zburde și apreciați postările care vă plac cel mai mult.
 

tvhy

Journeyman
ai in foarte mare dreptate Ulise
dar si 1 decembrie reprezinta un moment important in istoria tarii la care si regele Ferdinand(ce a devenit Romania sub el? membru al precursorului actualei UE unde leul romanesc era moneda forte) a avut o contributie importanta(ce pacat ca am alergat pe autostrada dupa regele Mihai in anii '90 ca sa-l scoatem din tara)
bine ca am scapat de 23 august(se pare ca in acesti 33 de ani postrevolutionari ne-am obisnuit sa zicem bine ca-i asa,din pacate)
 

frunza

Chef
Modalitatea de departajare aleasa la concurs nu a fost agreata si parerile au fost expuse cu ceva timp in urma. Cei care au avut cele mai multe aprecieri au fost cei care si-au mobilizat colegii din fratie sau au fost conturi suport aparute ca ciupercile dupa ploaie.

Retoric intreb, concursurile le organizati pt a participa jucatorii sau ca diamantele sa se piarda in neant? De ce nu luati in calcul la organizare lor si de opiniile jucatorilor?

Daca va doriti prezenta la concursuri, ar fi benefic daca ati tine cont si de parerile noastre…pt noi le organizati, nu?
 

Nighthawk

Senior Forum Mod
Echipa Elvenar
Cei care sunt mai vechi pe acest forum știu că sunt vreo cinci ani de când organizez concursuri aici. Am încurajat întotdeauna expunerea de opinii pentru a-mi putea îmbunătăți activitatea (de aceea avem secțiune de feedback) și am implementat variante de concurs propuse de unii dintre voi, așa că nu se poate spune că nu țin cont de părerile voastre, poate doar încerc diferite variante pentru a ajunge la cele optime.

Indiferent de modalitatea prin care am hotărât alegerea potențialilor câștigători pentru concursuri am avut și opinii contra, dacă echipa alege - suntem subiectivi, dacă folosim varianta random - o folosim până ies cei care vrem noi ș.a.m.d.

Nu acuz pe nimeni de rea-voință, vă respect opiniile, încerc să țin cont de acestea, motiv pentru care vă rog să nu ezitați să vă spuneți părerile în continuare și împreună să ajungem la un numitor comun.

Vă mulțumesc pentru implicare!
 

frunza

Chef
Cei care sunt mai vechi pe acest forum știu că sunt vreo cinci ani de când organizez concursuri aici. Am încurajat întotdeauna expunerea de opinii pentru a-mi putea îmbunătăți activitatea (de aceea avem secțiune de feedback) și am implementat variante de concurs propuse de unii dintre voi, așa că nu se poate spune că nu țin cont de părerile voastre, poate doar încerc diferite variante pentru a ajunge la cele optime.

Indiferent de modalitatea prin care am hotărât alegerea potențialilor câștigători pentru concursuri am avut și opinii contra, dacă echipa alege - suntem subiectivi, dacă folosim varianta random - o folosim până ies cei care vrem noi ș.a.m.d.

Nu acuz pe nimeni de rea-voință, vă respect opiniile, încerc să țin cont de acestea, motiv pentru care vă rog să nu ezitați să vă spuneți părerile în continuare și împreună să ajungem la un numitor comun.

Vă mulțumesc pentru implicare!
Concursurile organizate de tine sunt echilibrate, au enunt clar, complet, formulat in asa fel incat sa priceapa tot poporul si am apreciat efortul tau participand de fiecare data cand ai propus unul. Ai tinut cont de parerile noastre si ai fost deschis dialogului, raspunzand de fiecare data cu modestie si fara aroganta. :)

Nu era cazul sa se modifice modalitatea de selectare a castigatorilor, mai ales ca nu au mai existat in ultimul timp niciun fel de obiectiuni (divergente) privind modul de selectare random.org.

Eu n-am sa insist niciodata pe langa colegii mei sa-si deschida cont pe forum special pt a ma vota si nici nu o sa fac vreo mobilizare pt a castiga un concurs, chiar daca ridicati premiul la un numar nesfarsit de diamante :)

Apreciez raspunsul tau diplomat :)

Toate cele bune!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Dar schimbarea e evidenta... ia uite ce de postari, brusc, pe forum :D Eu consider mutarea un succes, o sa va mai surprindem :eek:
 

frunza

Chef
Dar schimbarea e evidenta... ia uite ce de postari, brusc, pe forum :D Eu consider mutarea un succes, o sa va mai surprindem :eek:
:))))))))))) multe in locul nepotrivit, iar doua nu se iau in calcul pt ca apartin unui moderator!
placut sa ne surprindeti, Elmer, ca s-aveti mai mult succes!
 
Gluma, gluma....insa sper sa se revina la random.....prefer sa pierd sau sa castig, fara sa am nevoie de ajutorul cuiva...
Seara frumoasa!
 

frunza

Chef
"Participanții la acest concurs vor fi premiați cu câte 300:diamond:.
Vă mulțumim pentru participare și vă așteptăm cu drag la concursurile viitoare. De asemenea vom ține cont de părerile voastre în urma feedback-ului primit ;)."

Folosirea emoticonului in care ne faci smechereste cu ochiu` contrazice total faptul ca ne astepti cu drag la concurs :))))))))))))))))

Si tot pe asta il folosesc spunandu-ti ca tratezi superficial toate concursurile pe care le orgnizezi; ;) din cele prezentate de tine unu` a fost cu o multime de intrebari pt ca nu era clar enuntul, unu` la care enuntul era tot in balarii (da` deh, sa para ca este complicat), la altu` prezenta a fost slaba si la asta foarte slaba! ;)

Cineva invoca faptul ca esti la inceput si de aceea nu-ti iese socoteala! Oare asa sa fie? ;);)

Dar apreciez ca de fiecare data, cei doi moderatori, cavaleri pe un unicorn intunecat te-au salvat aducand ei lamuriri pe care trebuia sa le dai tu!;)
 

Zaniah

Forum Moderator
Echipa Elvenar
Bună seara,

Prin simplul fapt că am încercat să aduc ceva nou, să animez puțin forumul nu înseamnă că am tratat superficial concursurile și/sau participanții, din contră. Cât despre acel emoticon folosit nu consider că este unul șmecheresc, dar aici părerile diferă.
 
Eu inca de la inceput am vrut sa cred ca meriti sustinerea noastra....insa iti spun sincer ca m-ai dezamagit..
Si tu crezi ca alegerea candidatilor prin metoda folosita inainte sa vii tu este ceva nou?
Aceasta metoda a fost dezaprobata atunci si eliminata apoi....iar tu ai adus-o ca si cand ar fi fost inventata de tine, netinand seama ca noi nu ne doream acest fel de departajare.
Recunosc ca ai animat forumul dar nu in sensul bun...
Nu vreau sa crezi ca te critic insa te-as ruga sa fii mai atenta atunci cand ne prezinti un concurs, dar mai ales, sa fie cat mai explicit pentru a fi inteles de toti jucatorii.
Seara frumoasa!
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus