• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Bun venit Zaniah!

Elfenar

Evoker
1649806287512.png


Din pacate nu exista transparenta in acest joc si se pare ca Functiile se dau ca pe vremea lui Raposatu!

1649806753721.png

Va doresc succes tuturor. Eu am sa ma retrag din acest joc defintiv!
 
Ultima editare:

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Este absolut irelevant ce spui tu aici, pentru ca eu aleg oamenii pentru echipa, dintre jucatori, in functie de necesitatile de la acel moment si de cine cred ca s-ar integra bine si ar fi de ajutor. Pagina cu aplicatii este strict pentru cazurile cand nu am de unde alege sau doresc mai multe optiuni, altfel nu am de ce sa o deschid, nu ar avea rost, doar ca sa dau de lucru mai multor jucatori sa aplice degeaba cand eu deja am observat o persoana potrivita. Aplicatiile jucatorilor sunt la fel de confidentiale, precum s-a putut observa cand am avut aplicatia deschisa acum ceva timp, si tot eu aleg dintre ele pe cine consider. Fie ca o fac dintre mai multi jucatori, fie ca o fac direct, este exact acelasi lucru. Nu trebuie sa fim transparenti, trebuie sa fim eficienti, mai ales ca majoritatea lucrului echipei este unul intern care necesita anumite abilitati. Aici pe forum, in afara de concursuri, nu sunt prea multe lucruri de moderat, pentru ca sunteti cumintei si dragalasi.

Asadar, ca-ti place sau nu, asa se recruteaza moderatori pe jocurile noastre inca de la inceputuri, ca in orice corporatie de altfel, unde, la fel, se fac interviuri doar cand e necesar si doar ca sa aiba HR-ul de unde alege pe cine considera. In orice caz, pe tine personal chiar nu te afecteaza acest lucru, pentru ca nu vom alege vreodata jucatori care se retrag de cateva ori pe zi, si, in general, de cate ori nu le convine ceva. E nevoie de putin mai multa stabilitate in echipa :)
 

Zaniah

Forum Moderator
Echipa Elvenar
Bună ziua şi bine v-am gasit,

Anumite evenimente din viața de zi cu zi mi-au limitat timpul din lumea virtuală, motiv pentru care nu am reuşit să mă prezint:rolleyes:.
Numele de utilizator este... (v-am făcut curioşi, nu-asa;)) Zaniah şi prefer să fiu cunoscută astfel. Despre mine pot spune că sunt o persoană simplă cu cei 7 ani de acasă şi cu capul pe umeri, imi place sa creez o atmosferă placută în jurul meu şi să glumesc, bineințeles, in limita bunului simț.

Mai multe lucruri despre mine veți descoperi pe parcurs, maybe:cool:
 

basarab

Journeyman
Este absolut irelevant ce spui tu aici, pentru ca eu aleg oamenii pentru echipa, dintre jucatori, in functie de necesitatile de la acel moment si de cine cred ca s-ar integra bine si ar fi de ajutor. Pagina cu aplicatii este strict pentru cazurile cand nu am de unde alege sau doresc mai multe optiuni, altfel nu am de ce sa o deschid, nu ar avea rost, doar ca sa dau de lucru mai multor jucatori sa aplice degeaba cand eu deja am observat o persoana potrivita. Aplicatiile jucatorilor sunt la fel de confidentiale, precum s-a putut observa cand am avut aplicatia deschisa acum ceva timp, si tot eu aleg dintre ele pe cine consider. Fie ca o fac dintre mai multi jucatori, fie ca o fac direct, este exact acelasi lucru. Nu trebuie sa fim transparenti, trebuie sa fim eficienti, mai ales ca majoritatea lucrului echipei este unul intern care necesita anumite abilitati. Aici pe forum, in afara de concursuri, nu sunt prea multe lucruri de moderat, pentru ca sunteti cumintei si dragalasi.

Asadar, ca-ti place sau nu, asa se recruteaza moderatori pe jocurile noastre inca de la inceputuri, ca in orice corporatie de altfel, unde, la fel, se fac interviuri doar cand e necesar si doar ca sa aiba HR-ul de unde alege pe cine considera. In orice caz, pe tine personal chiar nu te afecteaza acest lucru, pentru ca nu vom alege vreodata jucatori care se retrag de cateva ori pe zi, si, in general, de cate ori nu le convine ceva. E nevoie de putin mai multa stabilitate in echipa :)
Stabilitatea echipei se realizează prin prietenia loială între coechiperi, ceea ce nu exclude viața reală, emoțiile, și altele prezente și în lumea virtuală, deci un pic de răbdare și compasiune, calități pe care Zaniah le are
 

basarab

Journeyman
...și, după cum se spune în povești, viața reală sau virtuală este un joc, ca la șah, unde, în strategia jocului de șah, cel mai dificil este „simultanul„ aici trebuie să anticipezi următoarea mutare a celorlalți jucători. Nu am anticipat mutarea ta (rușine mie), am fost cu capul în nori. Felicitări pentru Gambitul reginei și așa cum se spune la șah : PREDAU PARTIDA!

IARTĂ-MĂ ! ( pentru jocul atât de slab) acum șah mat.jpg
 

basarab

Journeyman
scurtă lămurire pentru cine nu a înțeles ” IARTĂ-MĂ!”

Specia noastră este ierarhizată pe trei nivele.

Nivelul inferior, este raportul între un om și ceilalți ai omenirii. Se înțelege așa :

” Mi-e foame de mine!„

Nivelul de mijloc, este raportul dintre un om (eu) și alt om (tu), exprimat reciproc se înțelege așa :

” Mi-e foame de tine„

Nivelul superior, maxim atins de omenire, este raportul dintre un om și ceilalți ai omeniri.

Și se înțelege așa :

” Dacă vă este foame, mâncați-mă! Daaar

Nu îmi dați să mănânc ce nu pot digera!„

acum șah mat.jpg
 
Sus