• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Bug - Mesaje/Notificari

alemar

Apprentice
La versiunea din data de 01.12.2015, mesajele-notificarile si scrierile din chat apar in continiu. Le citesti si apoi daca parasesti orasul si intrii pe mapa iar apoi revii in oras apar active aceleasi mesaje, aceleasi notificari si aceleasi scrieri pe chat.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Corect. Este un bug raportat chiar din prima zi a actualizarii :) Se va repara, momentan doar refresh-ul in browser duce la disparitia acelor notificari.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Cel cu notificarile propriu-zise (ajutor, fratii, etc) este reparat, nu si cele pentru mesaje, intr-adevar :) Cunoscut si in lucru.
 

DeletedUser399

Guest
buna imi apare la casuta de mesaje ca am un mesaj iar cind deschid sa vad despre ce este vorba imi spune ca nu am nici un mesaj
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Poate te-ai uitat la mesajele trimise, nu la cele primite. Notificarile de la mesaje ar trebui sa functioneze normal pentru ca s-au reparat intre timp. Nu am avut raportari ca ar mai aparea cand nu trebuie. Scrieti aici daca mai e ceva in neregula :)
 

DeletedUser27

Guest
Daca primesti un mesaj comun pt fratie si ii dai ,,x'' iesi din el, cand se mai scrie in mesaj primesti atentionarea de mesaj nou dar cand dai pe el apare mesageria goala...cred ca este un bug, dar imi e prea lene sa il raportez:))) spor la joc!
 

DeletedUser399

Guest
eu mam spus ca sa stiti voi mi-a trimis un mesaj un coleg pe urma siparca nu a mai aparut

eu nu aveam nici un mesaj era gol peste tot cind mi-a aparut de asta mi-a atras atentia
 
Ultima editare de un moderator:

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Daca primesti un mesaj comun pt fratie si ii dai ,,x'' iesi din el, cand se mai scrie in mesaj primesti atentionarea de mesaj nou dar cand dai pe el apare mesageria goala...cred ca este un bug, dar imi e prea lene sa il raportez:))) spor la joc!

Tocmai ai facut-o, multam, o sa verific. Probabil asta e cauza, oricum e cu totul alt bug fata de cel initial, care chiar pare reparat complet.

@monik82 - greu de spus fara detalii clare, probabil e ce a scris colegul mai sus. In orice caz, functia de edit post de pe forum nu are buguri, o poti folosi cu incredere :rolleyes:
 

DeletedUser416

Guest
pabibabaaaaam eu nuuu primesc nici acum
si inca ceva fooooarte important: cand donam puncte minunilor stravechi, nu se mai actualizeaza in timp real fiecare punct pe parcurs ce se depune
nu doar la mine, la NIMENI din fratie
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Si ce legatura are informatia asta cu bug-ul de aici ? Regula simpla : bug nou/topic nou, cu informatii detaliate, inclusiv pasi de reproducere. Faptul ca tu crezi x sau chiar se intampla la tine, nu inseamna ca altii il vor putea reproduce ;)

Edit : Revenind on topic, la notificari - pentru ca "nu primesc notificari" poate insemna multe si voi nu dati pasi/screens/etc - In ce sens nu primiti notificari ? 1. Nu apare "becu' rosu" pe clopotel ? 2. Sau nu apare preview-ul cand treci mouse peste clopotel ? Pentru ca ele apar ca in imaginea atasata

Screenshot_2.png
 

daymaker

Wizard
Scuze.. n-am fost prea explicit..
nu mai apare (!) de mesaj nou cand esti conectat, cu un refresh se rezolva.
34nfoxx.jpg


8x5zxt.jpg


daca nu esti conectat cand intri apare (!)
 

momi

Journeyman
Nu apar semnalizate notificarile si nici postare noua pe chatul fratiei,cine ne rezolva si noua problemele?Multumesc daca citeste cineva....
 

ULISE

Ascended
Se pare ca la fiecare nou up-grade apare aceasta problema care se va remedia ulterior.
Pe mine nu ma deranjeaza si cred ca putem astepta.
 
Sus