• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Bug harta

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Nokki

Journeyman
Dupa fiecare lupta jocul imi ramane blocat asa si trebuie sa dau refresh. Se mai intampla si cand vizitez pe cineva si vreau sa ii vad pozitia pe harta. Deci in ambele situatii ar trebui sa ajung pe harta, dar ramane blocat incarcat pana acolo. Pana acum nu am avut problema asta.

r_MYEu9v.jpg
 

DeletedUser

Guest
Cred eu că e o problemă apărută după recentele modificări la hartă...dar la fel de probabil poate fi și o problemă de flash, versiunea 19 e puțin mai bună decât 20(cea mai nouă apărută)...
 

Nokki

Journeyman
Se poate si din cauza aia, ca a facut update si la flash, Dar ieri si astazi vad ca a mers fara probleme, deci nu stiu exact care e cauza.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Este posibil sa se intample la vizitarea anumitor jucatori. S-a lucrat la repararea unor probleme aleatorii cu harta, prin urmare o sa vedem in 0.31 daca acest comportament mai apare. La noi 0.31 nu a prezentat astfel de probleme, cel putin.
 

DeletedUser75

Guest
aceeasi problema o intampin si eu in partea inferioara a hartii,si in cazul vizitelor pe care le fac pe harta si in cazul mai sus mentionat.
Va multumesc anticipat pentru ca ve-ti incerca sa rezolvati problemele mentionate!
O zi frumoasa sa aveti!
 

Nokki

Journeyman
Eu nu am mai intalnit problema, poate din cauza ca am schimbat browserul, poate de la update, dar mi-a mers in ultimul timp.
 

DeletedUser75

Guest
1)si cand preconizati ca v-a intra versiunea 0.31 ,ca e destul de neplacut sa ai cam tot ce-ti trebuie dar sa nu poti face mai nimic:(
2) de ce unele harti sant pline de jucatori ,pot spune chiar cu valoare,iar eu am doar cativa intr-o intreaga harta.In felul acesta m-i se pare ca unii sant mai egali decat altii.
Multumesc pentru rabdare si astept sa faceti ceva !


P.S. si bani mei circula in acest joc!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
0.31 e deja. Astazi a intrat 0.33 pe beta (s-au unit 0.32 cu 0.33 si trecem direct), versiune ce contine noi fixuri pentru problemele cu unele portiuni ale hartii si e in teste. Daca totul e in regula, vine si aici cat se poate de curand 0.33 :)

Edit, ca sa dau si eu un PS : Nu vin functii noi, nu sunt gata inca. S-ar fi anuntat daca era cazul, asta ca sa nu va faceti sperante. Acum se repara unele bube care au fost prinse in pline sarbatori si se pregateste terenul pentru functii :)
 

DeletedUser75

Guest
Multumesc !Elmer Fudd !
si acum am ,in continuare, aceeasi problema............
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Din ce s-a testat pana acum, se pare ca in 0.33 e reparata si harta, be beta nu au mai fost raportari ale bugului. Avand in vedere ca actualizarea serverelor live la 0.33 s-a reprogramat pentru un "workflow" imbunatatit, se ia in calcul un hotfix zilele astea pentru problemele hartii, daca totul e in regula si este posibil fara sa se strice altceva, bineinteles :)
 

DeletedUser75

Guest
sper sa se rezolve! nu sant singurul care patesc asa ceva.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus