• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Bug - eroare puncte donate minuni stravechi

  • Autor subiect DeletedUser416
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser416

Guest
uite ca il postez si la categoria corespunzatoare, sa speram ca asta ajuta mai mult ;)

la donarea punctelor pentru cladirile stravechi, acestea nu se mai actualizeaza pe masura ce se depune fiecare punct in parte.
iar daca la mine apare eroarea x si imi este confirmata de cel putin 8 jucatori, nu inseamna decat ca avem intradevar de-a face cu un bug, altfel..."i won't be bugging you" doar de dragul de a deschide subiecte.

multumesc frumos pentru atentie si suport!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
"you missed the point" :

1. Nu discutam de mai multe buguri in acelasi subiect, nu e vreun capriciu, se pierde/se produce confuzie
2. Cand raportam un posibil bug scriem intotdeauna detalii si pasi de reproducere (clic acolo, click aici, mergi dincolo, apoi acolo, etc). Nu poate nimeni ghici despre ce e vorba si nici reproduce fara a avea aceste lucruri la dispozitie, rezultand un raport inutil.

la donarea punctelor pentru cladirile stravechi, acestea nu se mai actualizeaza pe masura ce se depune fiecare punct in parte

Ce inseamna fiecare punct in parte ? Pasi te rog, ce fac exact ca sa vad x (ce donez, cum donez, etc) si cum ar trebui sa fie ?
 

DeletedUser416

Guest
intru la un jucator, aleg cladirea la care doresc sa donez puncte, dau click pe ea si incep sa depun punctele, mai multe, in functie de recompensa pe care doresc sa o primesc de la acea cladire.
si incep: un click, un punct, alt click, alt punct, sima uit cum cresc punctele depuse de mine pana la limita dorita; ei bine...incepand de astazi, aceste puncte, depuse unul dupa altul nu se mai actualizeaza in timp ce le depun, adica...eu pun puncte dar nu apar acele puncte acolo decat daca ies din cladire si intru inapoi, sau...daca dau refresh.

aceasta situatie este neplacuta in cazul in care mergem mai multi sa inchidem impreuna o anumita cladire, pt ca la orice vanatoare se stabileste dinainte exact cati jucatori merg, cate puncte depune fiecare si, mai ales, in ce ordine va depune fiecare punctele respective, iar daca nu mai vad in timp real acest lucru, un singur click, cu un singur punct depus in plus de unul intre noi, a ruinat vanatoarea respectiva.

elmer, multumesc frumos pentru rabdare :)
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Eh, cu totul altceva, asa da :) L-am reprodus in versiunea curenta dar o sa vedem dupa update la 1.11 daca mai apare, pentru ca intern intr-o versiune ulterioara e fixat deja, nu se produce. Si daca e reparat in 1.12 de exemplu nu am cum sa-l raportez, pentru ca astfel de buguri nu se repara live, ramanand sa asteptam versiunea respectiva.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus