• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Bonusul si nivelul de cultura nu cresc

ncat

Journeyman
Game version: __ 1.23.xx
Game world: __ ARENDYLL
Browser + version: __ Mozilla Firefox 51.0.1 (32-bit)
Flash Player version: __ 24.0.0.221
Operating System: __ Windows 7 Pro SP1 32-bit
Screen resolution: __ 1360 x 768
Account name: __ ncat
Humans or Elves: __ Elves

Reproductibilitate: __ 5/5 (se intampla mereu, incepand cu v1.23)

Bonusul de cultura nu se actualizeaza atunci cand un jucator imi ofera ajutor intre vecini pe o cladire culturala. Prin urmare, nici nivelul bonusului de cultura nu creste la un nivel superior. Bonusul si nivelul de cultura revin la valori corecte printr-o reincarcare a jocului.

In schimb, bonusul si nivelul de cultura se actualizeaza atunci cand unei cladiri culturale ii expira ajutorul intre vecini, iar bonusul si/sau nivelul de cultura ar trebui sa scada.

Nu este o problema asa mare, dar oarecum stresanta.
 

DeletedUser294

Guest
Este cunoscut și în curs de rezolvare. Mulțumim de sesizare.
 

Deleted User - 60987

Guest
Nu stiu daca face parte din acelasi bug sau e unul diferit, dar as mentiona faptul ca bonusul legat de cultura nu se actualizeaza odata cu modificarea nivelului de cultura.

Anume, in cazul in care sunt pe joc, am bonusul la 160%, primesc ajutor si cresc la 170%, cladirile nu iau in considerare modificarea pana nu dau refresh. (la fel se intampla is in situatie inversa, la scadere de cultura)

In poza de mai jos e un exemplu de locuinta cu bonus de 170% (23000*1.7) cand, conform bonusului afisat in bara de sus ar fi trebuit sa fie 160%.

http://imgur.com/a/o53ZO (nu reusesc sa inserez imagini..)
 

ncat

Journeyman
Suntem la v1.26.2 si acesta problema inca persista (Sau a revenit. Nu mai stiu daca se rezolvase intre timp).
Si nici la notele update-urilor nu vad ceva scris despre ea.
 

ncat

Journeyman
Am verificat (doar la mine) si doar informatiile din iconita bonusului de cultura sunt neactualizate. La locuinte si ateliere totul este in regula. Informatiile din iconita bonusului de cultura se actualizeaza doar dupa reincarcarea jocului.
Cred ca acelasi lucru se intampla si inainte, la v1.23.
 

ncat

Journeyman
Deci, pe locuinte si ateliere nivelul bonusului de cultura se reflecta bine. In schimb, informatiile de la iconita bonusului de cultura cateocada se actualizeaza, cateodata nu.

Ma dau batut... poate e din cauza sistemului meu.
 

Deleted User - 60987

Guest
Nu pare sa fie rezolvat.

Eram la 150%, am primit ajutor si a fost nevoie de refresh pentru a se actualiza la 160%.
 

DeletedUser1226

Guest
Buna ziua,
Sunt player nou si am observat de cateva ori problema referitoare la bonusul de cultura (daca reusesc sa incarc poza, se poate vedea bonus de 500 de la vecini in conditiile in care am 3 barci ajutate) si am mai observat doua mici probleme de afisare la cazarma, in sensul ca atunci cand pun mouse-ul pe ea, timpul nu descreste si e static, daca resetez jocul, timpul este tot static dar ramane la valoarea pe care o are cand pun prima data mouse-ul pe ea dupa resetare. Daca culeg o unitate are acelasi efect ca resetarea jocului asupra timpului afisat. Mi s-a mai intamplat sa deschid cazarma si sa am afisata unitate instruita cu timpul de 0:00 , iar dupa resetarea jocului am putut sa o culeg, urmatoarea unitate fiind undeva la jumatatea timpului de instruire.
Multumesc si sper sa fie de ajutor comentariul meu.

bug_cultura.jpg
 
Sus