• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Artefacte

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Artefactele se castiga exclusiv la evenimente (mai mici sau mai mari). Cel putin deocamdata nu e in plan alta modalitate de obtinere, cu atat mai putin transformarea lor. De aceea si sunt diferite pentru fiecare tip de cladire. Daca nu conta acest lucru ar fi fost de la bun inceput toate la fel.
 

ULISE

Ascended
Totusi au fost castigate artefacte si la aventurile Fratiei! Dupa mine Aventura nu este eveniment!;)
 

getoaka

Associate
Artefactele se castiga exclusiv la evenimente (mai mici sau mai mari). Cel putin deocamdata nu e in plan alta modalitate de obtinere, cu atat mai putin transformarea lor. De aceea si sunt diferite pentru fiecare tip de cladire. Daca nu conta acest lucru ar fi fost de la bun inceput toate la fel.
nu am nimic impotriva sa le castig,dar puneti-le si pe astea doua la castiguri! am primit 3 oua si artefacte de evoluare doar pentru 1,am mai avut posibilitatea sa castigam pentru inca o jumatate de ou parca,am primit 3 ursi si artefacte de evoluare tot asa....intreb eu acum,pe cand mai exista posibilitatea de castig sau de fabricare in crafting pt cele doua va rog??? se dau artefacte castiguri doar pt ultimele cladiri din care am primit doar una singura din oficiu....nu prea e echitabila chestia asta..........sper ca fac plangerea in locul nimerit:))) zi buna si sper sa se rezolve !
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Artefacte vor mai fi, cu siguranta, pentru toate cladirile evolutive care au fost pana acum pe la evenimente. Parerea mea este ca nu merita sa transformati artefactele, mai ales ca puteti lua o gramada de fragmente de vraja la turla, nu cred ca am avut vreodata probleme cu cantitatea lor la crafting. Cladirile evolutive pot fi insa vandute pentru ca apar la crafting, iar daca te simti norocos, poti transforma cladirea ta de la un capitol vechi, ramasa in urma si sa primesti apoi reteta in Academie, care va fi de valoarea capitolului curent daca o craftezi. Cat timp cladirile de baza se afla in inventar, retetele nu apar la crafting :) Spor.
 

FRin

Apprentice
La stergerea unei cladiri evolutive din oras, artefactele investite in ea, se pierd?
 

ULISE

Ascended
Da se pierd, am experimentat-o eu cu primul Phoenix pe care l-am vandut dupa ce l-am pus. Ulterior l-am recuperat de la Crafting.
 

FRin

Apprentice
E posibil ca probabilitatea de aparitie a "produselor" propuse in pag. de crafting sa scada sau sa creasca functie de cat de des au fost "cumparate"?
 

FRin

Apprentice
La stergerea unei cladiri evolutive din oras, artefactele investite in ea, se pierd?
S-a schimbat ceva intre timp?
 
Sus