• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Anunț Anunț umanitar pentru Ucraina

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Anunț umanitar pentru Ucraina



Dragi jucători,

În ultimele zile am urmărit cu toții cu tristețe efectele distructive ale invadării Ucrainei de către armata rusă. Suntem profund afectați să vedem scenele devastatoare de război din această parte a lumii. Nimeni nu ar trebui să treacă prin angoasa, devastarea și pierderile provocate de război, însă aceasta este realitatea pentru milioane de oameni în ultimele zile.

InnoGames a donat 10.000 de euro Crucii Roșii, o organizație binecunoscută, care se ocupă de activități umanitare, de la ajutorarea refugiaților până la formarea de medici. În plus, ne ocupăm de obținerea de pături, saltele gonflabile și alte bunuri pentru organizațiile care se ocupă cu ajutorarea ucrainenilor care au fost nevoiți să își părăsească locuințele din cauza acestui război teribil.

Știm că există mulți oameni care ar dori să ajute și nu știu exact cum. Avem o comunitate frumoasă și puternică de jucători în Ucraina și am dori să facem tot posibilul pentru a-i sprijini în aceste vremuri de nevoie. De aceea, împărtășim cu voi o listă de încredere cu privire la modalitățile prin care noi, cu toții împreună, putem sprijini poporul ucrainean în aceste vremuri de restriște: https://www.globalcitizen.org/en/content/ways-to-help-ukraine-conflict.

Haideți să fim cu toții buni unii cu alții și să sperăm că ne așteaptă vremuri mai bune și mai pașnice!

Echipa Elvenar
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Actualizare cu privire la situația din Ucraina



Dragi jucători,

Invazia rusă în Ucraina provoacă suferință pentru o mulțime de oameni. Armata rusă atacă locuințele oamenilor, infrastructura critică și ucide mulți civili.

InnoGames se declară în mod clar împotriva acestui război. Avem colegi atât din Ucraina, cât și din Rusia care lucrează pentru InnoGames și cu toții dorim ca acest război să se oprească. În timp ce orașele natale ale colegilor noștri ucraineni sunt atacate, vedem deja refugiați care ajung în Germania, iar noi facem tot posibilul să îi sprijinim, de exemplu cu mese gratuite la cantina noastră. De asemenea, ca un apel la pace, vom amplasa un banner pe forum.

Am decis însă să nu blocăm accesul jucătorilor din Rusia la jocurile noastre. Mai degrabă dorim să facem o declarație clară împotriva acestui război. Dar s-ar putea ca la un moment dat să fim blocați de guvernul rus. De aceea, vă recomandăm să folosiți un VPN dacă doriți să continuați să jucați din Rusia în viitor. Gândurile noastre se îndreaptă către oamenii din Ucraina, afectați de acest război. Haideți să fim cu toții buni cu ei și să îi sprijinim cu tot ce putem!

Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus