• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Ajutor intre vecini la "gramada" !!

  • Autor subiect DeletedUser1708
  • Data de început

DeletedUser1708

Guest
Buna, tuturor,

Nu stiu daca acest topic a mai fost postat pe forumuri, dar ma intereseaza daca este posibil sa oferim "ajutorul intre vecini" pentru toata harta descoperita simultan, respectiv sa dam un singur click sau mai multe, daca este cazul, dar nu peste 10, pentru a oferi ajutor pe Primarie sau Cultura etc. Eu as renunta, de exemplu, la comorile oferite periodic prin acordarea ajutorului intre vecini doar ca sa nu mai dau click dupa click pe harta pentru a oferi ajutor fiecarui vecin. Motivul --> in prezent am o sumedenie de vecini si este, sincer, foarte obositor uneori si consumator de timp sa oferi ajutor tuturor vecinilor. Daca e sa estimez timpul necesar, cred ca 20-30 minute e timpul mediu alocat doar pentru aceasta activitate in joc.

Daca nu se poate modifica interfata pentru a facilita acest lucru, e ok si asa, dar ma intreb daca si alti jucatori considera acest lucru ca fiind util pentru fluidizarea activitatilor in joc.

In rest, sanatate la maxim tuturor si toate cele bune!
 

ULISE

Ascended
Este un lucru util, dar nu sunt de acord sa se renunte la premiile in resurse. Imi aduc aminte cand luai premii in resurse la fiecare ajutor dat unui vecin pe harta. Pe vremea aia puteam sa renunt la fabrici daca "finisam" toata harta!
 

DeletedUser1708

Guest
Am zis si eu acolo ca sunt de acord sa pierd beneficiile resurselor de pe harta cu vecini sperand ca astfel va fi mai simplu de implementat o solutie pentru ajutor vecini de catre cei in masura sa faca asta.

Daca acestia raspund favorabil si ofera doritorilor si varianta din prezent cu click pe fiecare vecin plus bousurile din joc cu atat mai bine. Intrebarea este daca va fi posibil si agreat de dezvoltatori sa modifice optiunile din joc pentru a se oferi, la alegere, si ajutor tuturor vecinilor de pe harta in doua-trei miscari.

Toate bune, tuturor!!
 

ULISE

Ascended
Nu prea citesc Forumul pe beta dar ideea prezentata de tine si care a fost propusa acolo este foarte interesanta.
 

DeletedUser2663

Guest
Sunt deacord cu propunerea.
La nivelul meu de dezvoltare imi ia aprox 10 min sa dau ajutor tuturor vecinilor descoperiti.
O varianta foarte buna ar fi crearea a inca unui "buton" in stinga sus, linga mesaje, notificari, fratie si noutati, unde toti vecinii descoperiti sa apara ca la "notificari" si de unde sa pot oferi ajutorul, nu neaparat la toti odata, merge si la fiecare in parte, si se poate pastra si bonusurile acordate, asa cum se poate si acum din "notificari", dar cu diferenta ca trebuie sa apara toti jucatorii descoperiti.
 

Salador

Evoker
Inca un buton ar fi prea mult pentru versiunea mobila. Mai degraba un tab nou in meniul Fratie.
 

DeletedUser1708

Guest
Raspund cam tarziu la postarea lui Salador, scuze pentru asta :). E o idee buna, cred, ceea ce am vazut pe interfata in engleza, varianta aia beta. La noi inca nu apar "Vecinii", dar e de inteles ca urmeaza sa fie introdusi si acestia, "Vecinii" si pe interfata in romana in viitorul apropiat. Cei de acolo (forumul beta) au dat note pozitive cu lopata deci e ceva viabil si dorit de utilizatori. Multumesc pentru reply, Salador, e o idee de ++10 :). Succes si sanatate la max tuturor!!
 

DeletedUser2663

Guest
Da Salador, propunerea de pe beta este excelenta. Este exact ceea ce trebuie pentru a ne usura "munca".
Oare cind se va implementa?
 

DeletedUser2663

Guest
De aprox 2 luni de cind am avut, si am in continuare, probleme cu PC-ul (ruleazate foarte greu pe Crom, acum merg pe Modzila si e mai OK dar tot nu merge bine), am cautat solutii pt a putea da like-uri si am observat ca solutia mult mai buna este sa dai ajutor la vecini pe telefon. Termin in 10 min in loc de 30 min.
 
...eu dau ajutorul pentru vecini, tot pe telefon...si eu merg pe modzila si chiar daca jocul merge bine...ajutorul dat vecinilor mergea extrem de greu pe laptop...mie imi ia cam 16 min pe telefon....asta este cea mai buna alegere...
 
Sus