• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Afisare locuinte suprapuse

hulktim

Journeyman
Locuintele imi apar suprapuse (cele din spate se vad peste cele din fatza lor). Cam de o saptamana mi-a aparut asa.

 

DeletedUser294

Guest
Precis se știe de el și se lucrează la asta. Este de la ultimul update. Mulțumim. ;)
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Se stie. Pot aparea unele probleme de "depth sorting" (afisare eronata a perspectivei) in functie de pozitia unor cladiri. Reparate in mare parte pentru 1.2 :)
 

daymaker

Wizard
mai apare uneori...dar la alte cladiri
Capture324.JPG
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Da, sunt cateva raportari si de pe alte servere. Eu in orice caz, nu am reusit niciodata sa reproduc vreun bug de "depth sorting"/afisare suprapusa pe win 7 cu Firefox, versiunea NPAPI a flash. Se pare ca tine de anumite anomalii cu versiunile pepper (PPAPI sub Chrome) sau activx sub IE/Edge. Acum e ceva cu nivelurile de zoom am impresia din ce am vazut, se rezolva cu un refresh in orice caz. O sa va rog sa specificati sistemul de operare, browserul (versiune + versiune flash) si rezolutia ecranului vostru daca mai raportati aici problema asta cu suprapunerea, poate vedem ceva in comun. Multam.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Mersi. Si rezolutia ecranului ? M-am gandit ca ar putea fi si ea de ajutor.
 

DeletedUser376

Guest
nu pot da ajutor la vecini, cladirile sunt suprapuse. in fratie nu am avut probleme numai pe harta
 

DeletedUser399

Guest
si mie mia aparut asa am chiar si o captura de imagine dar nu reusec sa o pun pe mesaj ca sa vedeti
 

ULISE

Ascended
Cand vret sa finisati la colegi sau la vecini si va apar cladirile suprapuse faceti click cu manuta in campul liber al orasului si veti nimeri finisarea, dearece in realitate cladirile sunt la locul lor dar nu se vad. In plus este posibil ca pentru urmatoarele finisari orasele sa apara normal o perioada.
Succes!
 

daymaker

Wizard
Acum vad ca e o problema si cu animatia Cladirilor cand revii de pe Harta lumii in oras... isi revine tot din zoom
 
Ultima editare:

ciryl75

Apprentice
windows10, si windows7, abele pe rezolutia 1680x1050 pe chrome, mozilla firefox, explorer, edge, si pe linux zorin cu firefox sau chrome dar cu rezolutie mai mica ca nu suporta acer aspire e5-573 rezolutii inalte. windows e pe 64bit zorin testat si pe 64 bit(instalat pe hdd) si pe 32 bit(live stik)
 

hulktim

Journeyman
Sall. De la noul update am si eu problema asta cu cladirile toate suprapuse in coltul din stanga sus al orasului. Numai pe harta cu vecini am problema asta. Azi dimineata aproape toti vecinii aveau cladirile suprapuse. Am Win7 cu Firefox (golire cache). Acuma seara vad ca nu mai am nici o problema cu cladirile suprapuse. Sper ca e definitiv. Si cei din Fratia mea se plangeau de lucrul acesta.
 
Sus