• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Concurs 8 ani în Elvenar

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Nighthawk

Senior Forum Mod
Echipa Elvenar
Anniversary%20Banner%208%20Years.png

Elvenar împlinește 8 anișori!

Copilăria este lumea miracolului și a magiei, tărâmul viselor și al poveștilor....locul în care simțim că tot ce vrem se poate înfăptui. Ţinta copilăriei nu este maturitatea, ci inocența. Pentru că suntem jucători de toate vârstele, ce-ați răspunde dacă ați fi întrebați despre "copilăria" voastră? Cum vă amintiți primii pași din Elvenar?

Vă așteptăm pentru un eveniment al veacurilor! Nu în fiecare zi Elvenar împlinește 8 ani și vrem să sărbătorim. În 400 până la 500 de cuvinte, spune-ne totul despre cum îți amintești primii pași în Elvenar, de lucrurile frumoase care te-au determinat să rămâi aici. Poți atașa filmulețe, imagini, inclusiv postări proprii de pe forum, din ce ai adunat de-a lungul timpului petrecut în Elvenar, asemeni unui album de familie.
Ai șansa de a câștiga o clădire Hanul gravitației, diamante și puncte de cunoaștere.

Poți posta direct în acest topic până pe 18 iunie, ora 23:59.
  • Locul întâi: clădirea Hanul Gravitației + 600:diamond: + 30:kp:
  • Locul 2: 600:diamond: + 30:kp:
  • Locul 3: 600:diamond: + 30:kp:
  • Locurile 4-7: 300:diamond:
Regulament :
  • Toate postările trebuie să respecte regulile forumului (implicit ale bunului simț);
  • Poți participa cu un singur colaj;
  • Creația trebuie să fie originală (din postările personale);
  • Dacă câștigi Hanul Gravitației, acesta va avea versiunea capitolului curent, în momentul în care clădirea va fi plasată în inventarul tău;
  • Modalitatea de alegere a câștigătorilor: echipa Elvenar.
  • Membrii echipei Elvenar nu se pot înscrie la acest concurs.
Anunțarea câștigătorilor și acordarea premiilor : 19-30 iunie.

Echipa Elvenar își rezervă dreptul de a face departajări sau retrage/modifica/adăuga premii dacă acest lucru este necesar.

Pentru eventuale comentarii/întrebări, puteți folosi topicul dedicat din secțiunea feedback. Aici se vor posta doar creațiile pentru concurs.

La mulți ani Elvenar!

Mult succes tuturor!

Cu drag,
Echipa Elvenar
 

basarab

Journeyman
Anniversary%20Banner%208%20Years.png

Elvenar împlinește 8 anișori!

Copilăria este lumea miracolului și a magiei, tărâmul viselor și al poveștilor....locul în care simțim că tot ce vrem se poate înfăptui. Ţinta copilăriei nu este maturitatea, ci inocența. Pentru că suntem jucători de toate vârstele, ce-ați răspunde dacă ați fi întrebați despre "copilăria" voastră? Cum vă amintiți primii pași din Elvenar?

Vă așteptăm pentru un eveniment al veacurilor! Nu în fiecare zi Elvenar împlinește 8 ani și vrem să sărbătorim. În 400 până la 500 de cuvinte, spune-ne totul despre cum îți amintești primii pași în Elvenar, de lucrurile frumoase care te-au determinat să rămâi aici. Poți atașa filmulețe, imagini, inclusiv postări proprii de pe forum, din ce ai adunat de-a lungul timpului petrecut în Elvenar, asemeni unui album de familie.
Ai șansa de a câștiga o clădire Hanul gravitației, diamante și puncte de cunoaștere.

Poți posta direct în acest topic până pe 18 iunie, ora 23:59.
  • Locul întâi: clădirea Hanul Gravitației + 600:diamond: + 30:kp:
  • Locul 2: 600:diamond: + 30:kp:
  • Locul 3: 600:diamond: + 30:kp:
  • Locurile 4-7: 300:diamond:
Regulament :
  • Toate postările trebuie să respecte regulile forumului (implicit ale bunului simț);
  • Poți participa cu un singur colaj;
  • Creația trebuie să fie originală (din postările personale);
  • Dacă câștigi Hanul Gravitației, acesta va avea versiunea capitolului curent, în momentul în care clădirea va fi plasată în inventarul tău;
  • Modalitatea de alegere a câștigătorilor: echipa Elvenar.
  • Membrii echipei Elvenar nu se pot înscrie la acest concurs.
Anunțarea câștigătorilor și acordarea premiilor : 19-30 iunie.

Echipa Elvenar își rezervă dreptul de a face departajări sau retrage/modifica/adăuga premii dacă acest lucru este necesar.

Pentru eventuale comentarii/întrebări, puteți folosi topicul dedicat din secțiunea feedback. Aici se vor posta doar creațiile pentru concurs.

La mulți ani Elvenar!

Mult succes tuturor!

Cu drag,
Echipa Elvenar
Am fost odată ca niciodată, mai mult în alte lumi decât pe Pământ, pe aici sau pe acolo. Primii mei pași prin Elvenar au fost mai dificili ca prin Pădurea Fermecată, ce mi se împotrivea la fiecare pas și până nu am fost inițiat de o zână bună, care printr-un ”tichet„ m-a luat de mână să deslușesc mersul prin magie, nu mi-am putut posta povestea din copilărie când am întnit-o pe Ileana Cosânzeana și, tot visând la marea reîntâlnire, am ajuns să o caut și în Elvenear, și nu mai știu dacă Ea este în amintirea mea sau eu sunt în povestea citită de EA !??
 

Atașamente

  • Elvenar - Copy.jpg
    Elvenar - Copy.jpg
    197,7 KB · Vizualizări: 46
  • povestea mea eleneriană.jpg
    povestea mea eleneriană.jpg
    359,8 KB · Vizualizări: 44
  • drmul meu prin elvenar la 8 ani.jpg
    drmul meu prin elvenar la 8 ani.jpg
    39,9 KB · Vizualizări: 44

Orco

Chef
Am intrat în lumea magică a jocului Elvenar de la începuturi. Îmi aduc aminte că mă uitam la snooker pe Eurosport când, într-o pauză de publicitate, am văzut o reclamă și am zis să-l încerc. Și uite că în acea perioadă apărea și prima rasă, "Gnomi". A fost o plăcere să-i descopăr. Am intrat într-o frăție mică, iar apoi au urmat câțiva ani minunați în the Queen. Acum, alături de cei din Ad Astra, reușim să câștigăm aproape de fiecare dată toate cuferele la turnir. În prezent, mă străduiesc să ridic toate minunile la nivelul 35 și aștept cu nerăbdare noua rasă.
 

Atașamente

  • elvenar 8.jpg
    elvenar 8.jpg
    178,8 KB · Vizualizări: 40

frunza

Chef
Concurs - 8 ani in Elvenar

Intr-o zi, haladuiam si io pe facebook (a se citi “pierdeam vremea”) si deodata imi apare scris in fata ochilor, Elvenar. Curioasa din fire, dau click si imediat sunt teleportata aicisa (nu pe forum, ci pe joc). Incep si joc, si joc si…tot joc, incat acum pot spune (usor amuzata), c-am capatat dependenta. Nimic nu face ziua mai frumoasa, ca un Elvenar intravenos. Glumesc! cert e ca jocul m-a prins. Mi-au placut cladirile frumos colorate, minunile, capitolele noi care reprezentau o provocare. Bine, nu toate, de capitole spun, unele au fost plictisitoare, nu se mai terminau si de multe ori ajungeam in coma indusa, ca apoi sa ma mobilizez, ca sa termin odata. De multe ori, mi-a fost pusa la incercare rabdarea, de ajunsese ca un fir intins, gata sa se rupa. Si-ntr-o zi, “Kboom!” (dupa cum zice si cantecu`), de dupa colt apare turla. Aoleu si valeleu! Ce of-uri de jale, ce de nervi framantati cu facaletu`, ochi bulbucati si grimase, vorbe zise-n gand catre broasca. Si nu de bine, normal si logic. I-am promis ca-i tabacesc pielea si-o fac portofel, c-o arunc in apa fiarta pana se umfla ca un balon, am incercat s-o mituiesc c-un borcan de dulceata de capsuni…ehe! Pana l-am urma i-am dat cartonas rosu! Greu, maica, greu!

Am intalnit oameni minunati in fratiile in care am fost, carora le multumesc ca au existat in viata mea, care mi-au inflorit sufletul cu umorul lor, cu autoironia fina, cu vorbele de bine si frumos.

Si mai multumesc pt concursurile care ma incita si ma destind!

LA MULTI ANI, ELVENAR!

P.S. Sa ma chemi si la majorat! Atunci o facem lata, sa se-auda pana in centrul universului, sa paleasca soarele de invidie.
 

tvhy

Journeyman
Copilaria in Elvenar? Buna si grea intrebare, mai ales ca la mine se poate aplica de doua ori! Am inceput prima oara jocul in 2014-2015 in Álfheimr!,iar in 2016 cand aparuse prima rasa oaspete(gnomii) impreuna cu mai multi jucatori, deranjati de nu-mi mai aduc aminte ce(s-ar putea spune ca a fost o copilarie :)), am renuntat la joc, eu vanzandu-mi toate cladirile mai putin primaria,cazarma si negustorul care nu se pot vinde. Am intrat in hibernare, mai intram o data la vreo 4-5-6 luni si dadeam un clic(poate ca si mesajul de pe yahoo imi mai reamintea:)) sa verific ca mai sunt membru al aliantei adoptive: Alfa.
Si am revenit in iulie 2021 unde aproape am luat-o de la zero cu (re)constructia orasului, iar cam dupa jumatate de an cand am vazut ca alianta adoptiva era cam in ... adormire, mi-am cautat o noua si actuala alianta: New Friendships. Si asa incet, incet cu rabdare si cu ...(era sa spun tutun, dar de asta am reusit sa ma las inainte de revenirea in Elvenar) perseverenta am ajuns sa ma droghez zilnic cu Elvenar.
Cum am descoperit Elvenarul? Ca fost jucator de Grepolis si FoE nu mi-a fost greu sa-l descopar. Si pot face si comparatii intre ele. Cine are nevoie de adrenalina la patrat,are portofelul gros si este insomniac se poate duce pe Grepolis. Cine vrea sa dezvolte un oras in liniste si sa guste farmecul jocului, sa descopere si sa astepte(cu fiecare capitol care va urma) noile cladiri va ramane pe Elvenar.(Chiar daca mai am de recuperat,fiind la capitolul XV, citesc cu interes in wiki/forum despre noul capitol cand se lanseaza.) Iar cine vrea sa le combine va merge pe FoE(unde totusi predomina caracteristicile Elvenarului).
Ce e specific Elvenarului? Nota pregnanta de fantasy(Grepo si FoE par mai mult axate pe istorie). Si cu asta poate unii dintre noi mai incearcam sa ramanem copii sau sa ne mai scufundam putin in copilarie! Ce impiedica pe altii sa o faca, uitand de inocenta si parand mai maturi de cat sunt? Graba de a arde etape, de a fi pe primele locuri uitand ca este doar un joc si ca ar trebui sa se bucure de el. Inteleg pana la un punct,desi nu sunt de acord, a folosi bani ca sa te joci, dar ca sa propui sa se faca si o alianta " de top " cu cei care baga bani mi se pare o copilarie fara inoncenta si nu o maturitate! :(
In acesti 4 ani ai mei de Elvenar am intalnit foarte multi astfel de colegi-"copii" bucurosi sa se joace si sa te ajute sa te dezvolti.
La multi ani ELVENAR!
La multi ani tuturor colegilor!
 

Nighthawk

Senior Forum Mod
Echipa Elvenar
Concursul s-a finalizat. Câștigătorii sunt:
Locul 1 - tvhy Hanul Gravitației + 600:diamond: + 30:kp:
Locul 2 - frunza 600:diamond: + 30:kp:
Locul 3 - basarab 600:diamond: + 30:kp:
Locul 4 - Orco 600:diamond:

Vă mulțumim pentru participare și vă așteptăm la concursurile viitoare!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus