• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Rezultate căutare

  1. Ateliere

    mie nu mi s-a intamplat. dar vad ca tu ai doar ateliere magice si poate doar in situatia asta apare problema.
  2. Rasa

    Din cate imi dau eu seama, Giuliano vorbeste despre misiunile specifice capitolului, nu despre misiunile alea repetitive la care primesti monede si provizii. Misiunile repetitive se pot face in dublu exemplar dupa ce ai terminat misiunile specifice capitolului. Daca nu ai terminat misiunile...
  3. Rasa

    Misiunile astea se vor putea refuza atunci cand vei incepe capitolul urmator. Intre timp, e alegerea ta daca le faci sau nu.
  4. Event Discuții - Magia iernii 2020

    Se refera la stimulentele (reducerile) de timp. La multi ani!
  5. Discuții Concurs - Crăciun 2020

    Ai dreptate, probabil am exagerat putin. Dar m-am gandit ca e prins la mijloc si nu are cum sa-i impace pe toti. Sarbatori fericite si tie, frunza!
  6. Discuții Concurs - Crăciun 2020

    Hmm... pai daca presupunem ca extragerea echipei Elvenar nu e corecta, atunci de ce am presupune ca votul lor ar fi corect? Cand e sa nu ai incredere, nu ai nici intr-un live :) (Cum s-o simti saracul Nighthawk, intepat din toate partile fara motiv?) Acum sa-mi dau si eu o parere, Dintre cele...
  7. HTML 5

    Eroarea "Context3D not available" nu am primit-o in Flash, ci doar in HTML5. Asta pana la inceputul anului, ca de atunci n-am mai vazut-o. Crashurile de la Flash, cred ca ai dreptate, de la limita de memorie e posibil sa fie. Parca imi aduc aminte ca se intamplau atunci cand tineam jocul deschis...
  8. HTML 5

    Experienta mea cu Flash Player si HTML5... poate ajuta pe cineva. Pana in primavara am folosit un calculator de prin 2009. (Si-a gasit sfarsitul in urma unei descarcari electrice). Memorie 2 GB, placa video 256 MB, Windows 7 x64. Plca video avea drivere doar pana la Vista, asa ca foloseam...
  9. Event Discuții - Misterul pădurii cețoase

    Am incercat sa folosesc cat mai eficient luminile magice, dar n-as putea spune ca am avut vreo strategie. Cat despre coliba, slabe sanse sa o construiesc pana nu termin cu capitolul.
  10. Stiri de pe beta

    Chiar daca nu-mi place ce ofera, e frumoasa tare bufnita si o sa-mi fie greu sa n-o primesc in oras.
  11. Event Discuții - Misterul pădurii cețoase

    Eu am luat noua artefacte, plus a doua cladire Coliba vrajitoarei. Fara diamante, desigur. Poate am fost mai norocos.
  12. Provincii cucerite

    De cand a venit capitolul nou, mai primesti o extindere la 525 de provincii completate.
  13. Feedback Discuții versiunea 1.117

    Maine ar trebui sa intre versiunea 1.117 si poate se va rezolva. E posibil ca problema cu marimea diviziei sa fie ceva izolat si n-au mai trecut-o la bug-uri reparate. N-ar fi prima data.
  14. Aventurile Fratiei

    Ma bag si eu in seama... Nu stiu daca traducerea/exprimarea "Colecteaza 2 vraji de baza din Academia de magie (nu catalizatori)" este corecta sau nu, dar cu siguranta creeaza confuzie. In niciun caz, "Collect 2 basic Magic Academy Spells (not Catalyst)" nu inseamna ca acele vraji trebuie...
  15. Feedback Discuții - Schimbări Turnir

    Dupa trei zile de turnir de marmura... Armata folosita: Mi se pare la fel ca inainte, adica in mare parte magi, ceva arcasi si, foarte putin, unitati grele de distanta. Provincii: Inainte, as fi facut 60 de provincii (atatea am descoperite) cu doua stele, 40 cu 5 stele si primele 9 provincii...
  16. Feedback Discuții - Turla Veșniciei Multiplayer

    Daca ai mai mult de un cont nu inseamna automat ca restul sunt conturi suport. Nu e nimic in neregula sa ai doua conturi, unul ca Elf si unul ca Om, pentru a incerca ambele rase. Sau, odata ce ai ajuns spre sfarsitul jocului si incepe sa apara monotonia, sa iti mai faci un cont pentru a simti...
  17. Ursul gulerat

    Adica exista persoane care au crezut ca vor lua atat de multe puncte de cunoastere pe zi? Hmmm....
  18. Antrenarea in cazarme se reseteaza

    Multumesc pentru raspuns. Sper sa se rezolve cat mai repede.
  19. Antrenarea in cazarme se reseteaza

    Antrenarea in cazarma, tabara mercenarilor si baza de instruire se reseteaza atunci cand reintru in joc. Ex.: Un slot in cazarma are 16240 unnitati (13647 unitate de instruire + 2593 bonus simia) si se antreneaza in 3 ore. Pun acum toate sloturile in cazarma, deci timpul total este de 15 ore...
  20. Feedback Discuții versiunea 1.113

    Nu sunt in situatia lui Storm64, dar din principiu sunt de acord cu el. La fel ca la turnirul actual, dificultatea luptei dintr-o anumita provincie si stea este aceeasi pentru toti jucatorii, dificultatea luptei fiind raportul dintre divizia inamicului si divizia jucatorului. Ceea ce...
Sus